Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

2012

Ostatnia szansa zaliczenia WFu – Obóz narciarski w Jeleśni

W dniach 27 stycznia – 3 lutego 2013 roku odbędzie się obóz narciarski w Jeleśni k/ Korbielowa. Jazda na nartach na stokach Pilska w Korbielowie – najwyższego szczytu narciarskiego zaraz po Kasprowym Wierchu. Dla chętnych – codziennie 2 godziny zajęć w grupach w podziale na umiejętności z instruktorami ze szkoły „SPORT OSICKI”  licencjonowanej przez PZN – 180 zł za 6 dni.

Zakwaterowanie w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych w pensjonacie „Maria” (ul. Plebańska 15) – zapisy do pokojów przy wpłacie zaliczki. W cenie pobytu rewelacyjne wyżywienie na miejscu.

W czasie obozu możliwe zorganizowanie popołudniowych wyjazdów do gorących źródeł  w Orawicy na Słowacji (bus ok. 30 zł/os), wycieczki do muzeum Browaru „Żywiec” i wieczoru z Kabaretem „Baca” w zabytkowej Karczmie w Jeleśni.

Wieczorami nauka tańców narodowych z Piotrem Piotrowskim.

Cena za noclegi z wyżywieniem  studenta WUM 420 zł w pokoju z łazienką.
Cena za pobyt osoby spoza WUM 480 zł.
Cena karnetów:  bardzo opłaca się zakup terminowych na 6 dni – 280 zł lub na 7 dni – 305 zł. Osobom zupełnie początkującym zalecamy wykup „na punkty”. Do ceny karnetu należy doliczyć 10 zł kaucji za kartę.

Dodatkowe informacje w Studium WFiS oraz u mgr Beaty Herman – tel. 501 213 438. Zaliczkę za pobyt (200 zł), opłatę za karnety i opłatę za instruktora należy wpłacać w Studium WFiS u Pani Ani Wojdyny

W przypadku zebrania się dużej grupy możliwe jest zorganizowanie transportu autokarowego.

Zimowisko dla pracowników i studentów WUM

Zapraszamy na narty&snowboard dla pracowników i studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zimowisko odbędzie się między 1 a 10 lutego 2013 r., w austraickiej miejscowości Ramingstein.

Zgłoszenia: („na cito”) Studium Wychowania Fizycznego fizycznego Sportu WUM 
tel. 22 572 95 28 lub 600 441 046 
Mail: tadeusz.glinkowski@wum.edu.pl  
lub  tglira@o2.pl

Więcej szczegółów: tutaj

FIT – akcja EMSA Warszawa

Chcesz szybko wrócić do formy po świętach? Przyjdź i dowiedz się jak możesz dbać o własne ciało! EMSA Warszawa zaprasza do wzięcia udziału w akcji FIT, która odbędzie się 13 stycznia 2013 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym (sala 23).

Fit jest kolejną akcją nowego projektu EMSA - More ME.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat własnego ciała oraz zdobycie umiejętności dbania o nie. W trakcie spotkania zostanie poruszony temat diet, ćwiczeń, otyłości oraz suplementów diet.

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ODBĘDĄ SIĘ DARMOWE WARSZTATY ZUMBY, SALSY I TRENINGU KONDYCYJNEGO!

Zapisy i więcej szczegółów już wkrótce!

Więcej informacji na: tutaj lub pod adresem e-mail: more.me@emsa.waw.pl

Apel w sprawie utrzymania budżetu przeznaczonego na programy „Horyzont 2020” i „Erasmus dla wszystkich”

Porozumienie europejskich stowarzyszeń – Initative for Science in Europe (ISE) koordynuje akcję zbierania podpisów pod petycją wskazującą na konieczność zagwarantowania w budżecie Unii na lata 2014-2020 odpowiednich środków na badania naukowe i innowacje. Stowarzyszenie Uniwersytetów Europejskich (EUA) – niezależnie od własnej inicjatywy w tej sprawie – zaapelowało do krajowych konferencji rektorów o poparcie tej petycji.

Treść apelu

Seminarium pt. „200 tys. euro na start - finansowanie firm start-up z funduszy europejskich poprzez fundusz kapitału zalążkowego BKPPT”

Jak myślisz, co mają wspólnego poniższe pomysły biznesowe?

• uruchomienie produkcji kosmetyków o innowacyjnym składzie
• opracowanie konstrukcji ultralekkiego samolotu dwuosobowego
• stworzenie zautomatyzowanego systemu do bezobsługowego zarządzania procesami produkcyjnymi w gospodarstwie rolnym
• stworzenie aplikacji na telefony komórkowe i smartfony za pośrednictwem platformy Juupstore
• uruchomienie produkcji lamp medycznych opartych na technologii LED

Po pierwsze, wszystkie pomysły bazują na wiedzy, również tej, powstającej na polskich uczelniach. Po drugie, w pomysły te zainwestował już fundusz kapitału zalążkowego BKPPT. Pomysłodawcami i głównymi udziałowcami firm, w które inwestujemy, są bardzo często studenci, absolwenci i pracownicy naukowi. Dzięki dokapitalizowaniu oferowanemu przez fundusz, marzenia o komercjalizacji swojego pomysłu biznesowego stają się naprawdę realne.

Dowiedz się więcej, w jaki sposób pozyskać pieniądze na rozwój swojego biznesu.

Weź udział w seminarium pt. „200 tys. euro na start – finansowanie firm start-up z funduszy europejskich poprzez fundusz kapitału zalążkowego BKPPT”, na którym dowiesz się, jakie są zasady i szanse pozyskania tego typu kapitału.

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2012 br. w godz. 14.30 – 16.30 w sali 140 w Centrum Dydaktycznym.

Program seminarium

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wiadomości na adres: biurokarier@wum.edu.pl z podaniem:
• imienia i nazwiska
• poziomu kształcenia, kierunku i roku studiów
• krótkiego opisu zainteresowań naukowych i oczekiwań odnośnie spotkania

oraz wpisaniem w tytule wiadomości „BKPPT – seminarium”.

Mailing w sprawie niewypełnienia Ankiety Studenckiej za rok akademicki 2011/12

Uprzejmie informujemy, że na adresy e-mail studentów, którzy nie wypełnili całości ankiety studenckiej za rok akademicki 2011/12, został rozesłany e-mail z prośbą o podanie powodu jej niewypełnienia. Uzyskanie tej informacji pozwoli nam zidentyfikować najczęstsze problemy, na jakie Państwo napotkali, oraz odpowiednio zmodyfikować mechanizm ankietowy w kolejnych edycjach.

Wyjaśnienie prosimy złożyć w ramach miniankiety wyświetlającej się na stronie startowej Wirtualnego Dziekanatu (tylko na kontach studentów, którzy nie wypełnili całości ankiety za rok 2011/12). Tuż po jej wypełnieniu wyświetli się krótkie podziękowanie, a potem miniankieta „zniknie”. Jedyną konsekwencją jej niewypełnienia będzie jej stała obecność na stronie startowej Wirtualnego Dziekanatu, aż do stycznia 2013 r.

UWAGA

Jeśli wypełnili Państwo całość Ankiety Studenckiej za rok 2011/2012, a mimo to wyświetla się Państwu pytanie o powód jej niewypełnienia, prosimy zaznaczyć opcję Inne, podaj i wpisać taką uwagę w polu tekstowym.

Jeśli ukończyli już Państwo studia – są Państwo, jako absolwenci, zwolnieni z obowiązku złożenia wyjaśnienia.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w otwartej już Ankiecie Studenckiej za bieżący rok akademicki. W nowej edycji wiele zgłoszonych przez Państwa uwag zostało już rozwiązanych (aplikacja została uzupełniona m.in. o wyświetlanie zdjęć osób prowadzących zajęcia, co powinno znacznie ułatwić Państwu pracę z ankietą). Czas na ocenę zajęć realizowanych w tym roku mają Państwo do września 2013 r.

Czytaj dalej »

Zaproszenie na XXII Sesję Noblowska I Wydziału Lekarskiego

Rektor, Dziekan i Rada I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mają zaszczyt zaprosić na XXII Sesję Noblowską, poświęconą tegorocznym laureatom Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, którą otrzymali: Sir John B. Gurdon, Shinya Yamanaka.

Uroczystość odbędzie się 3 grudnia 2012 r. o godz. 16.00 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II przy Placu Bankowym 3/5 w Warszawie (wejście od ul. Elektoralnej). Czytaj dalej »

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter