Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

2014

IV edycja konkursu dla naukowców FameLab

Centrum Nauki Kopernik i British Council ogłaszają konkurs FameLab, w którym naukowcy będą mieli możliwość zaprezetować szerokiej publiczności wyniki swoich badań. Dzięki publicznemu wystąpieniu naukowcy zyskają sposobność, aby doskonalić swoje zdolności autoprezentacyjne, a publiczność otrzyma dostęp do wiedzy z pierwszwj ręki w przystępnej postaci. Czytaj dalej »

Wyjazd narciarski do Włoch

SWFiS WUM zaprasza do udziału w wyjeździe narciarskim!

Szczegóły oferty

I Studenckie Ogólnopolskie Forum Radiologiczne

Koło radiologiczne "X-Ray", działające przy II Zakładzie Radiologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zaprasza do udziału w I Studenckim Ogólnopolskim Forum Radiologicznym, które odbędzie się 1 marca 2015 r. w Centrum Dydaktycznym WUM. Czytaj dalej »

Konkurs na najlepszy artykuł "Czy studia w Polsce przygotowują do kariery"

Magazyn Akademicki "Koncept" ogłosił konkurs na najlepszy artykuł "Czy studia w Polsce przygotowują do kariery". Wszyscy zainteresowani udziałem proszeni są o wysłanie do redakcji (na adres: redakcja@gazetakoncept.pl), najpóźniej do 31 grudnia 2014 r., pracy o długości nie przekraczającej 4 tys. znaków (ze spacjami).

Zwycięzca najlepszej pracy otrzyma w nagrodę Lenovo Yoga Tablet 10. Poza główną nagrodą, dla 5 pozostałych wyróżnionych autorów prac, nagrody książkowe ufunduje wydawnictwo The Facto.  Prace zostaną ocenione przez jury, w którego skład wejdą zawodowi dziennikarze.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w styczniowym numerze Konceptu, na www.gazetakoncept.pl, a także na profilu FB gazety. Wszystkie wyróżnione artykuły zostaną opublikowane na łamach Konceptu.

Szafki studenckie w Centrum Biblioteczno Informacyjnym - ważna informacja / Student 's lockers - importatant notice

W związku z potrzebą wymiany zamków w szafkach studenckich w Centrum Biblioteczno Informacyjnym  na parterze prosimy o ich opróżnienie do dnia 22.12.2014 r. (początek wakacji zimowych) i pozostawienie kluczyków w zamkach. Po tym terminie szafki, w których brak będzie klucza zostaną komisyjnie otwarte, a ich zawartość zostanie zdeponowana w magazynie.

Due to the need of replacing locks on students' lockers in the Library and Information Centre on the ground floor, please empty them to December 22nd (the beginning of the winter holidays) and leave the keys in the locks. After that date, all locked lockers will be open, and their content will be deposited in the storage.

Seminarium "Starzenie się ludności - druga transformacja Polski"

Instytut Badań Strukturalnych zaprasza do udziału w seminarium na temat postepującego starzenia się ludności w Polsce. Seminarium odbędzie się 10 grudnia 2014 r. w hotelu Mercure w Warszawie (w sali Sonata).

Celem seminarium jest przedyskutowanie tych rzadziej obecnych w dyskusji publicznej wymiarów starzenia się ludności w Polsce: interakcji procesów demograficznych z innymi zmianami zachodzącymi na rynku pracy, możliwości ich łagodzenia przez zwiększenie oszczędności i inwestycji. W trakcie spotkania odbędzie się również dyskusja dotycząca presji wywieranej przez wzrost udziału osób starszych na wydatki zdrowotne oraz związane z opieką długoterminową.

Zapisy na seminarium są dostępne poprzez formularz internetowy lub telefonicznie pod numerem telefonu (22) 629-33-82.

Plan seminarium:
Sesja 1 (10.00-11.30)
– Rynek pracy i oszczędności - Piotr Lewandowski (Instytut Badań Strukturalnych)
– Demografia, edukacja, technologia - polski rynek pracy wobec zmian strukturalnych - Łukasz Arendt (Instytut Pracy i Spraw Socjalnych)
– Zawodowa, sektorowa i regionalna perspektywa zmian rynku pracy w Polsce - Paulina Hołda (Bank Światowy)
– Starzenie się ludności a oszczędności Przerwa kawowa (11:30-12:00)

Sesja 2 (12.00-14.00)
– Opieka zdrowotna i opieka długoterminowa - Maciej Lis (Instytut Badań Strukturalnych)
– Wydłużanie oczekiwanego trwania życia a wydatki na opiekę zdrowotną - Zofia Szweda-Lewandowska (Uniwersytet Łódzki)
- Długoterminowa prognoza zapotrzebowania na opiekę nad osobami starszymi w Polsce - Debata panelowa

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Konkursu "Działaj razem z Praca@Danone"

Danon zaprasza wszystkie organizacje studenckie i koła naukowe do udziału w konkursie "Działaj razem z Praca@Danone". Trzecia edycja konkursu odbywa się pod hasłem "Jak to jest być częścią zgranego zespołu?" Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nagranie krótkich filmów będących odpowiedzią na tytułowe pytanie.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: konkurs@pracawdanone.pl

Zwycięzcy (trzy organizacje bądź koła naukowe) otrzymają nagrody w wysokości 3 000 zł oraz udział w warsztatach rozwojowych w Danone.

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 grudnia 2014 roku.

Informacje: www.pracawdanone.pl bądź www.facebook.com/PracawDanone

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter