Archiwum 2015

Obóz narciarski w Jeleśni (dla początkujących, zaawansowanych i tych, którzy zaliczają WF)

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM jak co roku zaprasza w dniach 14-21.02.2016 r. (7 dni) na obóz narciarski w Jeleśni koło Korbielowa.

Jazda na nartach na stokach Pilska w Korbielowie – najwyższego szczytu narciarskiego po Kasprowym Wierchu – 14 km tras (w tym 4,5 km FIS), zadowoli zarówno osoby mające pierwszy raz w życiu narty na nogach, jak i wytrawnych narciarzy.

Dla chętnych: codziennie 2 godziny zajęć w grupach w podziale na umiejętności z instruktorami ze szkoły „SPORT OSICKI” licencjonowanej przez PZN (180 zł za 6 dni).

Obóz zalicza WF

Zakwaterowanie w pokojach 2- 3- i 4-osobowych w pensjonacie „Maria” (ul. Plebańska 15) – zapisy do pokojów przy wpłacie zaliczki. W cenie pobytu: rewelacyjne, ekologiczne wyżywienie.

W czasie obozu możliwe zorganizowanie popołudniowych wyjazdów do gorących źródeł w Orawicy na Słowacji (bus ok. 30 zł/os), wycieczki do muzeum Browaru „Żywiec” i wieczoru z Kabaretem „Baca” w zabytkowej Karczmie w Jeleśni.

Cena za noclegi z wyżywieniem  studenta WUM 420zł w pokoju z łazienką.

Cena za pobyt osoby spoza WUM 490zł.

Zapisy i informacje w Studium WFiS u Pani Ani Wojdyny oraz u mgr Beaty Herman - tel. 501213438

Zaliczka za pobyt 200 zł.

W razie zebrania się dużej grupy możliwe jest zorganizowanie transportu autokarowego.

Cena wypożyczenia sprzętu narciarskiego dla grupy – 25 zł za dzień (+ ew. kask 5zł).

Możliwa jest również rezerwacja pobytu od 13.02.2016 r.

Ogólnopolski konkurs "Pielęgniarka Roku 2015"

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego oraz Koło Liderów Pielęgniarstwa zapraszają pielęgniarki i pielęgniarzy do udziału w XI Konkursie „Pielęgniarka Roku”.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek prezentujących najwyższy poziom przygotowania zawodowego i zaangażowania w działalność na rzecz środowiska pielęgniarskiego

Informacje dodatkowe: mgr Małgorzata Dawidowska - KOORDYNATOR BIURA PTP, ul. Reymonta 8/12, 01-842 Warszawa, tel. 22 39 81 872, Kom. 530 553 324 e-mail: biuroptp@gmail.com

Koncert na rzecz transplantologii

17 grudnia o godzinie 18.30 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (ul. Okólnik 2), odbędzie się Koncert na Rzecz Pacjentów po Transplantacji. Celem wydarzenia jest promowanie idei transplantacji, jednoczenie środowiska oraz zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat dawstwa narządów.

Koncert organizowany jest wspólnie przez Zespół Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych WUM oraz Zespół Pedagogów i Studentów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. 

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak należy zgłaszać chęć udziału pod numerem (22) 502 12 32 w godz. 8.00 - 15.30 lub pod adresem e-mail: transplantologia.koncert@wp.pl.

II Ogólnopolska Konferencja "Interdyscyplinarne aspekty chorób skóry i błon śluzowych"

SKN przy Katedrze i Klinice Dermatologicznej WUM zaprasza do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji "Interdyscyplinarne aspekty chorób skóry i błon śluzowych", która odbędzie się 27 lutego 2016r. w Katedrze i Klinice Dermatologicznej WUM przy ul. Koszykowej.

Konferencja adresowana jest zarówno do studentów uczelni medycznych jak i młodych lekarzy o zainteresowaniach różnych specjalności, pragnących uaktualnić i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chorób skóry i błon śluzowych. Podczas tegorocznej organizatorzy zamiezają utrzymać interdyscyplinarną tematykę manifestacji skórnych chorób ogólnoustrojowych. Ponadto, poruszą kwestię bieżących wyzwań i problemów pojawiających się w dermatologii oraz o roli nauk podstawowych i postępach w badaniach diagnostycznych chorób skóry i błon śluzowych. Dodatkowo Organizatorzy zaplanowali warsztaty z zakresu dermatoskopii i trichoskopii prowadzone przez specjalistów z Kliniki.

Szczegóły dostępne na stronie www.skndermatologia.wum.edu.pl w zakładce „Konferencja”.

 

Polsko-Amerykańska Nagroda Naukowa – ostatni miesiąc nadsyłania zgłoszeń

Tylko do końca grudnia br. można zgłaszać kandydatów do nagrody FNP i AAAS przyznawanej polsko-amerykańskim tandemom naukowym w uznaniu za wybitne osiągnięcia. Każdy z laureatów nagrody otrzyma 5000 USD.

Kandydatów mogą zgłaszać wszyscy aktywni członkowie polskiego i amerykańskiego środowiska naukowego, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora oraz osoby administrujące badaniami naukowymi w instytucjach, które prowadzą w sposób ciągły badania naukowe, włączając przedsiębiorstwa. Do konkursu są przyjmowane również autonominacje. Nominacje powinny dotyczyć dwóch współpracujących ze sobą naukowców: jednego pracującego na terenie Polski i drugiego pracującego na terenie Stanów Zjednoczonych, niezależnie od ich narodowości.

Polsko-Amerykańska Nagroda Naukowa jest wspólnym przedsięwzięciem FNP i The American Association for the Advancement of Science (AAAS) – największego na świecie stowarzyszenia naukowego. Intencją obu instytucji jest wsparcie i promocja wybitnych osiągnięć badawczych będących efektem współpracy polsko-amerykańskiej. Nagroda została ustanowiona w 2013 roku i jest przyznawana co dwa lata.

Do pierwszego konkursu złożono aż 55 nominacji na wysokim poziomie. Laureatami zostali prof. Mariusz Jaskólski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i dr Alexander Wlodawer z Narodowego Instytutu Raka w USA. Światowej sławy badacze, współpracujący ze sobą od prawie 30 lat, otrzymali Nagrodę za badania strukturalne białek o znaczeniu medycznym, które przyczyniły się do opracowania nowych terapii leczenia chorób, takich jak AIDS czy białaczka u dzieci.

Termin zgłaszania kandydatów w drugim konkursie upływa 31 grudnia 2015 r.

Więcej informacji o konkursie: link.

www.fnp.org.pl

Kampania Kontroli Skarbowej "Nie daj się zrobić w słupa"

W celu eliminowania procederu wyłudzenia podatku VAT Kontrola Skarbowa prowadzi ogólnokrajową kampanię informacyjną pod hasłem „Nie daj się zrobić w słupa”. Wyłudzenia VAT-u następują obecnie głównie poprzez tzw. karuzele podatkowe, czyli sieć kilku, kilkunastu podmiotów, które tworzą pozory legalnych transakcji handlowych. Obrót towarem następuje najczęściej tylko w dokumentach. Słup występujący w haśle propagującym akcję to potoczne określenie osoby, która firmuje swoim nazwiskiem działania organizowane w celu ukrycia faktycznego inspiratora czy uczestnika oszustwa.

Prowadzona akcja ma w dużej mierze uświadamiać, że odpowiedzialność ponoszą nie tylko osoby, które organizują nielegalny proceder, ale i te, które zostają wykorzystane do podpisywania fikcyjnych faktur oraz ostrzegać ludzi przed uwikłaniem się w przestępstwa podatkowe.

Więcej o kampanii na stronie: http://www.slupczyoszust.pl/