Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

2019

Utrudnienia w parkowaniu na parkingu naziemnym przy UCS w dniu 9.10.2019

W związku z uroczystym otwarciem budynku Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii, które odbędzie się 9 października 2019 roku, informujemy o wyłączeniu możliwości parkowania na miejscach zlokalizowanych na parkingu naziemnym przy budynku UCS.

Za utrudnienia przepraszamy.

1st InterBioMed Young Scientists Forum

1st InterBioMed Young Scientists Forum will be held in Warsaw, Poland, on 14-15 October 2019 at Centre for Advanced Materials and Technology (Cezamat), Poleczki 19 Street, 02-822 Warsaw.

The objective of the forum is to provide an inspiring two-day program that includes the state-of-the-art in the field of biomedical engineering. The aim of the forum is to promote interactions between pre- and post-doctoral scientists.  A broad communication platform for the biomedical multi-disciplinary community will enable researchers, clinicians and industry participants to exchange and disseminate the recent scientific discoveries and research activities in the field of biomedical engineering. Broad plenary lectures will be complemented by invited keynotes and topical sessions, as well as special sessions organized for scientific clubs and industrial partners.

To register please fill the Registration Form, poster and oral presentations are welcome. Please note that Registration and Abstract deadline is October 6th.

Please send the abstract prepared according to the template placed on the Event Website to interbiomed.pw@gmail.com

The Forum schedule and all necessary information you easily find on the event webpage

No fee is required.

Utrudnienia w strefie parkingowej nr 1 w dniu 2.10.2019

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż w związku z uroczystą Inauguracją Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się 2 października 2019 roku w Centrum Dydaktycznym WUM przy ul. ks. Trojdena 2a, mogą wystąpić utrudnienia w parkowaniu w strefie parkingowej nr 1.

Za utrudnienia przepraszamy.

Katarzyna Leśniak
Kierownik
Sekcja Rektorat, CD i CBI

Spotkanie z cyklu „Dziedzictwo Asklepiosa, medycyna kontra humanistyka” - spacer pt. „Z higieną za pan brat”

Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: „Dziedzictwo Asklepiosa, medycyna kontra humanistyka”, które odbędzie się w dniu 7 października 2019 roku o godz. 17.00. Spacer zatytułowany „Z higieną za pan brat.” poprowadzi Pani Hanna Dzielińska.

Spotkanie rozpocznie się przy rogu ul. Karowej i Krakowskiego Przedmieścia, pod pomnikiem Bolesława Prusa

Jak utrzymać higienę wśród mieszkańców miasta, którym nie bardzo na tym zależy? Nierzadko potrzebna do tego była pomoc zagranicznych filantropów, wizjonerów i… milionerów. I właśnie organizacje wspomagające rozwój medycyny i ich twórcy będą tematem kolejnego spaceru. Podczas dwugodzinnej trasy poznamy instytucje, które dbały o to, by najmłodsze pokolenie rosło zdrowo i bezpiecznie; sprawdzimy, któremu z literatów najbardziej leżały na sercu kwestie higieny i gdzie można było poćwiczyć na nowoczesnych przyrządach treningowych.

Prosimy o zabranie biletu autobusowego.

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe, sygn. 1-C-959-8, pt. Wystawa Sanitarno-Higieniczna w Warszawie

Zaproszenie od SMM WUM

Studium Medycyny Molekularnej serdecznie zaprasza na dwa ważne wydarzenia!

23-24 września 2019 r.

Sesja Sprawozdawcza doktorantów Międzynarodowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich Studium Medycyny Molekularnej

Miejsce: Centrum Dydaktyczne, ul. ks. Trojdena 2a, Aula A, godz. 8:4525 września 2019 r.

Uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Studium Medycyny Molekularnej

Miejsce: Centrum Dydaktyczne, ul. ks. Trojdena 2a, Aula A, godz. 11:00

Poznaj akademickie startupy tworzące innowacje w medycynie - spotkanie "Federacja dla Zdrowia"

Klub Innowacji Plus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w spotkaniu "Federacja dla Zdrowia", w trakcie którego specjaliści odpowiedzą na pytania: jakie są najnowsze osiągnięcia technologiczne i innowacje w medycynie? Jaką funkcję spełni sztuczna inteligencja w onkologii i leczeniu chorób rzadkich? Czy genetyka zindywidualizuje opiekę medyczną? Jak można zautomatyzować ocenę w obrazowaniu medycznym? Jak brzmi odpowiedź na zagrożenie stulecia?

Kiedy i gdzie: 26.09.2019 r., godz. 14.30, Centrum Współpracy i Dialogu UW

UWAGA: Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja!

Więcej informacji: https://evenea.pl/event/federacja-dla-zdrowia/?source=zaproszenie

Zaproszenie do udziału w projekcie "Zajęcia rehabilitacyjne dla pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego"

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny zapraszają pracowników do wzięcia udziału w kontynuacji projektu „Zajęcia rehabilitacyjne dla pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego”.

Zajęcia prowadzi fizjoterapeuta mgr Kinga Klaś-Pupar - magister rehabilitacji ruchowej, specjalista odnowy biologicznej, międzynarodowy instruktor Functional Movement System®, wykładowca w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami w poprzednim roku akademickim, uruchomiona została dodatkowa grupę w poniedziałki. Istnieje możliwość uczestnictwa w zajęciach dwa razy w tygodniu (najlepiej w układzie poniedziałek i czwartek lub wtorek i czwartek), co daje zdecydowanie większe, szybsze i trwalsze efekty. W związku z tym w zapisach do grupy czwartkowej pierwszeństwo przysługuje osobom korzystającym z zajęć dwa razy w tygodniu.

UWAGA!
Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego sponsoruje zakup sprzętu badawczego do FMS dla SKN Odnowy Biologicznej działającego przy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Dlatego w tym roku zapraszamy również do wzięcia udziału w badaniach podstawowych wzorców ruchowych oraz poziomu motoryczności metodą FMS. Badania są całkowicie bezpłatne, wymagane jest jedynie wyrażenie zgody na ich przeprowadzenie. Badania odbędą się przed rozpoczęciem zajęć (wrzesień 2019), po pierwszym semestrze (luty 2020) oraz po zakończeniu całego cyklu zajęć (czerwiec 2020). W ten sposób uzyskacie Państwo możliwość prześledzenia zmian zachodzących w układzie ruchu pod wpływem ćwiczeń. W testach mogą wziąć udział wszyscy pracownicy, liczba miejsc jest jednak ograniczona i pierwszeństwo mają osoby zapisujące się na zajęcia.

Terminy oraz opis zajęć i badań

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zainteresowani proszeni są o wysyłanie zgłoszeń najpóźniej do 23.09.19 na adres: warsztaty.zdrowia@wum.edu.pl. Po zakwalifikowaniu na zajęcia i/lub badania otrzymają Państwo potwierdzenie drogą mailową.

Opłaty za zajęcia należy wnosić na konto Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Medycznego:
Bank Milenium S.A. 77 1160 2202 0000 0003 2540 7549

Opłatę należy uiścić po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej przyjęcie na zajęcia, nie później jednak niż 7 dni od daty rozpoczęcia zajęć.

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter