Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Ogłoszenia dla studentów - archiwum 2010


 

Data publikacji: 2010.12.23

Zajęcia fakultatywne „Inżynieria tkankowa jako narzędzie w rekonstrukcji tkanek”

14 lutego ruszają zajęcia fakultatywne zaadresowane do studentów zainteresowanych nowoczesnymi metodami rekonstrukcji tkanek i dziedzinami medycyny, w których znajdują one szczególne zastosowanie, w tym: chirurgią szczękowo-twarzową, laryngologią, neurochirurgią, ortopedią i traumatologią oraz transplantologią.
Szczegółowe informacje


 

Data publikacji: 2010.12.10

Pierwsza Studencka Konferencja Szkoleniowa „Teorie pielęgniarstwa – czy mają zastosowanie w praktyce?”

Zakład Pielęgniarstwa Społecznego oraz studenci kierunku pielęgniarstwo Wydziału Nauki o Zdrowiu zapraszają na Pierwszą Konferencję Szkoleniową „Teorie pielęgniarstwa – czy mają zastosowanie w praktyce?”. Konferencja odbędzie się 12 grudnia 2010 r. w Auli B Centrum Dydaktycznego WUM.

Program konferencji


 

Data publikacji: 2010.12.09

Spotkanie Wigilijne Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z Nauczycielami Akademickimi

Plakat


 

Data publikacji: 2010.12.02

Szkolenie z zakresu autoprezentacji.

Biuro Karier zaprasza wszystkich studentów i absolwentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na szkolenie służące świadomemu kreowaniu własnego wizerunku. Spotkanie odbędzie się 11 grudnia w godz. 9.00 – 17.00 w Centrum Dydaktycznym WUM, w sali 125. Szczegółowe informacje. Formularz zgłoszeniowy.


 

Data publikacji: 2010.12.07

Info


 

Data publikacji: 2010.11.25

Koncert Zespołu Artystycznego Smoleńskiej Państwowej Akademii Medycznej

Serdecznie zapraszamy na koncert Zespołu Artystycznego Smoleńskiej Państwowej Akademii Medycznej, który odbędzie się 16 grudnia 2010 r. w godzinach od 10:00 do 12:00 w Auli Centrum Dydaktycznego WUM. W programie: występ chóru i zespołu folklorystycznego, pieśni i romanse rosyjskie, tańce ludowe. Organizatorem wydarzenia jest Dział Współpracy z Zagranicą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


 

Data publikacji: 2010.11.23

Wyjazd narciarski do Włoch

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza na wyjazd narciarski do Włoch, który zostanie zorganizowany w dniach 4.02-13.02.2011. Koszt wyjazdu to 1570 PLN. Cena ta obejmuje przejazd autokarem Lux, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych, wyżywienie (7 śniadań, 7 obiadokolacji) oraz ubezpieczenie KL i MMW.
Szczegółowe informacje


 

Data publikacji: 2010.11.23

Szkolenie „Zarządzanie sobą w czasie – czyli jak być efektywnym, nie zwariować i zdążyć na czas”

Biuro Karier Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza serdecznie wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się efektywnego wykorzystywania czasu, na szkolenie „Zarządzanie sobą w czasie - czyli jak być efektywnym, nie zwariować i zdążyć na czas”. Spotkanie odbędzie 27 listopada w godz. 9.00 – 17.00.

Miejsce: budynek Rektoratu WUM w sali 401, ul. Żwirki i Wigury 61, IV piętro
Grupa: do 10 osób

Zapisy: Wypełnione formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą do 24 listopada 2010 r. (do godziny 15.00) osobiście lub drogą mailową na adres: biurokarier@wum.edu.pl

Warsztat będzie prowadzony pod superwizją trenera Ośrodka INTRA (2h zajęć).


 

Data publikacji: 2010.11.09

Trzyletni staż doktorancki w Austrii

The Medical University of Graz, The University of Graz i The Graz University of Technology ogłosiły nabór na trzyletnie staże doktoranckie w ramach programu, finansowanego przez Austriacki Fundusz Nauki, dotyczącego „zaburzeń metabolicznych oraz chorób układu krążenia”. Zaproszenie adresowane jest do absolwentów studiów medycznych i biologicznych.

Szczegóły. Bliższe informacje dotyczące programu, wymagań oraz formularz zgłoszeniowy dostępne także na stronie: http://www.medunigraz.at/DK_MCD.

Zgłoszenie przyjmowane są do 30 listopada br., drogą mailową, wyłącznie na formularzach zgłoszeniowych, na adres: dk-mcd@medunigraz.at.


 

Data publikacji: 2010.10.21

VI Medyczne Targi Pracy

27 października 2010 w godzinach 10-16 odbędą się VI Medyczne Targi Pracy. Będą one znakomitą okazją do bezpośredniego spotkania z pracodawcami z branży medycznej i farmaceutycznej – poznania ofert pracy i możliwości rozwoju zawodowego.

Do tegorocznej edycji Targów zaproszonych zostało ponad 20 instytucji reprezentujących szerokie spektrum pracodawców: od publicznych szpitali, urzędów centralnych przez prywatne centra medyczne po firmy farmaceutyczne. Szczegółowe informacje dostępne są w serwisie targowym http://mtp.wum.edu.pl

Targi odbędą się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. ks. Trojdena 2a. Organizatorem Medycznych Targów Pracy jest Biuro Karier WUM.


 

Data publikacji: 2010.10.21

Spotkanie z okazji obchodów Światowego Dnia Osteoporozy

Stowarzyszenie Entuzjastów Zdrowej Kości z Konieczności STENKO, Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy IOF oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA organizują 23 października 2010 o godz. 11:00 spotkanie dla pacjentów, lekarzy i studentów kierunków medycznych. Organizatorzy zapraszają do Centrum Dydaktycznego WUM mieszczącego się przy ul. ks. Trojdena 2a.

Wiodącym tematem spotkania będzie osteoporoza, omawiana jako problem medyczny i społeczny. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wykonania minutowego testu na osteoporozę, który wykaże, czy jest narażony na chorobę. Będzie także okazja porozmawiania ze specjalistami na temat profilaktyki osteoporozy.


 

Data publikacji: 2010.10.12

Jamaican Heat – wieczór w Klubie Medyka

Samorząd Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na kolejną imprezę z cyklu „Ambasada Muzyki”. Motywem przewodnim wieczoru będzie kultura Jamajki. Przewidziano wiele atrakcji m.in. występ zespołu DUBSKA. Na miejscu będzie można posmakować typowych dla Jamajki potraw i napojów. Spotkanie odbędzie się w 15 października o godz. 20:00. Cena biletu dla studentów, stażystów i doktorantów WUM wynosi 10 zł, dla wszystkich pozostałych 20zł.


 

Opublikowane: 2010.09.28

Dzień z Samorządem Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Wszystkich zainteresowanych działalnością Samorządu Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zapraszamy na Dzień z Samorządem Studentów, który odbędzie się 1 października w Centrum Dydaktycznym WUM w godz. 10:00 – 17:00.

Podczas spotkania zaprezentują się członkowie nowego Zarządu Samorządu Studentów wyłonieni podczas czerwcowych wyborów. Będzie można dowiedzieć się, jaki jest zakres działalności organizacji, jak wgląda jej struktura oraz na czym polega praca poszczególnych komisji. Odbędzie się także kiermasz książek i odzieży medycznej. Wśród zaplanowanych atrakcji znajdzie się pokaz salsy i loteria, na której będzie można wygrać uczelniane gadżety i cenne nagrody ufundowane przez sponsorów.


 

Data publikacji: 2010.08.31

Rekrutacja na studia doktoranckie prowadzone przez Studium Medycyny Molekularnej.

Studium Medycyny Molekularnej ogłasza nabór na 4-letnie stacjonarne Międzynarodowe Środowiskowe Studia Doktoranckie, które rozpoczną się w roku akademickim 2010/2011. O przyjęcie na studia w zakresie medycyny molekularnej mogą się ubiegać absolwenci medycyny, biologii, farmacji i nauk pokrewnych.
Kandydaci zobowiązani są do złożenia dokumentów do 30 września 2010 r. drogą elektroniczną (smm@wum.edu.pl) oraz w wersji papierowej do sekretariatu Studium Medycyny Molekularnej (Rektorat, pok. 623, tel. 22/57-20-558). Rozmowy z Komisją Kwalifikacyjną odbędą się w 26 października 2010 r. Szczegóły na temat zasad rekrutacji dostępne są na stronie www.smm.edu.pl w zakładce AKTUALNOŚCI.


 

Data publikacji: 2010.08.04

Wycieczka do Chorwacji

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu organizuje w dniach 7.09 – 18.09 2010 wycieczkę do Chorwacji. Miejscem pobytu będzie Crikvenica – miejscowość uzdrowiskowa nad zatoką Kvanerską, położona kilkadziesiąt kilometrów od Rijeki. Koszt wyjazdu to 1400 PLN. Szczegółowe informacje.


 

Data publikacji: 2010.07.06

NAGRODY DLA STUDENTÓW WUM ZA PRZYGOTOWANIE WYBITNYCH PRAC NAUKOWYCH LUB WSPÓŁUDZIAŁ W ICH PRZYGOTOWANIU

Biuro Obsługi Działalności Podstawowej zaprasza studentów WUM do składania wniosków o przyznanie nagród za wybitne prace naukowe lub współudział w ich przygotowaniu.

 

WYMAGANE DOKUMENTY:

 1. Wniosek – Wnioskodawcą może być: kierownik jednostki organizacyjnej WUM, opiekun pracy, Zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego, Pełnomocnik Rektora ds. Studenckiego Ruchu Naukowego.
 2. Oryginał opublikowanych prac (ewen. Xero)
 3. Potwierdzenie publikacji – jeżeli prace zostały przyjęte do publikacji, a jeszcze nie są opublikowane
 4. Oświadczenie głównego autora publikacji określające procentowy udział studenta w przygotowaniu pracy
 5. impact factor
 6. dane studenta – formularz

Druki do pobrania znajdują się na stronie www.bodp.wum.edu.pl
Wnioski, obowiązkowo wypełnione na komputerze (te wypełnione ręcznie nie będą przyjmowane), można składać wraz z pełną dokumentacją do dnia 16.08.2010 r.

Wniosek może dotyczyć pracy opublikowanej w 2009 roku.

Dokumenty należy składać w Sekcji Rekrutacji i Oceny Jakości Nauczania Biura Obsługi Działalności Podstawowej (II piętro, pok. 217) przy ul. Żwirki i Wigury 61 (budynek Rektoratu), od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00.

Osobą odpowiedzialną jest pan Paweł Zajączkowski (tel.: (22) 57 20 267; e-mail: pawel.zajaczkowski@wum.edu.pl).

 


 

Data publikacji: 2010.07.02

Remont w Domu Medyka

W związku z remontem Domu Medyka Sekretariat Organizacji Studenckich 5–go lipca zostanie przeniesiony do budynku ZIAM przy ul. Żwirki i Wigury 81 (pok. 23). Pani Ewa Kondratowicz będzie dostępna pod numerem telefonu: (22) 57 20 518.


 

Data publikacji: 2010.07.01

Nowy konkurs w ramach funduszy europejskich – Wzmocnienie sektora badawczo-rozwojowego

Biuro Projektów informuje, iż Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013 Priorytet I. Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu, Działanie 1.1 Wzmocnienie sektora badawczo-rozwojowego dotyczy projektów realizowanych przez jednostki naukowe i szkoły wyższe.

Celem Działania jest zwiększenie transferu innowacji do gospodarki poprzez wzmocnienie potencjału infrastrukturalnego sfery badawczo–rozwojowej. Wsparcie obejmie inwestycje służące potrzebom badań naukowych lub prac rozwojowych, w tym: budowę, rozbudowę i modernizację infrastruktury naukowo – badawczej jednostek naukowych i szkół wyższych oraz rozwój infrastruktury specjalistycznych laboratoriów.
Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 lipca 2010 r. o godzinie 16.00.

Szczegółowe informacje na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych lub w Biurze Projektów WUM.


 

Data publikacji: 2010.06.21

Bezpłatne szkolenia dotyczące komercjalizacji badań.

Firma Investin zaprasza na dwa szkolenia, które zostaną zorganizowane w ramach projektu „Platforma HI-TECH. System Identyfikowania i Wspierania Inwestycji w Zaawansowane Technologie”. Spotkania odbędą się 24 i 25 czerwca.
Tematem pierwszego szkolenia będzie: „Komercjalizacja wyników badań stosowanych”(szczegółowe informacje),
natomiast drugiego „Tworzenie spółek spin-off/out przez naukowców”(szczegółowe informacje).


 

Data publikacji: 2010.06.17

Letnia oferta szkoleniowa Biura Karier

Zapraszamy studentów i absolwentów WUM do zapoznania się z aktualną ofertą Biura Karier:

 1. 26 czerwca (sobota) „Proaktywne poszukiwanie pracy”
  https://biurokarier.wum.edu.pl/node/1400

 2. 3 lipca (sobota) „Trening umiejętności menedżerskich”
  https://biurokarier.wum.edu.pl/node/1542

 3. 5-9 lipca (od poniedziałku do piątku) „Spadochron – czyli jak znaleźć swoje miejsce na rynku pracy”
  https://biurokarier.wum.edu.pl/node/1543

 4. „Komunikacja z pacjentem” – drugi tydzień lipca – szczegóły wkrótce na stronie BK.

Na wszystkie szkolenia i warsztaty obowiązują zapisy. Szczegóły w Biurze Karier i na stronie internetowej Biura.


 

Data publikacji: 2010.06.15

Konkurs na stanowisko redaktora naczelnego GALENA

Samorząd Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłasza konkurs na stanowisko redaktora naczelnego uczelnianego miesięcznika „GALEN”.

Poszukiwana jest osoba, która zechciałaby przejąć obowiązki odchodzącego z tego stanowiska – Michała Leszczyka.

Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur do 28 czerwca 2010r na adres e-mail: stachelekhonorata@gmail.com

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu kandydaci otrzymają drogą mailową.
Zapraszamy do udziału w konkursie!!


 

Data publikacji: 2010.06.10

Wyłączenie parkingu przy Centrum Dydaktycznym

Informujemy, że w dniu 11 czerwca, od rana do odwołania, wyłączony będzie parking przy Centrum Dydaktycznym WUM od strony ul. ks. Trojdena. Pracownicy i studenci mogą korzystać z pozostałych części parkingu.


 

Data publikacji: 2010.06.09

Obóz w Grecji

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM zaprasza na obóz, którego celem jest czynny wypoczynek. Wyjazd odbędzie się w dniach 7 – 18 lipca. Koszt obozu to 1 499 PLN. Szczegółowe informacje.


 

Data publikacji: 2010.06.09

Spotkanie z Marszałkiem Sejmu RP Bronisławem Komorowskim

Społeczny Medyczny Komitet Poparcia Kandydatury Marszałka Bronisława Komorowskiego na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza Społeczność Akademicką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na spotkanie z Kandydatem, które odbędzie się 11 czerwca 2010 r. (piątek) o godz. 12:00 w Auli B Centrum Dydaktycznego WUM (wejście główne od ul. ks. Trojdena 2a).


 

Data publikacji: 2010.06.02

Wyniki wyborów do Samorządu Studentów

1 czerwca studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wybrali skład Uczelnianego Parlamentu WUM oraz członków Zarządów Samorządów Wydziałowych. Wybory odbyły się zgodnie z regulaminem Samorządu Studentów zatwierdzonym przez Senat Uczelni w 2006 r. 

Pierwsze posiedzenie nowego Parlamentu Studentów odbędzie się 10 czerwca o godz. 18:00 w Domu Medyka w sali 201. Wtedy też reprezentanci wszystkich kierunków wybiorą Zarząd Samorządu Studentów.

Wyniki wyborów do Zarządów Samorządów Wydziałowych
Wyniki wyborów do Uczelnianego Parlamentu Studentów WUM


 

Data publikacji: 2010.06.02

Wycieczka do Włoch

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WUM organizuje w dniach 5 – 16. 09 wyjazd do Włoch. Uczestnicy wycieczki odwiedzą miedzy innymi: Wenecję, Rzym i Neapol. Cena wyjazdu to ok. 1850 PLN. Szczegółowe informacje.


 

Data publikacji: 2010.05.31

VII Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych

W dniach 9-11 lipca w Krakowie odbędzie się VII Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych. Temat przewodni spotkania to: „Formy przygotowania studentów niepełnosprawnych do wejścia na rynek pracy”. Koszt Uczestnictwa dla osoby niepełnosprawnej wynosi – 300 zł, w przypadku osoby sprawnej – 350 zł. Termin zgłoszenia upływa 25 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie http://zsn.uek.krakow.pl/aktualnosci.html


 

Data publikacji: 2010.05.30

Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy

Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w imieniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej organizuje kolejną, XXXVIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Celem konkursu jest upowszechnienie prac naukowo-badawczych oraz rozwiązań organizacyjnych i technicznych prowadzących do poprawy warunków pracy oraz ochrony człowieka w środowisku pracy, poprzez udoskonalanie stosowanych rozwiązań lub wprowadzanie nowych, mających zastosowanie w praktyce. Szczegółowe informacje na stronie http://www.ciop.pl/35564. Dodatkowych wyjaśnień udziela pan Alfred Brzozowski tel.: 22 623 36 84 faks: 623 32 64 , e-mail – albrz@ciop.pl


 

Data publikacji: 2010.05.26

Staże w Sanofi-Aventis – zapraszamy do udziału w procesie rekrutacji!

Biuro Karier zaprasza osoby pragnące zdobyć doświadczenie w największej firmie farmaceutycznej w Europie do udziału w procesie rekrutacji w ramach programu stażowego „Student on board”. To wspaniała okazja, by pod okiem specjalistów zdobyć doświadczenie zawodowe w Dziale Rejestracji – oferta nr 246 lub w Dziale Consumer Healthcare – oferta nr 247.Biuro Karier czeka na zgłoszenia kandydatów do 28.05.2010 r.

Więcej informacji o programie: http://www.studentonboard.pl


 

Data publikacji: 2010.05.25

Festiwal Nauki w Jabłonnie – 18 i 19 września

Dom Zjazdów i Konferencji PAN już po raz ósmy organizuje Festiwal Nauki w zespole parkowo-pałacowym w Jabłonnie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkie jednostki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Propozycję do programu należy przesłać e-mailem na adres marketing@palacjablonna.pl lub faksem 774 48 62, 782 44 33 w.140.


 

Data publikacji: 2010.05.24

Miejsca w domach studenckich w nowym roku akademickim

W Dziale Obsługi Studentów przyjmowane są już wnioski o przyznanie miejsca w domach studenckich na nowy rok akademicki. Wnioski na pierwszą Komisję Stypendialną w tej sprawie przyjmowane będą do dnia 18.06.2010 w dniach i godzinach pracy Działu, podanych na stronie internetowej www.dos.wum.edu.pl, w menu – Kontakt. Informacje na temat warunków składania wniosków o DS oraz wykazy wymaganych dokumentów zawarte są w Komunikacie Nr 1/2010 oraz załącznikach, dostępnych także na stronie internetowej www.dos.wum.edu.pl, w menu – Regulaminy i komunikaty. Druki wniosków oraz pozostałe formularze można pobierać w Dziale Obsługi Studentów w Centrum Dydaktycznym lub ze strony internetowej Działu.


 

Data publikacji: 2010.05.14

Konkurs naukowy YOUNG AND SCIENCE COMPETITION (III)

Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najbardziej ambitnych młodych naukowców, umożliwienie im odbycia płatnego stażu oraz zdobycia doświadczenia zawodowego w środowisku ekspertów z branży.

III edycja ma charakter ogólnopolski i jest skierowana do studentów IV i V roku oraz doktorantów wydziałów farmaceutycznych, lekarskich, biotechnologicznych i chemicznych wszystkich uczelni w kraju. Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach:

 • Farmacja
 • Medycyna
 • Biotechnologia/Chemia

Laureaci każdej z nich zdobywają nagrodę pieniężną (od 3000 złotych za miejsce I do 1000 złotych za miejsce III) oraz płatny staż w renomowanej warszawskiej firmie farmaceutycznej z możliwością późniejszego zatrudnienia. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest rozwiązanie jednego z trzech pakietów zadań problemowych.

Więcej informacji na: www.konkurs.sciencepharma.pl


 

Data publikacji: 2010.05.14

Spotkanie z firmą DOCS rekrutującą pracowników dla projektów badań klinicznych

Biuro Karier zaprasza studentów i absolwentów, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak rozpocząć karierę zawodową w obszarze badań klinicznych, do udziału w spotkaniu z przedstawicielami firmy DOCS. Spotkanie odbędzie się 19 maja w godz. 16.00 – 17.30 w Centrum Dydaktycznym, w sali 140.

Program spotkania:

1) Przedstawienie firmy DOCS oraz CRAcademy
2) Praca monitora badań klinicznych – na czym polega i jakich kwalifikacji wymaga?
3) Możliwości rozwoju zawodowego w obszarze badań klinicznych (CTA, PhV, RA)
4) Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy oraz przygotowania dokumentów aplikacyjnych
5) Rozmowa kwalifikacyjna – na co zwracać uwagę?

Spotkanie poprowadzą Clinical Team Manager oraz Recruitment Consultant Clinical & Medical.

Obowiązują zapisy.
Chętnych prosimy o kontakt z Biurem Karier biurokarier@wum.edu.pl. W mailu należy podać: imię, nazwisko, kierunek i rok studiów oraz kontakt telefoniczny.


 

Data publikacji: 2010.05.13

Akcja Kobiety w Czerwieni

15 maja studenci WUM zrzeszeni w IFMSA Poland przeprowadzą akcję służącą podniesieniu świadomości społecznej na temat chorób układu krążenia.

W ramach przedsięwzięcia, w Galerii Handlowej Bemowo studenci będą bezpłatnie badać poziom glikemii, wyznaczać BMI i mierzyć wysokość ciśnienia tętniczego krwi. Ponadto będą udzielać porad na temat zdrowego trybu życia, zwłaszcza zaś odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać odpowiedź na pytanie, jakie badania i w jakim wieku należy wykonać, aby efektywnie kontrolować zmiany zachodzące w organizmie.

Więcej informacji o IFMSA – Poland na stronie http://ifmsa.pl/


 

Data publikacji: 2010.05.06

Aukcja charytatywna – 11 maja

IFMSA Poland – Oddział Warszawa zaprasza na aukcję charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie Anny Masło – absolwentki Wydziału Farmaceutycznego WUM, zmagającej się z rakiem kory nadnerczy.

Przedmiotem licytacji będą między innymi:

 • karnety na kursy językowe,
 • karnety na lekcje tańca (Egurrola!),
 • karnety do klubów sportowych (Sinnet!, Gymnasion),
 • przewodniki (Pascal), książki,
 • prenumeraty czasopism językowych, miesięczników o podróżach,
 • kosmetyki, drobna biżuteria.

Wszystkie osoby, chcące wspomóc Annę Masło, zapraszamy 11 maja do Centrum Dydaktycznego WUM do sali 232. Licytacja rozpocznie się o godz. 17:00.

Więcej informacji na stronie http://www.maslaczek.pl/aukcja-charytatywna.htm


 

Data publikacji: 2010.05.05

KONWENCJA FITNESS Health University 3

Studentki z Sekcji Fitness AZS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego już po raz trzeci organizują Konwencję Fitness dla wszystkich, którzy mają ochotę poruszać się w majowy weekend.

15 maja na hali sportowej OSiR Praga Południe przy ul. Siennickiej 40, w godzinach od 11:00 do 17:00 będzie można spróbować rożnych form fitness: dance aerobic, step, shape, pilates, body ball, joga i streaching. Zajęcia będą odbywać się na trzech salach z najlepszymi instruktorami. Ponadto przewidziane są indywidualne porady dietetyczne, nauka masażu, pokazy Jazz Dance, Tańca Brzucha, TaiChi i oczywiście świetna zabawa z nagrodami. A wszystko to w trakcie jednej imprezy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!

Informacje i zapisy: sekcja.fitness.wum@o2.pl lub tel. 504 762 507.

Więcej informacji.


 

Data publikacji: 2010.05.05

Konkurs fotograficzny

Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem w imieniu Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do trzeciej edycji konkursu fotograficznego organizowanego w ramach projektu „Nauka w obiektywie”.

 

Hasło przewodnie tegorocznego konkursu to: „Nauka – świat bez granic”. Przedsięwzięcie jest adresowane do wszystkich pracowników i studentów uczelni oraz instytucji naukowych, którzy biorą lub w przeszłości brali udział w badaniach naukowych realizowanych za granicą lub we współpracy z partnerem zagranicznym. Organizatorzy zapewniają:

 • cenne nagrody główne i rzeczowe w wyróżnionych kategoriach, przyznawane przez Jury składające się z profesjonalistów z dziedziny fotografii;
 • organizację wernisażu w Muzeum Śląskim na jesieni br;
 • organizację wystaw w Muzeum Śląskim (wystawa typu out door); w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach-Pyrzowicach; w Bibliotece Śląskiej i in.;
 • bezpłatny katalog wystawy z wszystkimi wyróżnionymi do ekspozycji fotografiami;
 • możliwość umieszczenia fotografii w kalendarzu promocyjnym UŚ na rok 2011 i innych materiałach promocyjnych Biennale Fotograficznego z każdorazowym wskazaniem autora fotografii.

W roku bieżącym po raz pierwszy projekty i fotografie można zgłaszać internetowo za pomocą formularza zgłoszeniowego. Zdjęcia wraz z wymaganą dokumentacją należy dostarczyć do Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego do 15 maja 2010 roku.

Więcej informacji


 

Data publikacji: 2010.05.05

Szpital Pluszowego Misia – finał 12 maja na Żoliborzu

EMSA Warszawa zaprasza wszystkich studentów WUM do udziału w wiosennym Finale Szpitala Pluszowego Misia, który odbędzie się w środę 12 maja 2010 w Szkole Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego przy ul. Braci Załuskich 1. Impreza odbędzie się w godz. 8.00 – 15.00.

Szpital Pluszowego Misia ma na celu obniżenie lęku przed szpitalną rzeczywistością u dzieci w wieku przedszkolnym. Na wiosnę i jesień każdego roku, kilka warszawskich przedszkoli zostaje zaproszonych do „Misiowego Szpitala”. Każdorazowo około 450 maluchów razem ze swoimi pluszowymi maskotkami bierze udział w symulacji pobytu w szpitalu. Zajęcia mają formę zabawy, która odbywa się na sali gimnastycznej.

Poprzez udział w akcji dzieci mają szansę przekonać się, że lekarz może być sympatyczny i przyjazny, a podstawowe badania lekarskie nie są bolesne. Maluchy po wizycie w „Misiowym Szpitalu” nie będą bały się wizyty u prawdziwego lekarza, a te, których stan zdrowia wymaga hospitalizacji, lepiej zniosą leczenie.

Organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń zawierających: imię, nazwisko, rok i kierunek studiów – na adres tbh@emsa.waw.pl .Studenci proszeni są o zabranie fartuchów i stetoskopów.

Więcej informacji: www.tbh.emsa.waw.pl


 

Data publikacji: 2010.04.30

STYPENDIUM w JAPONII w Hamamatsu University School of Medicine

Okres pobytu: min 3 mies. – max 12 mies.
Stypendium musi rozpocząć się między 1 sierpnia a 30 listopada 2010.

Osoba zakwalifikowana będzie otrzymywała stypendium rządu japońskiego w wysokości: 80.000 – JPY miesięcznie oraz dodatkowo 80.000 JPY jednorazowo.

Prosimy o PILNE zgłaszanie się do DZIAŁU WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ WUM:

 • Doktorantów I i II Wydziału Lekarskiego
 • Znajomość języka angielskiego (min. FCE – poziom B2)
Termin zgłoszenia: 5 maja 2010

Kontakt: Dział Współpracy z Zagranicą
Rektorat, Pok. 308, tel: 22-572 03 70 lub 22-572 03 60


 

Data publikacji: 2010.04.26

„Primus Inter Pares” – konkurs na najlepszego studenta

Do końca kwietnia można zgłaszać kandydatów do tytułu Najlepszego Studenta Polski w konkursie „Primus Inter Pares” („najlepszy pośród równych”). W konkursie organizowanym przez Zrzeszenie Studentów Polskich mogą wziąć udział studenci wszystkich typów szkół wyższych na terytorium Polski.

Kandydatów mogą zgłaszać miedzy innymi organizacje studenckie i władze uczelni, zgłoszeń mogą dokonywać również sami studenci. Konkurs przebiega w etapach: uczelnianym, regionalnym i ogólnopolskim. Zgłoszenia, dostępne na stronie: www.primus-inter-pares.pl można dostarczyć do jednego z kilkunastu biur regionalnych w całej Polsce.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest średnią ocen minimum 4,53 za ostatnie dwa semestry z jednego z kierunków studiów.

Jak zaznaczają organizatorzy, oceniane będą nie tylko wyniki w nauce, ale również udokumentowana aktywność społeczna, praca na rzecz środowiska akademickiego, udział w akcjach charytatywnych, osiągnięcia sportowe czy publikacje w mediach. Za każde z osiągnięć student otrzymuje odpowiednią liczbę punktów.

Oprócz konkursu „Primus inter Pares” ZSP organizuje równolegle Primus Ekspert dla studentów, którzy posiadają szczególne predyspozycje do wykonywania wybranego przez siebie zawodu, dla tych, którzy rozwijają swoje zainteresowania w tym kierunku. W tym roku mają być wybrani najlepsi studenci w trzynastu kategoriach: lekarz, prawnik, artysta, sportowiec, ekonomista, inżynier, dziennikarz, informatyk, ekolog, pedagog, historyk, lingwista, public relations.


 

Data publikacji: 2010.04.23

Wykład „Plagiat.pl na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Po co studentom system antyplagiatowy?”

Plakat


 

Data publikacji: 2010.04.23

Ubezpieczenie HIV – wstrzymanie sprzedaży

 

Dział Obsługi Studentów informuje, że sprzedaż ubezpieczenia HIV Protect ( ubezpieczenie kosztów leczenia antyretrowirusowego związanego z ryzykiem zakażenia wirusem HIV, składka 65 zł/osoby ) jest wstrzymana do odwołania w związku z renegocjacją umowy. Prosimy nie opłacać składki za to ubezpieczenie, natomiast studenci, którzy już to uczynili powinni jak najszybciej zgłosić się do Działu Obsługi Studentów (pok. 243) w celu przekazania swoich danych firmie ubezpieczeniowej i otrzymania certyfikatu. Informacje o wznowieniu sprzedaży i nowych warunkach tego ubezpieczenia zostanie przekazana w osobnym komunikacie, który pojawi się na stronie internetowej Działu http://dos.wum.edu.pl/

Sprzedaż ubezpieczenia NNW pozostaje bez zmian.


 

Data publikacji: 2010.04.19

Impreza urodzinowa EMSA – bilety w specjalnej cenie!

Przypominamy, że Stowarzyszenie EMSA Warszawa obchodzi w tym roku 5–lecie swojej działalności. Z tej okazji organizacja przygotowała imprezę dyskotekową pod hasłem „Europejska Wioska EMSA Warszawa”. Na gości, którzy 23 kwietnia przybędą do Medyka, czeka wiele atrakcji: DJ zagra najlepsze kawałki europejskich list przebojów, a w holu zostanie umieszczonych 10 stoisk, w których zostaną zaprezentowane wybrane kraje Starego Kontynentu. Urodzinowe spotkanie będzię niepowtarzalną okazją, by skosztować potraw i napojów, jakich dotychczas nie serwowano na warszawskich dyskotekach!

EMSA Warszawa przygotowała specjalną ofertę biletową dla studentów WUM. W przedsprzedaży, poprzez stronę www.5urodziny.pl, można je kupić 40% taniej niż na bramce w dniu imprezy! Cena dla naszych studentów to tylko 7 zł! (Oferta ważna do wyczerpania puli biletów przedsprzedażowych).
Bilety można też nabyć bezpośrednio u organizatorów, którzy czekają w Medyku do czwartku 22.04 w pok. 202 (codziennie między 13.30, a 15.30).

Zarezerwuj bilet juz teraz! www.5urodziny.pl


 

Data publikacji: 2010.04.15

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w związku z uroczystościami żałobnymi, które odbędą się w dniu 17 kwietnia 2010 r. na Placu Piłsudskiego w Warszawie, zajęcia na Kursie Przygotowawczym zostają przeniesione na dzień 24 kwietnia 2010 r.


 

Data publikacji: 2010.04.14

Turnus rehabilitacyjny z osobami niepełnosprawnymi

IFMSA – Poland oraz Towarzystwo Pomocy Niepełnosprawnym – Oddział Łódzki zapraszają chętnych wolontariuszy na turnus rehabilitacyjny z osobami niepełnosprawnymi. Zajęcia pozwolą zaliczyć praktyki, nabrać cenne doświadczenie i poznać ciekawych ludzi. Turnus odbędzie się w Karolinowie nad Zalewem Sulejowskim.

Terminy wyjazdów:
I: 3.07 – 17.07
II: 17.03 – 31.07
III: 31.07 – 14.08
IV: 14.08 – 28.08

Kontakt:
Karolina Andrzejewska – koordynator projektu tel. 510 366 916
e-mail: andrzejewska.karolina@yahoo.com, tron.scome@gmail.com


 

Data publikacji: 2010.04.14

STYPENDIUM w JAPONII: Hamamatsu University School of Medicine – Aplikacja do 22 kwietnia 2010!

Okres pobytu: min 3 mies. – max 12 mies. Stypendium musi rozpocząć się między 1 sierpnia a 30 listopada 2010 r. Student będzie otrzymywał stypendium rządu japońskiego: 80.000,– JPY miesięcznie oraz dodatkowo 80.000 JPY jednorazowo.

Prosimy o zgłaszanie się do DZIAŁU WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ:
Studentów 4 roku studiów kierunków lekarskich
– Średnia ocen min: 4,25
– Znajomość języka angielskiego (min. FCE- poziom B2)

Termin zgłoszenia: 22 kwietnia 2010 r.
Należy wypełnić APLIKACJĘ i załączyć:
– Wykaz przedmiotów z poprzednich lat studiów w języku angielskim
– Pismo – rekomendacja od dziekana Wydziału
– Certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego

DZIAŁ WSPÓŁPRACY Z ZAGRANICĄ
(Rektorat pok. 308, tel: 22-572 03 70 lub 22-572 03 60)
www.zagranica.wum.edu.pl


 

Data publikacji: 2010.04.09

Seminarium „Czy Islam Stanowi Zagrożenie dla Polski”

Stowarzyszenie Muzułmańskie Ahmadiyya zaprasza na Seminarium, podczas którego będzie można zapoznać się z rzeczywistą nauką islamu. Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie mieszczącej się przy ul. Dobrej 56/66 (sala 316, piętro III)

Program:

 • 17:00 Powitanie/Recytacja Świętego Koranu z polskim tłumaczeniem
 • 17:10 „Czy islam stanowi zagrożenie dla Polski” – wykład (w j. polskim i angielskim) poprowadzi Ataul Mujeeb Rashed – Imam meczetu w Londynie
 • 18:00 Pytania i odpowiedzi – sesja w j. polskim i angielskim
 • 18:30 Komentarz pana dr. Marka Szopskiegio
 • 18:45 Uwagi wygłoszone przez gościa honorowego
 • 19:00 Poczęstunek i pożegnanie

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w Seminarium proszone są o telefoniczne potwierdzenie obecności:

Kontakt:
K. Chojnowska 609 976 612 w 10:00 – 15:00
K. Kalata 500 800 902 w godz. 10:00 – 15:00
K. Zubair 661 398 355 w godz. 10:00 – 15:00 ( tylko w j. angielskim)


 

Data publikacji: 2010.04.08

Projekcja filmu „Moja lewa stopa”

EMSA Warszawa, w ramach projektu Movies&Medicine, zaprasza na pokaz nagrodzonego dwoma Oscarami filmu „Moja lewa stopa”. Seans odbędzie się 13 kwietnia w godz. 18.00–21.00, w sali im. prof. A.Grucy w szpitalu przy ul. Lindleya.

Film opowiada historię Christiego Browna, który urodził się w ubogiej, wielodzietnej rodzinie w Dublinie w 1932 roku. Chłopiec był prawie całkowicie sparaliżowany, mógł jedynie poruszać lewą stopą. Rodzina dokładała wszelkich starań, aby nie czuł się odrzucony i w miarę możliwości uczestniczył w normalnym życiu. Jako nastolatek zaczął malować – okazało się, że ma talent...

Po filmie przewidziano spotkanie ze specjalistą z Centrum Intensywnej Terapii, Rehabilitacji OLINEK. Zaproszony gość odpowie napytania uczestników seansu. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!


 

Data publikacji: 2010.04.02

Konkurs „BioIDEA”

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu dotyczącego badań naukowych, wynalazków, innowacyjnych pomysłów, produktów i inicjatyw z dziedziny nauk przyrodniczych (life science), który posiada potencjał komercyjny. W konkursie mogą wziąć udział doktorzy lub studenci studiów doktoranckich i magisterskich kierunków takich jak: biotechnologia, chemia, biologia, medycyna, farmacja i innych nauk przyrodniczych. Zgłoszenia należy przesłać do 30 kwietnia. Zwycięzca otrzyma 10 tys. euro w formie umowy preinkubacyjnej, która umożliwi zrealizowanie projektu. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępny na stronie: http://www.jciventure.pl/bioidea/index.php


 

Data publikacji: 2010.04.01

Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu

Studenckie Koło Naukowe Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii WUM zaprasza na IV Studenckie Sympozjum Naukowe - Warszawskie Dni Nauki o Zdrowiu, które odbędzie się w dniach 28-29 maja w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń w dziedzinie nauki o zdrowiu, zwłaszcza w szeroko pojętym zdrowiu publicznym oraz medycynie społecznej i środowiskowej. Wszelkie informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne na stronie www.wdnoz.wum.edu.pl. Termin nadsyłania abstraktów upływa z dniem 16 kwietnia. Gotowe prace należy przesłać do 30 kwietnia 2010 droga elektroniczną na adres WarszawskieDniNaukioZdrowiu@poczta.fm.


 

Data publikacji: 2010.03.24

Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych – Warszawa 2010

Akademicki Związek Sportowy WUM zaprasza na Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Uczestnikami zawodów będą reprezentanci uczelni medycznych z całego kraju. Rywalizacja będzie się odbywać na pływalni Uniwersytetu Warszawskiego w dniach 27-28 marca. Organizatorzy i zawodnicy zapraszają studentów do aktywnego wspierania naszych zawodników. Więcej informacji na stronie www.mpum.pl


 

Data publikacji: 2010.03.23

Ogólnopolski Konkurs „Przypadki Medyczne”

IFMSA-Poland i portal www.PrzypadkiMedyczne.pl zaprasza na Ogólnopolski Konkurs „Przypadki Medyczne”. Konkurs przeznaczony jest dla studentów kierunków o profilu medycznym. Uczestnikom zostaną zadane pytania dotyczące wirtualnego pacjenta. Aby przystąpić do współzawodnictwa, należy miedzy 15 a 29 marca zalogować się na stronie www.konkurs.przypadkimedyczne.pl i udzielić odpowiedzi na pytania I etapu. Więcej informacji na wspomnianej stronie.


 

Data publikacji: 2010.03.17

Film i dyskusja na temat transplanatacji serca – już 23 marca!

EMSA Warszawa zaprasza na film „Życie to rewelacja”. Projekcja odbędzie się 23 marca o godz. 18.00 w sali im. Grucy w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus – Centrum Leczenia Obrażeń przy ul. Lindleya. Po emisji przewidziano spotkanie z aktorami i członkami Stowarzyszenia oraz wykład dr. Macieja Kosieradzkiego dotyczący śmierci klinicznej. Projekcja odbędzie się w ramach realizacji dwóch projektów: „Movies&Medicine” i „Transplantacje”. Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszeniem Przeszczepionych Serc. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

Pytania i komentarze prosimy kierować na transplantacje@emsa.waw.pl


 

Data publikacji: 2010.03.16

Wyjazd narciarski do Włoch (2 – 11 kwietnia)

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza na wyjazd narciarski do Livigno. Koszt wypoczynku to 1.490 zł. Cena ta obejmuje noclegi, śniadania, obiadokolacje, ubezpieczenia NNWiKL, autokar LUX, opiekę pilota. Więcej informacji.


 

Data publikacji: 2010.03.16

Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych – Warszawa 2010

Akademicki Związek Sportowy WUM i Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej zapraszają na Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w Siatkówce (19-21marca) oraz Pływaniu (27-28 marca). Do udziału w zawodach zgłosiły się reprezentacje wszystkich wyższych uczelni medycznych. Organizatorzy i zawodnicy zapraszają studentów do aktywnego wspierania naszych drużyn. Najważniejsze wydarzenia Mistrzostw w Siatkówce:

Piątek
15:00 – mecz otwarcia siatkarek WUM
17:00 otwarcie Mistrzostw
18:00 mecz otwarcia siatkarzy WUM
Sobota
18:45 – półfinały kobiet
20:00 – półfinały mężczyzn
Niedziela
10:00 – finał kobiet
12:00 – finał mężczyzn

Zawody siatkarskie zostaną rozegrane się w obiektach Ośrodka i Sportu i Rekreacji Praga Południe przy ulicy Siennickiej 40 i Angorskiej 2.

Więcej informacji na stronie www.mpum.pl


 

Data publikacji: 2010.03.08

Zajęcia fakultatywne „Aktywne wchodzenie na rynek pracy”

Biuro Karier WUM zaprasza do udziału w cyklu szkoleniowym „Aktywne wchodzenie na rynek pracy”, który można zaliczyć jako fakultet (wpis do indeksu – 15 godzin).
Aktualnie prowadzone są zapisy do grupy, która będzie miała zajęcia w środy.

Spotkania będą się odbywały od 17 marca do 21 kwietnia w godz. 13.30 – 15.30 (bez przerwy) w sali 211 (Centrum Dydaktyczne). Zapisy na szkolenia przyjmowane są osobiście w Biurze Karier mieszczącym się w budynku Rektoratu (parter, pok. 3) lub elektronicznie: biurokarier@wum.edu.pl (prosimy o podanie imienia i nazwiska, kierunku i roku studiów, adresu elektronicznego oraz numeru telefonu kontaktowego).

Program zajęć znajduje się na stronie Biura Karier: www2.wum.edu.pl/biurokarier/?q=node/7


 

Data publikacji: 2010.03.01

Nowa strona internetowa Działu Obsługi Studentów

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów do korzystania z nowej witryny www.dos.wum.edu.pl. Pod wskazanym adresem mogą Państwo znaleźć między innymi informacje o pomocy materialnej na Uczelni, zakwaterowaniu w domu studenckim, ubezpieczeniu zdrowotnym i NNW oraz dopełnieniu formalności związanych z badaniami i szczepieniami.


 

Data publikacji: 2010.03.01

„Złoty reamer” – konkurs dla studentów stomatologii

Dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Pomorskiej AM w Szczecinie, Zakład Stomatologii Zachowawczej Przedklinicznej i Endodoncji Przedklinicznej PAM w Szczecinie oraz Redakcja „Magazyn Stomatologiczny” ogłaszają ogólnopolski konkurs na najlepiej przedstawiony opis przypadku leczenia kanałowego, przeprowadzonego przez studenta stomatologii oraz pracę oryginalną. Do udziału w konkursie zaproszone są wszystkie Zakłady Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji polskich uczelni medycznych. W rywalizacji mogą wziąć udział studenci stomatologii III, IV i V roku.

Więcej informacji na stronie http://www.magazyn-stomatologiczny.pl/content/konkurs-zloty-reamer


 

Data publikacji: 2010.02.22

Serdecznie zapraszamy na 5-te urodziny EMSA Warszawa!

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Medycyny – EMSA Warszawa, świętuje w tym roku 5-lecie działalności. Z tej okazji władze tej prężnie działającej organizacji studenckiej zapraszają Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia na urodzinowe przyjęcie, które odbędzie się 4 marca 2010 o godzinie 17.00 w Sali Senatu (Rektorat WUM, ul. Żwirki i Wigury 61, Warszawa).

W trakcie spotkania zostaną przedstawione początki i aktualna działalność organizacji. Przemówienia wygłoszą Jego Magnificencja Rektor WUM – prof. dr hab. Marek Krawczyk oraz Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. dr hab. Marek Kulus. Oczywiście nie zabraknie też urodzinowego tortu!

Organizatorzy proszą o potwierdzenie chęci przybycia (emsa@emsa.waw.pl) i zapraszają do zapoznania się ze stroną www.5urodziny.pl.


 

Data publikacji: 2010.02.22

Fakultet – „Wprowadzenie do interpretacji wyników i planowania badań”

Zajęcia odbywają się pod patronatem Prorektora ds. Dydaktyczno-Wychowawczych Prof. Marka Kulusa. Organizatorzy zapraszają studentów wyższych lat studiów, doktorantów oraz pracowników naukowych. Celem spotkań jest nauczenie samodzielnej oceny publikacji naukowych oraz opanowanie podstaw planowania i realizacji badań naukowych. Spotkania odbywają się we czwartki w godz. 14.00-16.00, poprowadzą je dr Katarzyna Szamotulska i dr Janusz Sierdziński.

Pierwsze spotkanie odbyło się 18 lutego 2010 roku, ale są jeszcze wolne miejsca. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 25 lutego 2010 na kolejny wykład w ramach fakultetu. (Centrum Dydaktyczne WUM, sala 231). Zapisy na stronie internetowej http://zajecia.wum.edu.pl/AnkietaEdit.aspx


 

Data publikacji: 2010.02.11

Zaświadczenia i wpisy do indeksów potwierdzające uczęszczanie na fakultety

Uprzejmie informujemy studentów, którzy w roku akademickim 2008/2009 uzyskali zaliczenie poniższych zajęć fakultatywnych, że w Sekcji Rekrutacji i Oceny Jakości Nauczania mieszczącej się w budynku Rektoratu (ul. Żwirki i Wigury 61) w pok. 217, w godz. 8.00 – 16.00 można odebrać zaświadczenia o ukończeniu fakultetu oraz uzyskać informację o wpisie do indeksu.

Fakultety, które w roku akademickim 2008/2009 odbyły się pod patronatem Prorektora ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. Marka Kulusa:

 • Savoir Vivre
 • Język Migany
 • Kultura Zachowań
 • Komunikacja Między Pacjentem a Lekarzem i Pielęgniarką

 

Data publikacji: 2010.02.11

XV edycja konkursu „Grasz o staż”

Na uczestników jubileuszowej, XV edycji konkursu czekają staże (187), studia podyplomowe i różnorodne kursy o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. W rywalizacji mogą wziąć udział studenci III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich, III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów uzupełniających. Mogą z niego skorzystać także absolwenci, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie ukończyli 30 roku życia.

Wszystkie praktyki oferowane jako nagrody w konkursie są płatne – laureaci otrzymują za nie wynagrodzenie w wysokości 2200 złotych brutto za miesięczny staż w firmie. W tegorocznej edycji organizatorzy oferują również nagrody dodatkowe między innymi: studia MBA, studia podyplomowe, międzynarodowe kursy marketingowe, kursy językowe oraz prenumeraty czasopism.

Więcej informacji na stronie http://www.grasz.pl/secms


 

Data publikacji: 2010.02.11

Przedsiębiorczość akademicka – jak i gdzie uzyskać pomoc?

25 lutego o godz. 16.15 w Centrum Dydaktycznym (sala 140) odbędzie się spotkanie dotyczące przedsiębiorczości akademickiej i pomocy, jaką można uzyskać ze strony Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Celem spotkania jest dostarczenie informacji o czynnikach wpływających na sukces i zachęcenie studentów do dalszych, szerszych badań. Organizatorzy chcą także pokazać przedstawicielom społeczności akademickiej, jak wdrażać wyniki badań naukowych.

Plan spotkania na stronie Biura Karier: http://www2.wum.edu.pl/biurokarier/?q=view/aktualnosci

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!


 

Data publikacji: 2010.02.10

„Nauka w obiektywie” – konkurs dla naukowców-fotografów

Nagrody pieniężne i możliwość publikacji zdjęć otrzymają zwycięzcy 3 edycji konkursu fotograficznego, organizowanego przez Uniwersytet Śląski. W konkursie mogą wziąć udział pracownicy naukowi i studenci, którzy uczestniczą w badaniach naukowych prowadzonych za granicą lub we współpracy z ośrodkami zagranicznymi.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Rektor Uniwersytetu Śląskiego – prof. Wiesław Banyś. Zainteresowani mogą zgłaszać zarówno fotografie zrobione techniką klasyczną, jak i cyfrową. Szczegółowy regulamin konkursu oraz informacje dotyczące wymagań technicznych wobec zgłaszanych zdjęć są dostępne na stronie: http://naukawobiektywie.us.edu.pl


 

Data publikacji: 2010.01.22

Fakultet – „Wprowadzenie do interpretacji wyników
i planowania badań czyli epidemiologia kliniczna w pigułce”

Na zajęcia, które odbędą się pod patronatem Prorektora ds. Dydaktyczno-Wychowawczych Prof. Marka Kulusa, zaproszeni są studenci wyższych lat studiów, doktoranci oraz pracownicy naukowi. Celem spotkań jest nauczenie samodzielnej oceny publikacji naukowych oraz opanowanie podstaw planowania i realizacji badań naukowych. Spotkania będą odbywać się w czwartki w godz. 14:00 -16:00, w Centrum Dydaktycznym WUM (sala 231). Zajęcia poprowadzą dr Katarzyna Szamotulska
i dr Janusz Sierdziński. Zapisy na stronie internetowej http://zajecia.wum.edu.pl/AnkietaEdit.aspx.

Uczestnictwo w spotkaniach zalicza 30 godzin zajęć fakultatywnych.


 

Data publikacji: 2010.01.22

Amgen Scholars – studencki program badawczy

Europejski Program Amgen Scholars umożliwia wybranym studentom studiów I stopnia zdobycie praktycznego doświadczenia naukowego w dziedzinie nauk ścisłych i biotechnologii na jednej z trzech europejskich uczelni wyższych. Uczelnie partnerskie w Europie to: Karolinska Institutet (Szwecja), Ludwig-Maximilians-Universität München (Niemcy), University of Cambridge (Wielka Brytania).

Istotnym elementem przedsięwzięcia jest wsparcie finansowe stypendystów. Każda z uczelni partnerskich prowadzi własny proces kwalifikacji kandydatów. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń to 15 lutego 2010 roku.

Szczegółowych informacji udziela Europejskie Centrum Koordynacji Programu Amgen Scholars nr tel. +44 (0) 12 23 74 74 59, adres e-mail : asp-enquiries@biomed.cam.ac.uk

www.amgenscholars.eu


 

Data publikacji: 2010.01.20

„Spadochron” – warsztaty planowania kariery

Biuro Karier Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza na zajęcia, które mają pomóc w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy. Spotkania odbędą się w dniach od 1 do 5 lutego 2010 r., w godz. 9:00-15:30. Celem szkolenia jest przede wszystkim odkrycie predyspozycji zawodowych i zapoznanie się z technikami aktywnego poszukiwania pracy. Zapisy w Biurze Karier WUM. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy na stronie Biura Karier.


 

Data publikacji: 2010.01.22

Informacja o możliwych przerwach w dostępie do Internetu w dniu 2010-01-25

Dział Informatyki WUM otrzymał informacje od ICM UW, dostawcy Internetu dla lokalizacji WUM, o przerwach w dostępie do Internetu: „W dniu 25.01.2010 (poniedziałek) w godzinach 20:00 – 24:00 zostaną przeprowadzone prace modernizacyjne w sieci (...). W związku z tym mogą wystąpić kilkuminutowe przerwy w łączności z Internetem”.


 

Data publikacji: 2010.02.18

„Jak szukać bezpiecznej pracy za granicą?” – spotkanie informacyjne

Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie i Biuro Karier WUM zapraszają studentów i absolwentów na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 22 lutego w Centrum Dydaktycznym (sala 203) o godz. 16:00. Tematyka spotkania obejmie:

 • warunki życia i pracy za granicą,
 • zasady podejmowania legalnego zatrudnienia w krajach UE/EOG,
 • usługi oferowane przez EURES – Europejskie Służby Zatrudnienia.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kawka-Kopeć, Doradca EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ewentualne zapytania prosimy kierować do Biura Karier Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
tel. 022 57 20 909
e-mail: biurokarier@wum.edu.pl


 

Data publikacji: 2010.01.17

Kariera w farmacji

Biuro Karier Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza absolwentów farmacji oraz studentów ostatnich lat tego kierunku (IV i V rok) do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Aptek Medycznych. Prezentacja odbędzie się 21.01.2010 r.
w godz. 16.00 – 17.30, w sali nr 233 (Centrum Dydaktyczne, ul. Trojdena 2a).

Spotkanie poprowadzi Dyrektor Regionu oraz Managerowie Działu Rekrutacji Aptek Medycznych.

Podczas prezentacji prelegenci odpowiedzą na pytania :
– Jak i kiedy szukać pracy?
– Jak zaprezentować się pracodawcy?

Poruszą także kwestie dotyczące:
– pracy w nowoczesnej aptece
– planowania ścieżki kariery

Apteki Medyczne poszukują farmaceutów do pracy w Centrali w: Dziale Operacyjnym, Dziale Handlowym lub Dziale Marketingu oraz w aptekach w całej Polsce.

Zapisy w Biurze Karier. Decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Prosimy przesyłać zgłoszenia elektroniczne. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, status (student + rok/ absolwent) oraz numer kontaktowy na adres: biurokarier@wum.edu.pl.

Plakat informacyjny


 

Data publikacji: 2010.01.15

Licencja na oprogramowanie Statistica przedłużona do 15.01.2011

Dział Informatyki informuje, że została przedłużona licencja na oprogramowanie Statistica. Nowa licencja ma ważność do 15.01.2011.

Aby uzyskać nową licencję, należy zalogować się do Portalu SSL-VPN (https://ssl.wum.edu.pl), wybrać zakładkę Centrum Pobierania Oprogramowania, kliknąć „Karta rejestracyjna użytkownika korzystającego z oprogramowania STATISTICA” i wypełnić formularz. Po wypełnieniu formularza użytkownik otrzyma e-mailem (w przypadku studentów na adres w domenie student.wum.edu.pl) kody instalacyjne.

Oprogramowanie dostępne jest w wersji polskiej (32-bitowej i 64-bitowej dla systemów Windows) i angielskiej (wersja 32-bitowa) do pobrania po wybraniu linku „Statistica ver. 9”.

UWAGA w związku ze zmianą sposobu licencjonowania programu Statistica przez firmę Statsoft podczas wypełniania formularza licencyjnego w czasie instalacji należy podać swój adres e-mail z domeny wum.edu.pl lub student.wum.edu.pl, na który przyjdzie wiadomość z linkiem koniecznym do zainstalowania oprogramowania. Podanie adresu spoza podanych domen uniemożliwi dokończenie instalacji. Dokładna instrukcja instalacji znajduje się na stronie pobierania oprogramowania. Pracowników WUM, którzy nie posiadają kont pocztowych w domenie wum.edu.pl, prosimy o przesłanie wniosku o założenie konta pocztowego na adres: adresy@wum.edu.pl


 

Data publikacji: 2010.01.08

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy 24-30 stycznia

Już po raz czwarty Kwiat Kobiecości będzie organizatorem obchodów Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy – inicjatywy, która ma zachęcić kobiety do regularnego wykonywania badań cytologicznych.

W ramach akcji będą rozdawane ulotki zawierające informację o miejscach, gdzie można wykonać bezpłatną cytologię. Odbędą się też wykłady dotyczące profilaktyki RSM oraz szczepień przeciwko wirusowi HPV. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy przez dwa dni (25-26.01) mogliby rozdawać ulotki w okolicy Ronda de Gaulle'a, tel.: 022 832 24 06

Więcej informacji na stronie www.kwiatkobiecosci.pl


 

Data publikacji: 2010.01.08

Wykłady dotyczące ochrony zdrowia – 13 i 18 stycznia

Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego zapraszają na wykłady ekspertów poświęcone tematyce ochrony zdrowia. Pierwszy z wykładów będzie dotyczył dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych drugi zaś Narodowego Programu Zdrowia na lata 2007–2015.Wstęp wolny
Informacja o miejscu spotkań i prelegentach.


 

Data publikacji: 2010.01.08

Collegium Invisibile – rekrutacja 2010

Stowarzyszenie Naukowe Collegium Invisibile – najstarsza w Polsce organizacja oferująca indywidualny system kształcenia na zasadzie tutorialu odwołującego się do relacji mistrz – uczeń, informuje, że rozpoczął się kolejny nabór do jej struktur.

Collegium Invisibile umożliwia swoim młodym członkom rozwój zainteresowań i podnoszenie poziomu wiedzy poprzez indywidualną współpracę z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiej nauki oraz udział w projektach badawczych.

Oferta Collegium skierowana jest do studentów II, III i IV roku wszystkich kierunków. Zainteresowani członkostwem w Stowarzyszeniu i podjęciem praktycznej nauki u najlepszych uczonych proszeni są o wysłanie formularza aplikacyjnego najpóźniej do dnia 15 lutego br.

Zasady rekrutacji

Więcej informacji o Stowarzyszeniu na stronie: www.ci.edu.pl


 

Data publikacji: 2010.01.06

Nabór do Koła Naukowego

Koło Naukowe działające przy Laboratorium Inżynierii Tkankowej Zakładu Biofizyki i Fizjologii Człowieka WUM zaprasza w swoje szeregi studentów zainteresowanych nowoczesnymi metodami rekonstrukcji tkanek, zwłaszcza tkanki kostnej i chrzęstnej.

Członkowie Koła Naukowego będą brali udział w eksperymentach naukowych:

 • zmierzających do otrzymywania nowych konstrukcji wszczepialnych;
 • służących zrozumieniu mechanizmów odpowiedzialnych za oddziaływanie komórek i tkanek ludzkich z podłożami wszczepialnymi;
 • polegających na kontrolowanym różnicowaniu komórek macierzystych in vitro pod wpływem czynników fizycznych;
 • służących naśladowaniu warunków in vivo w hodowlach komórkowych poprzez zastosowanie współ-hodowli (ang.co-culture) w trójwymiarowych podłożach.

Zespół realizuje aktualnie kilka grantów naukowych – studenci KN będą włączeni w ich realizację.

Chętni proszeni są o zgłoszenie e-mailowe – adres: mszumiel@wum.edu.pl 


 

Data publikacji: 2010.01.06

Zajęcia fakultatywne „Inżynieria tkankowa jako narzędzie w rekonstrukcji tkanek”

Zajęcia adresowane są do studentów zainteresowanych nowoczesnymi metodami rekonstrukcji tkanek i dziedzinami medycyny, w których metody te znajdują szczególne zastosowanie, a więc chirurgią szczękowo-twarzową, laryngologią, neurochirurgią, ortopedią i traumatologią oraz transplantologią. Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki o godz. 15:00, począwszy od 15 lutego br.

Tematyka i harmonogram spotkań

Zapisów dokonuje Zakład Biofizyki i Fizjologii Człowieka

 • drogą mailową (adres: mszumiel@wum.edu.pl, w temacie wiadomości prosimy wpisać: „fakultet”). Mail może zawierać ewentualne pytania
 • telefonicznie: (0-22) 6287846 – zgłoszenie należy przekazać dr hab. Małgorzacie Lewandowskiej-Szumieł

Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, rok studiów i ew. adres e-mail
lub nr telefonu kontaktowego.

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter