Ogłoszenia dla pracowników
Dzień Otwarty 2019 - zaproszenie do uczestnictwa
Biuro Informacji i Promocji, 18.02.2019
Biuro Informacji i Promocji zwraca się z uprzejmą prośbą do studentów zrzeszonych w kołach naukowych i organizacjach studenckich o pomoc w przygotowaniu Dnia Otwartego, który odbędzie się 16 marca br. (sobota) w godz. 9.30 - 15.00 w Centrum Dydaktycznym.
Pokazy i prezentacje przygotowane przez studentów stały się już tradycją uczelnianych Dni Otwartych, ponieważ to właśnie studenci są najbardziej skuteczni w motywowaniu maturzystów do podjęcia nauki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Zachęcamy do przedstawienia swojego koła naukowego – jego dorobku, osiągnięć i celu działania.
Termin zgłoszeń: 20 lutego br., pod adresem e-mail: biip@wum.edu.pl
Wszelkie informacje dostępne pod numerem telefonu: (22) 57 20 276, 275, 278
Konferencja “Stwardnienie rozsiane u dzieci i młodych dorosłych”
Biuro Informacji i Promocji, 18.02.2019
29 marca 2019 w sali konferencyjnej Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego UCK WUM przy ul. Żwirki i Wigury 63A w Warszawie odbędzie się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa “Stwardnienie rozsiane u dzieci i młodych dorosłych”.
Jest to pierwsza w kraju konferencja skupiająca jednocześnie neurologów ogólnych i dziecięcych zajmujących się stwardnieniem rozsianym. W ostatnich latach pojawiły się nowe możliwości leczenia najmłodszych pacjentów i, wraz z coraz większym doświadczeniem ośrodków, pojawiła się również potrzeba wymiany wiedzy i stworzenia naturalnych powiązań między ośrodkami pediatrycznymi i leczącymi osoby dorosłe.
W konferencji, oprócz specjalistów z Polski, wezmą również udział wykładowcy i uczestnicy z zagranicy.
Kierownikiem Naukowym konferencji jest prof. Sergiusz Jóźwiak - Kierownik Kliniki Neurologii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytertu Medycznego.
Szczegółowe informacje na temat zasad rejestracji uczestnictwa oraz aktualny program dostępne są w internecie na stronie sm2019.skolamed.pl
Zaproszenie do zapoznania się z dokumentem „Zestaw Narzędzi Netcode - Monitoring Produktów Zastępujących Mleko Kobiece: Protokół do prowadzenia oceny okresowej”
Biuro Informacji i Promocji, 15.02.2019
Warszawski Uniwersytet Medyczny realizuje zadanie publiczne w ramach Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020, polegające na upowszechnieniu wśród kadry medycznej zasad Międzynarodowego Kodeksu Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiecego (https://www.who.int/nutrition/publications/code_english.pdf).
W projekcie, prowadzonym pod kierownictwem dr n. biol. Aleksandry Wesołowskiej z Uniwersyteckiej Pracowni Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją, biorą udział: dr n. med. Barbara Baranowska z Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej, mgr Iwona Kiersnowska z Kliniki Położnictwa i Perinatologii oraz dr n. społ. Antonina Doroszewska ze Studium Komunikacji Medycznej, przy współpracy z mgr Agatą Aleksandrowicz i mgr Małgorzatą Jackowską z Fundacji Promocji Karmienia Piersią.
I etap realizacji zakończył się opracowanie w polskiej wersji językowej dokument WHO pt.: „Zestaw Narzędzi Netcode - Monitoring Produktów Zastępujących Mleko Kobiece: Protokół do prowadzenia oceny okresowej”.
Protokół posłuży w II etapie realizacji zadania, do przeprowadzenia pierwszej w Polsce oceny zgodności działań promocyjnych dot. produktów przeznaczonych do żywienia niemowląt oraz materiałów edukacyjnych dostępnych w podmiotach leczniczych i przestrzeni publicznej z Międzynarodowym Kodeksem Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece, przyjętym przez WHO w 1981 roku w Genewie. Wyniki analizy zostaną przedstawione do informacji publicznej.
Kontakt oraz dodatkowe informacje: http://noworodki.wum.edu.pl
Materiały dotyczące Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA)
Biuro Informacji i Promocji, 14.02.2019
Zgodnie z ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce pracownicy uczelni wyższych mają obowiązek sprawdzania pisemnych prac dyplomowych z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego (JSA).
Poniżej znajdziecie Państwo materiały szkoleniowe dot. Jednolitego Systemu Antyplagiatowego przygotowane przez Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.
Strona niepelnosprawni.wum.edu.pl
Biuro Informacji i Promocji, 12.02.2019
Informujemy o nowej stronie internetwoej Pełnomocnik Rektora ds. osób niepełnosprawnych Warszawski Uniwersytet Medyczny poświęconej osobom z niepełnosprawnością.
Link do strony: www.niepelnosprawni.wum.edu.pl
Femina et Medicina. Portret Hygiei w tradycji akademickiej Warszawy
Biuro Informacji i Promocji, 11.02.2019
Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś oraz Dyrektor Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dr. n. hum. Adam Tyszkiewicz zapraszają na otwarcie wystawy pt.: Femina et Medicina. Portret Hygiei w tradycji akademickiej Warszawy.
Otwarcie odbędzie się 6 marca 2019 roku o godz. 10.30 w Galerii Wystaw Czasowych na I piętrze w budynku Centrum Biblioteczno – Informacyjnym przy ul. Żwirki i Wigury 63.
Wstęp wolny!
O wystawie: Dopuszczenie kobiet do kształcenia na poziomie uniwersyteckim, tak jak ich dążenia do równouprawnienia w innych dziedzinach, wzbudzały od najdawniejszych czasów wiele negatywnych emocji i były przedmiotem zażartych sporów w całej Europie. Pierwszymi uczelniami, które dopuściły kobiety jako słuchaczki do fakultetów medycznych były uniwersytety w Padwie i Bolonii. Przełom na drodze do ich równouprawnienia w środowisku akademickim nastąpił dopiero w drugiej połowie XIX w. Przyczyniły się do niego przemiany gospodarcze i społeczne oraz rozwój ruchów feministycznych. W tym czasie zaczęto już przyjmować przedstawicielki płci pięknej na europejskie uniwersytety. Pierwszą polską uczelnią przyznającą dyplomy akademickie kobietom był Uniwersytet Jagielloński. W Warszawie, pełnoprawnymi członkiniami społeczności akademickiej stały się one dopiero w 1915 r. Do najbardziej sfeminizowanych należał Wydział Lekarski Uniwersytetu Warszawskiego. Po ponownym wskrzeszeniu tej uczelni w 1945 r. kobietom było już zdecydowanie łatwiej. Wypełniły swoim wdziękiem i wiedzą niejeden szpital kliniczny oraz zakład i katedrę na Wydziałach Lekarskim i Farmaceutycznym UW, a od 1950 r. Akademii Medycznej. Obecnie w murach Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego studiuje ponad 7 tys. kobiet, co stanowi ok. 74% całej liczby studentów.
Strona Fb projektu „Wdrożenie e-usług do obsługi procesów związanych z edukacją i egzaminowaniem w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym”
Biuro Informacji i Promocji, 06.02.2019
Zapraszamy do polubienia i obserwowania fanpage'a projektu „Wdrożenie e-usług do obsługi procesów związanych z edukacją i egzaminowaniem w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym”, realizowanego przez Zakład Dydaktyki i Efektów Kształcenia Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM! W ramach projektu udoskonalona zostanie jakość kształcenia oraz sprawdzania wiedzy studentów!
https://www.facebook.com/eWUMprojekt/
Projekt jest współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
Kuźnia Młodych Talentów
Biuro Informacji i Promocji, 06.02.2019
Akademia Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (AMU PAN) po raz piąty organizuje Kuźnię Młodych Talentów (KMT). Tegoroczna KMT AMU odbędzie się w dniach 2-5 lipca 2019 w Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie k. Warszawy, a jej motywem przewodnim będzie interdyscyplinarność.
KMT ma na celu głównie integrację najlepszych doktorantów w Polsce oraz trening umiejętności miękkich niezbędnych w pracy naukowej. Uczestnicy KMT będą mieli okazję rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne i zdolności komunikacyjne poprzez udział w dyskusjach panelowych, debacie oksfordzkiej i różnych warsztatach. Radę Programową KMT stanowią członkowie Akademii Młodych Uczonych PAN oraz ich doktoranci, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom warsztatów i ich różnorodność. W czasie KMT 2019 odbędą się m.in. warsztaty psychologiczne jak radzić sobie ze stresem, warsztaty z wizualizacji, publikowania czy edycji tekstu. Ponadto odbędzie się także szkolenie z programowania z użyciem Arduino oraz zajęcia z komunikacji. Będzie również możliwość zapoznania się z zagadnieniem dotyczącymi interdyscyplinarności i kontaktu między naukowcami.
Spotkania integracyjne organizowane w trakcie KMT 2019 pozwalają na bezpośrednią wymianę doświadczeń naukowych w interdyscyplinarnym gronie uczestników i organizatorów, co ma na celu nawiązanie kontaktów w środowisku naukowym i umożliwienie dalszej współpracy przy realizacji badań naukowych.
W V edycji szkoły letniej KMT tradycyjnie odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację naukową. Nagrody główne zwycięzcy będą mogli przeznaczyć na udział w wybranej konferencji naukowej lub na dowolny cel wspomagający ich rozwój naukowy (kurs językowy, drobny sprzęt laboratoryjny, książki czy analizy zewnętrzne).
Więcej informacji na stronie: http://amu.pan.pl/kmtamu/
Zaproszenie do zgłaszania programów autorskich w ramach Uniwersytetu Otwartego UW
Biuro Informacji i Promocji, 28.01.2019
W ramach nawiązania współpracy z Uniwersytetem Otwartym UW uprzejmie informujemy o możliwości zgłaszania programów autorskich zajęć na III trymestr 2018/2019 oraz intensywnych kursów letnich. Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 lutego 2019 roku. W celu zgłoszenia kursu należy wejść na stronę https://wykladowca.uo.uw.edu.pl/, utworzyć konto wykładowcy oraz przesłać propozycję zajęć. Następnie wydrukowane zgłoszenie z wymaganymi podpisami i pieczęciami dostarczyć do biura Uniwersytetu Otwartego UW (ul. Krakowskie Przedmieście 24, pokój 13).
Zajęcia mogą rozpoczynać się od 8 kwietnia.
Za prowadzenie kursów Wykładowcy otrzymują dodatkowe wynagrodzenie, a także mają możliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń organizowanych, podnoszących kompetencje dydaktyczne.
Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Otwartego UW, w zakładce „Dla wykładowców" (https://www.uo.uw.edu.pl/dla-wykladowcow). Zachęcamy również do kontaktu z biurem UOUW (Dorota Pałys, dorota.palys@uo.uw.edu.pl, tel. 22 55 21 320, Marta Buraczyńska, marta.buraczynska@uo.uw.edu.pl, tel. 22 55 24 076).
Zaproszenie na mini sympozjum "Immunoterapia nowotworów - nowe oblicze objawów niepożądanych"
Biuro Informacji i Promocji, 28.01.2019
28 lutego odbędzie się mini sympozjum na temat objawów niepożadanych w immunoterapii nowotworów.
Spotkanie będzie miało miejsce w Warszawie w Airport Hotel Okęcie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 24 w godz.16:00- 19:00.
Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Na czele Komitetu Naukowego Sympozjum stoi prof. Joanna Domagała-Kulawik z Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej.
Inspektor Ochrony Danych
Biuro Informacji i Promocji, 25.01.2019
W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym od 16 stycznia 2019 roku obowiązki Inspektora Ochrony Danych pełni p. Ewa Leszczyńska-Woźniak – Kierownik Działu ds. Bezpieczeństwa Informacyjnego
Dane kontaktowe:
email: iod@wum.edu.pl
tel.: 22-572 03 20
Zmiana lokalizacji Katedry i Zakładu Patomorfologii WUM
Biuro Informacji i Promocji, 24.01.2019
Informujemy, że od 22 stycznia 2019 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Katedry i Zakładu Patomorfologii z ul. Chałubińskiego 5, 02 – 004 Warszawa na ul. Pawińskiego 7, 02 – 106 Warszawa.
Numer tel./faksu 22 629 98 92 (Chałubińskiego 5) jest nieaktualny. Adresy e-mail oraz numery telefonów na ul. Pawińskiego 7 pozostają bez zmian (tel: 22 599 16 70 i faks: 22 599 16 71).
Nowe oświadczenie o przekroczeniu kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe na rok 2019
Biuro Informacji i Promocji, 21.01.2019
Informujemy, że na uczelnianej stronie www, w zakładce Formularze i druki Działu Kadr i Działu Płac ( sprawy płacowe) zostało opublikowane nowe oświadczenie o przekroczeniu kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe na rok 2019.
Oświadczenie dostępne na stronie
Kolędowanie w Szpitalu Pediatrycznym
Biuro Informacji i Promocji, 18.01.2019
17 stycznia br. w szpitalu klinicznym UCK WUM zlokalizowanym przy ul. Żwirki i Wigury odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Heart Melodies", którego wokalistką i liderem jest Alicja Niździńska – studentka logopedii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W realizację wydarzenia zaangażowały się osoby związane z działającą w szpitalu fundacją Ronalda McDonalda. Dzięki kolędowej atmosferze stworzonej przez członkinie zespołu mali pacjenci choć na chwilę mogli zapomnieć o swoich chorobach.
"Heart Melodies" to zespół założony przy Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie. Jego członkinie, odwiedzając szpitale, domy opieki społecznej i szkoły, poprzez muzykę niosą pomoc potrzebującym.
Uruchomienie strony internetowej Pionu ds. Nauki i Transferu Technologii
Biuro Informacji i Promocji, 05.12.2018
Pion ds. Nauki i Transferu Technologii zaprasza do korzystania ze swojej nowo otwartej strony internetowej, na której znajdują się informacje z obszaru nauki i transferu technologii, m.in. dotyczące przygotowywania i realizacji projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych.
Informacje publikowane na stronie www.pnitt.wum.edu.pl obejmują:
- kluczowe akty prawne zewnętrzne oraz wewnętrzne WUM dotyczące obszaru działalności Pionu;
- harmonogram konkursów, w tym także w formie spersonalizowanych zestawień dedykowanych: Uczelni, pracownikom, doktorantom oraz studentom WUM;
- materiały i ogłoszenia z obszaru nauki i transferu technologii;
- instrukcje i poradniki zarówno dla osób zainteresowanych złożeniem wniosku aplikacyjnego, jak i tych, realizujących granty;
- dane kontaktowe do pracowników WUM służących wsparciem w zakresie obszarów działalności Pionu.
Wstawę pt: "Chirurg i żołnierz AK, czyli wspomnienie niezwykłej historii życia prof. dr. hab. n. med. Witolda Janusza Rudowskiego (1918 – 2001)"
Biuro Informacji i Promocji, 05.12.2018
Od 3.12.2018 w czytelni Biblioteki Głównej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego można oglądać wystawę pt: "Chirurg i żołnierz AK, czyli wspomnienie niezwykłej historii życia prof. dr. hab. n. med. Witolda Janusza Rudowskiego (1918 – 2001)" - doktora honoris causa Akademii Medycznej w Warszawie (1978) w 100. rocznicę urodzin.
Zwiedzający mają okazję zapoznać się z ciekawą biografią profesora oraz zobaczyć między innymi fragment ciekawej kolekcji medali prof. Witolda Janusza Rudowskiego, którą muzeum dostało w depozycie. Medale zostały przyznane prof. Rudowskiemu w dowód uznania jego osiągnięć zawodowych. Pojawiają się na nich nazwiska wielu wybitnych lekarzy polskich i zagranicznych: Józefa Strusia, Tytusa Chałubińskiego, Karola Marcinkowskiego, Ludwika Rydygiera, Ludwika Pasteura, a także nazwy uczelni i towarzystw medycznych.
Wystawa potrwa do 1 marca 2019 r.
Organizacja kongresu dla młodych naukowców: "14th Warsaw International Medical Congress for Young Scientists"
Biuro Informacji i Promocji, 04.12.2018
Organizacja kongresu dla młodych naukowców: "14th Warsaw International Medical Congress for Young Scientists" - zadanie finansowane w ramach umowy 780/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę ”.
Kierownik projektu: prof. dr hab. Jakub Gołąb, Kierownik Zakładu Immunologii
Koordynatorzy projektu:
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 14th WIMC: Magdalena Czerwińska
Prezydent 14th WIMC: Jacek Dziedziak
Koordynatorzy Warsztatów i Programu Naukowego: Aleksandra Kurek, Kacper Kwiliński, Oliwia Opacka, Piotr Rękawek
Koordynatorzy Współpracy Międzynarodowej: Kinga Szczepańska, Magdalena Chrabąszcz
Public Relations: Agata Majewska, Monika Dźwigała, Marta Kiziak, Dagmara Szymczyk
Koordynator Programu Rozrywkowego: Helena Symonides, Katarzyna Szarla
Fundraising: Maciej Pawliszewski, Michał Szyszka, Krzysztof Pieluszczak
Koordynatorzy Logistyki: Katarzyna Szarla Koordynator IT i webmaster: Łukasz Mielczarek
Symbol WUM: APD5/DUN05/18
Termin rozpoczęcia i zakończenia: od 2018-03-01 do 2018-12-20 Czytaj dalej »
Zbadaj swoje geny – zaproszenie do wzięcia udziału w Programie Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka Piersi, Jajnika i Prostaty wśród studentów WUM
Biuro Informacji i Promocji, 03.12.2018
Dzięki programowi badań „BadamyGeny.pl” www.BadamyGeny.pl opracowanemu przez zespół kierowany przez prof. Krystiana Jażdżewskiego i dr hab. med. Annę Wójcicką (współpraca WUM, UW, Warsaw Genomics) możliwa jest całościowa ocena ryzyka zachorowania m.in. na raka piersi i prostaty. Testy genetyczne wraz z danymi klinicznymi pozwalają ocenić nasze zagrożenie oraz zaplanować działania, które pozwolą wcześniej wykryć nowotwór, kiedy jest w pełni wyleczalny.
Oszacowania ryzyka dokonuje się w oparciu o dane kliniczne badanej osoby, historię zachorowań w rodzinie oraz dane genetyczne.
Jako studenci i pracownicy WUM, za zniżkową kwotę, możecie wziąć udział w badaniu w ramach Ogólnopolskiego Programu Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka.
Możecie oddać:
a) krew w wybranym punkcie (koszt to 15 zł oddanie krwi + 599 zł badanie minus 150 zł zniżki studenckiej = 449) lub
b) ślinę, korzystając ze specjalnej próbówki, którą odsyłacie potem pod wskazany adres (koszt tego wariantu analogiczny + 39 zł pakiet do pobrania śliny i kurier w obie strony).
Jak to zrobić?
KROK 1 – zarejestruj się na stronie www.badamygeny.pl
KROK 2 - przyjdź w godzinach 10:00-16:00 na ul. Pasteura 5a z ważną legitymacją studencką WUM (to tuż obok Kampusu Banacha, niedaleko Wydziału Biologii UW). Tam dostaniesz kod uprawniający do zniżki.
KROK 3 – wejdź na stronie www.badamygeny.pl w zakładkę „płatność za badanie”. Wybierz metodę oddania materiału do badania (ze śliny lub krwi) i wprowadź w wyznaczone miejsce otrzymany kod („mam kupon rabatowy”)
KROK 4 - oddaj krew w jednym z punktów (https://badamygeny.pl/#!/laboratoria) lub skorzystaj z otrzymanego zestawu do analizy ze śliny
KROK 5 – czekaj na wynik. Jeśli badanie oceni, że Twoje ryzyko zachorowania na raka jest wysokie, podczas bezpłatnej konsultacji z genetykiem klinicznym zostanie omówiony Twój wynik oraz możliwości wsparcia onkologa i psychologa, którzy omówią strategię potrzebnych działań profilaktycznych.
Organizacja międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Baltic Stem Cell Meeting IV"
Biuro Informacji i Promocji, 30.11.2018
Organizacja międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Baltic Stem Cell Meeting IV" - zadanie finansowane w ramach umowy 780/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę”.
Kierownik projektu: Prof. Mariusz Ratajczak, Kierownik Zakładu Medycyny Regeneracyjnej
Symbol WUM: 2W10/DUN05/18
Termin rozpoczęcia i zakończenia: od 2018-03-01, do 2018-12-20 Czytaj dalej »
Zaproszenie do udziału w wydarzeniach Muzeum Historii Medycyny WUM
Biuro Informacji i Promocji, 28.11.2018
Muzeum Historii Medycyny WUM serdecznie zaprasza do udziału w organizowanych przez siebie wydarzeniach!
06.03.2019
Wystawa w Muzeum Historii Medycyny "Femina et Medicina. Portret Hygiei w tradycji akademickiej Warszawy"
Miejsce: Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM, ul. Żwirki i Wigury 63. Otwarcie wystawy odbędzie się w Galerii Wystaw Czasowych na I piętrze o godz. 10.30.
Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie: http://muzeum.wum.edu.pl/
Honorowy Patronat:
JM Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś
11.04.2018
Wykład w Muzeum Historii Medycyny - prof. dr Thomas Schnalke (Berliner Medizinhistorisches Museum der Charité) „Beneath the Skin. Tracing life in the Berlin Museum of Medical History at the Charité”
Miejsce: Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM, sala nr 27, ul. Żwirki i Wigury 63,
Szczegółowe informacje już wkrótce na stronie: http://muzeum.wum.edu.pl/
Wykłady i spacery pt. „Dziedzictwo Asklepiosa. Medycyna kontra Humanistyka”- sezon I, Muzeum Historii Medycyny WUM w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, godz. 17.00
7 stycznia - dr Adam Tyszkiewicz (Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) – O pokrewieństwie Apolla i Asklepiosa, czyli o związkach sztuki i medycyny, Sala im. L. Paszkiewicza, budynek Collegium Anatomicum przy ul. Chałubińskiego 5
4 lutego - dr Emilia Olechnowicz (Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk), Ciało jako "materia godna teatralnej oprawy". O nowożytnych teatrach anatomicznych, Sala wykładowa im. Grzywo–Dąbrowskiego w budynku Zakładu Medycyny Sądowej przy ul. Oczki 1
4 marca - dr Maria Turos (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Wykładowcy w mundurach – „medyczna szkoła warszawska” 1809-1831, Sala im. Dobrzańskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym, ul. Żwirki i Wigury 63
1 kwietnia - prof. dr hab. Ewa Wichrowska (Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego) - Od proroctw, „reformy” stroju i diety do leczenia ciała - czyli rzecz o pierwszych bloomerystkach, mesmerystkach, homeopatkach, wegeteriankach, hydropatkach i abstynentkach w Anglii i nie tylko…, Sala nr 27 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym, ul. Żwirki i Wigury 63
6 maja - dr Karolina Paczyńska - Słynni lekarze, dawne szpitale i nauczanie medycyny na Trakcie Królewskim (spacer), spotkanie przy Barbakanie od strony ul. Krzywe Koło
3 czerwca - dr Adam Tyszkiewicz (Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) - W cieniu warszawskich wieżowców. Tajemnice Kampusu Lindleya (spacer), spotkanie przed budynkiem Collegium Anatomicum przy ul. T. Chałubińskego 5
Bezpłatne badania w kierunku wykrycia zakażenia wirusem WZW C!
Biuro Informacji i Promocji, 20.11.2018
Warszawski Uniwersytet Medyczny we współpracy ze Szpitalem Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz Polskim Towarzystwem Hepatologicznym rozpoczął realizację Programu polityki zdrowotnej Samorządu Województwa Mazowieckiego „Program badań przesiewowych w kierunku wykrycia zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C”.
Celem Programu jest zwiększenie wykrywalności zakażenia wirusem HCV na terenie województwa mazowieckiego w latach 2018-2019 poprzez zwiększenie dostępności do badań wykrywających przeciwciała anty-HCV, przeprowadzenie badań, podjęcie akcji edukacyjnych oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki zakażeń HCV u osób uczestniczących w Programie.
Program obejmie swoim zasięgiem grupę 7 tysięcy mieszkańców Mazowsza ze wszystkich 37 powiatów z terenu województwa mazowieckiego: białobrzeski, ciechanowski, garwoliński, gostyniński, grodziski, grójecki, kozienicki, legionowski, lipski, łosicki, makowski, miński, mławski, nowodworski, ostrołęcki, ostrowski, otwocki, piaseczyński, płocki, płoński, pruszkowski, przasnyski, przysuski, pułtuski, radomski, siedlecki, sierpecki, sochaczewski, sokołowski, szydłowiecki, warszawski zachodni, węgrowski, wołomiński, wyszkowski, zwoleński, żuromiński, żyrardowski.
W ramach programu prowadzone będą bezpłatne badańnia w kierunku wykrycia zakażenia wirusem WZW C.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ODNOŚNIE AKTULANIE PROWADZONYCH BADAŃ BĘDĄ NA BIEŻĄCO POJAWIAĆ SIĘ NA:
stronie internetowej Programu: www.hcv.wum.edu.pl
mediach społecznościowych: www.facebook.com/MazowszebezHCV; www.twitter.com/MazowszebezHCV
Szczegóły: www.hcv.wum.edu.pl
Kolejna edycja Programu szkoleniowo-mentoringowego TopMinds
Biuro Informacji i Promocji, 14.11.2018
Program TopMinds to inicjatywa Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. W ramach Programu mentorzy i eksperci – absolwenci Programu MNiSW Top 500 Innovators oraz Programu Fulbrighta – będą wspierać uczestników w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń, pomogą w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także wskażą sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej.
Program wspierają: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Collegium Wratislaviense oraz Bury & Bury Kancelaria patentowa sp. z o.o. Inicjatywa jest finansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu pod nazwą “DIALOG” na lata 2017 – 2019.
Edycja 2019, która potrwa od stycznia 2019 do czerwca 2019, oferuje uczestnikom:
- udział w mentoringu indywidualnym (MENTORING) pod opieką wybranego Mentora/Mentorki,
- udział w sesjach szkoleniowych z rozwijania kompetencji interpersonalnych (SKILLS),
- udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi ze świata nauki i biznesu (BEST PRACTICES).
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Programu TopMinds www.topminds.pl oraz facebooku https://www.facebook.com/TopMinds/.
List otwarty w sprawie usunięcia zapisu ograniczającego zatrudnienie na stanowisku typu post-doc z Regulaminu przyznawania środków na realizację zadań finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki
Biuro Informacji i Promocji, 05.10.2018
Osoba do kontaktu w sprawie Listu otwartego:
dr Magdalena Winiarska
Zakład Immunologii
e-mail: magdalena.winiarska@wum.edu.pl; tel.: (+48 22) 59 92 172
Dyplomatorium Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM
Biuro Informacji i Promocji, 20.09.2018
Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej zaprasza na uroczystą promocję magistrów farmacji oraz magistrów analityki medycznej, doktorów i doktorów habilitowanych nauk farmaceutycznych.
Uroczystość odbędzie się 13.04.2019 w Centrum Dydaktycznym WUM, w Auli A, przy ul. Księcia Trojdena 2a o godz. 11.00.
Mikrogranty dla naukowców WUM i UW
Biuro Informacji i Promocji, 08.08.2018
1 października br. ruszy nabór wniosków o przyznanie mikrograntów na prowadzenie wspólnych projektów przez naukowców z WUM i UW. Mikrogranty pokryją koszty działań mających na celu przygotowanie projektu finansowanego ze źródeł zewnętrznych np. NCN, NCBiR, MNiSW.
Kwota dofinasowania będzie ustalana indywidualnie, w zależności od projektu. Maksymalnie można uzyskać 10 tys. złotych. Wsparcie zostanie udzielone raz na 12 miesięcy.
Otrzymane środki będzie można wykorzystać m.in. na: krótkie pobyty w zagranicznych ośrodkach naukowych, badania wstępne niezbędne do złożenia wniosku, zaproszenie uznanego międzynarodowego badacza czy też pokrycie kosztów udziału w konferencjach i seminariach.
Wniosek powinien zawierć min. dane wnioskodawców WUM i UW, plan, harmonogram, nakłady finansowe planowanego działania oraz dorobek naukowy wnioskodawców.
Pracownicy i doktoranci WUM i UW planujący wspólne przedsięwzięcie składają odrębne wnioski.
Osoby reprezentujące WUM składają wniosek w Dziale Nauki WUM (pok 419 A, 428 i 427) znajdującym się w Budynku Rektoratu przy ul. Żwirki i Wigury 61 , w godzinach 8:00-16:00, mail aen@wum.edu.pl.
Decyzję dotyczącą przyznania środków finansowych podejmą prorektorzy ds. naukowych obu uczelni.
Regulamin konkursu oraz formularz wniosku znajdują się na Stronie Działu Nauki https://dzialnauki.wum.edu.pl/finansowanie-nauki/mikrogranty-wspolne-projekty-uw-i-wum
Bezpłatne szkolenia dla lekarzy i lekarzy dentystów
Biuro Informacji i Promocji, 13.07.2018
Pełna oferta szkoleń dostępna jest pod adresem:
https://www.centrumkariery.org.pl/szkolenia-konferencje/
Interdyscyplinarne Studium Doktoranckie w ramach projektu: Radiofarmaceutyki dla ukierunkowanej molekularnie diagnostyki i terapii medycznej
Biuro Informacji i Promocji, 11.07.2018
Narodowe Centrum Badań Jądrowych zaprasza na interdyscyplinarne studia doktoranckie Radiofarmaceutyki dla ukierunkowanej molekularnie diagnostyki i terapii medycznej.
RadFarm będzie korzystać z doświadczeń i kadry naukowej 4 jednostek: NCBJ i IChTJ (instytuty badawcze), UW oraz WUM (uczelnie wyższe). Partnerzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie technik jądrowych, projektowania i badania leków (w tym radiofarmaceutyków), modelowania molekularnego i symulacji in silico oddziaływań lek-receptor, weryfikacji przedklinicznej i klinicznej opracowanych radiofarmaceutyków. Ponadto, współpracują w ramach Centrum Projektowania Radiofarmaceutyków Ukierunkowanych Molekularnie, CERAD – projekt znajduje się na Polskiej Mapie Drogowej Dużej Infrastruktury Badawczej. Dzięki potencjałowi technicznemu Partnerstwa doktoranci RadFarm będą mieli dostęp do najnowocześniejszych urządzeń jądrowych, aparatury do badań fizykochemicznych i biologicznych oraz nowoczesnej infrastruktury informatycznej, pozwalających na otrzymywanie całej gamy radioizotopów, opracowanie nowoczesnych radiofarmaceutyków i technologii ich wytwarzania, modelowanie molekularne, dozymetrię wewnętrzną i planowanie radioterapii. Ich prace będą się w sposób naturalny przekładać na nowe leki o działaniu na poziomie molekularnym (diagnostyka i terapia receptorowa, leki do radioterapii celowanej i spersonalizowanej a także leki wielofunkcyjne, o cechach dobranych do różnych technik obrazowych).
Doktoranci RadFarm będą uczestniczyli we wszechstronnych badaniach ukierunkowanych na poszukiwanie i projektowanie radiofarmaceutyków oraz wdrażanie procedur diagnostyczno-terapeutycznych dla schorzeń, w których obecnie stosowane metody są nieskuteczne.
Tematy prac doktorskich będą obejmować wszystkie zagadnienia powiązane z tym głównym tematem, a więc zagadnienia przygotowania materiałów tarczowych i ich napromieniania w reaktorze jądrowym i w akceleratorach, metody chemicznego wydzielania radionuklidów, znakowania ligandów, syntezy organiczne (w tym nano- i mikro- cząstek jako nośników radionuklidów) oraz, w oparciu o znajomość zasad wytwarzania leków, prawa farmaceutycznego i atomowego – zagadnienia postaci leku, powinowactwa receptorowego, farmakokinetyki, toksykologii i dozymetrii.
Więcej informacji: https://www.ncbj.gov.pl/radfarm
Nowa edycja Journal Citation Report 2017
Biuro Informacji i Promocji, 27.06.2018
Biblioteka Główna informuje, że ukazała się nowa edycja Journal Citation Report 2017 – bazy zawierającej najnowsze wartości wskaźnika Impact Factor. Baza dostępna pod adresem:
http://jcr-1incites-1thomsonreuters-1com-1000299to00fc.han3.wum.edu.pl/JCRLandingPageAction.action.
Ewentualne pytania prosimy kierować na adres oin@wum.edu.pl
Uzyskanie bezpłatnego identyfikatora ORCID
Biuro Informacji i Promocji, 18.06.2018
Szanowni Państwo,
zobowiązuję pracowników oraz doktorantów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego do uzyskania międzynarodowego, bezpłatnego identyfikatora ORCID (Open Researcher and Contributor ID) oraz powiązania z nim własnych publikacji w bazach Web of Science i Scopus. Identyfikator ORCID umożliwia jednoznaczną identyfikację naukowca i jego publikacji, usprawnia procesy związane z dokumentowaniem oraz analizą bibliometryczną dorobku naukowego.
W odniesieniu do pracowników powyższy obowiązek dotyczy w szczególności nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowiskach naukowych i naukowo-dydaktycznych (asystent, adiunkt, profesor zwyczajny, profesor nadzwyczajny, profesor wizytujący).
W przypadku pozostałych pracowników, nauczycieli akademickich oraz pracowników naukowo-technicznych oraz inżynieryjno-technicznych do uzyskania identyfikatora ORCID zobowiązane są osoby będące autorami publikacji w czasopismach i publikacji książkowych.
Na stronie www.biblioteka.wum.edu.pl/orcid zamieszczone zostały materiały informujące - jak założyć identyfikator oraz połączyć z nim swoje publikacje. Uzyskany identyfikator ORCID należy wprowadzić do bazy WUM.Publikacje (Moje dane -> ORCID).
Pytania dotyczące identyfikatora ORCID mogą Państwo kierować do pracowników Biblioteki Głównej – osobiście w Informatorium na parterze Centrum Biblioteczno-Informacyjnego, telefonicznie – 22 116 60 03, oraz mailowo – oin@wum.edu.pl.
Biblioteka Główna zaprasza na warsztaty, podczas których będzie można założyć identyfikator ORCID oraz powiązać z nim swoje publikacje. Więcej informacji dotyczącej warsztatów można znaleźć na stronie www.biblioteka.wum.edu.pl/orcid.
Zgodnie z zapisami Ustawy 2.0. brak identyfikatora ORCID oraz powiązania z nim publikacji uniemożliwi uznanie prac w dorobku pracownika, jednostki i wydziału.
Z poważaniem,
Jadwiga Turło
Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii
SPRAWNY WUM - II etap badań - Zaproszenie
Biuro Informacji i Promocji, 17.04.2018
W imieniu Zakładu Rehabilitacji Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego zapraszamy do udziału w II etapie badań w ramach projektu „SPRAWNY WUM” – oceniającego równowagę oraz jakość i wydolność chodu.
Badania są nieodpłatne, nieinwazyjne, bezpieczne i zostaną wykonane na najnowocześniejszych urządzeniach, wykorzystywanych do profesjonalnej diagnostyki czynnościowej.
Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: https://csr.wum.edu.pl/pl/zaklad-rehabilitacji/projekt-sprawny-wum
Dziecko na uniwersytecie - wspieraj na starcie!
Biuro Informacji i Promocji, 13.02.2018
Fundacja Uniwersytet Dzieci zaprasza przyjaciół, darczyńców i wszystkich, dla których dobra edukacja jest podstawą solidnych fundamentów na przyszłość – do wsparcia Funduszu stypendialnego.
Dzięki pomocy Fundacja rocznie wspiera ponad 300 dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja wspiera również rodziny wielodzietne - studia trzeciego i kolejnego dziecka na Uniwersytecie Dzieci są bezpłatne.
Dzięki wsparciu wszystkie dzieci będą miały równe szanse w rozwijaniu zainteresowań i zdobywaniu wiedzy. I przez cały rok będą mogły uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu Dzieci!
Komunikat Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE
Biuro Informacji i Promocji, 08.02.2018
Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zachęca do zapoznania się z komunikatem w sprawie publicznych konsultacji w ramach przygotowań do kolejnego budżetu UE.
POKOJE GOŚCINNE W DOMACH STUDENCKICH WUM - nie tylko dla studentów
Biuro Informacji i Promocji, 19.01.2018
Dom Studenta Nr 1
ul. Batalionu Pięść 9, 01-406 Warszawa (Wola)
tel.: 22 836 03 71
centrala: 22 836 03 61
Akademik wyposażony jest w stałe łącze internetowe oraz Internet bezprzewodowy Wi Fi.
W Domu Studenta nr 1 jest sala komputerowa z pięcioma stanowiskami, sala TV, sala gier stołowych (bilard, tenis stołowy) oraz pokój cichej nauki.
Pokoje gościnne 1-, 2-, 3- osobowe wyposażone są w tapczany jednoosobowe, szafę ubraniową, segment regałowy, stolik i krzesła oraz lodówkę i czajnik elektryczny. Dodatkowo goście akademika otrzymują komplet pościeli, lampkę biurkową oraz przedłużacz i do dyspozycji żelazko i deska do prasowania.
Rezerwacja miejsc w pokojach gościnnych oraz aktualny cennik pod nr telefonu:
DS1 - 22 836 03 61, 22 836 03 71
Dom Studenta Nr 2 i 2 BIS
ul. Karolkowa 84, 01 – 193 Warszawa (Wola)
tel.: 22 631 09 91, 22 631 07 10, 22 631 56 21, 22 632 27 17
W okolicy Domu Studenta Nr 2 i 2BIS znajdują się liczne sklepy, banki, muzea, centra handlowe.
Akademik wyposażony jest w stałe łącze internetowe oraz Internet bezprzewodowy Wi-Fi, sala komputerową z siedmioma stanowiskami, dwie sale TV, sala gier stołowych (bilard, tenis stołowy) oraz pokoje cichej nauki.
Pokoje gościnne 2-,3- osobowe wyposażone są w tapczany jednoosobowe, szafę ubraniową, stolik i krzesła oraz lodówkę i czajnik elektryczny. Dodatkowo goście akademika otrzymują komplet pościeli, lampkę biurkową oraz przedłużacz i do dyspozycji żelazko i deska do prasowania.
Rezerwacja miejsc w pokojach gościnnych oraz aktualny cennik pod nr telefonu:
DS2 i 2BIS - 22 631 09 91, 22 632 27 17, 22 631 56 21
WUM w projekcie CERAD
Biuro Informacji i Promocji, 10.01.2018
Wysiłkiem konsorcjum złożonego z sześciu jednostek badawczych powstaje Centrum Projektowania i Syntezy Radiofarmaceutyków Ukierunkowanych Molekularnie „CERAD” – strategiczna infrastruktura badawcza dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. W Centrum będą poszukiwane nowe radiofarmaceutyki do diagnostyki i terapii oparte na aktywnych biologicznie ligandach działających na poziomie komórkowym i molekularnym. Połączenie technik izotopowych z molekularnymi markerami stanu chorobowego umożliwi wcześniejsze wykrywanie schorzeń i wdrożenie odpowiednich procedur terapeutycznych. Centrum ma być gotowe do połowy 2021 roku.
Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu https://www.ncbj.gov.pl/pl/cerad.
Skorzystaj z oferty Inkubatora UW!
Biuro Informacji i Promocji, 07.12.2017
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego (IUW) jest sekcją Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii. Został powołany w celu wspierania postaw i zachowań przedsiębiorczych w społeczności akademickiej, poprzez umożliwienie weryfikowania praktycznych pomysłów, naukowych, technologicznych czy społecznych we współpracy z doświadczonymi ekspertami w bezpiecznych warunkach biznesowych.
Od grudnia oferta Inkubatora jest skierowana także do studentów, doktorantów i pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do Inkubatora mogą zgłaszać się osoby z konkretnymi pomysłami na projekt biznesowy, społeczny lub naukowy, ale także ci, którzy dopiero poszukują inspiracji do zainicjowania własnej działalności. Do Uczestników IUW skierowana jest oferta warsztatów i zajęć, opieki eksperckiej, a także możliwość korzystania z przestrzeni.
Zbiórka na rzecz Janka
Biuro Informacji i Promocji, 20.11.2017
Zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce pieniężnej zorganizowanej przez Pracowników Zakładu Fizjologii i Patofizjologii Człowieka na rzecz 13-letniego Janka - syna pracownicy wspomnianego Zakładu, który od urodzenia cierpi na zaburzenia ruchowe, zmaga się z wieloma niedogodnościami oraz wymaga stałej rehabilitacji. Janek w drugiej dobie życia doznał wylewu do Ośrodkowego Układu Nerwowego III/IV stopnia. W Klinice Neurologii w Szpitalu przy ul. Banacha rozpoznano u niego wrodzoną miopatię. Cierpi również na zakrzepicę oraz ma rozpoznane objawy kliniczne Zespołu Ehlersa-Danlosa – prawdopodobną przyczynę wszystkich dolegliwości. Mimo trudności (problemów z bieganiem, wchodzeniem po schodach, słabych rąk) Janek się nie poddał - poszedł do przedszkola, potem do szkoły podstawowej, gdzie nawiązał kontakt z rówieśnikami i starał się realizować dziecięce aktywności.
Niestety, w maju tego roku stwierdzono u Janka krwiaka w obrębie podudzia prawego i pseudo tętniaka w okolicy podkolanowej i musiano amputować podudzie prawe wraz z kolanem.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na protezę, wózek oraz rehabilitację chłopca.
https://www.facebook.com/U%C5%9Bmiech-Janka-1049939675148539/
Jeżeli ktoś chciałby przekazać darowiznę na rzecz Janka, może wysłać środki na indywidualne konto w Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Z Drewnianej". W tytule przelewu należy umieścić dopisek "Dla Janka".
NR KONTA: 02 2030 0045 1110 0000 0107 7060 z dopiskiem DLA JANKA
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Z Drewnianej"
00-345 Warszawa, ul. Drewniana 8
tel. 22- 827 82 08
REGON 140154401, NIP 525-23-34-803, KRS 0000230321
Zbiórka została objęta patronatem Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Doradztwo prawne w zakresie ochrony praw autorskich
Biuro Informacji i Promocji, 04.10.2017
Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego informuję o zatrudnieniu przez Fundację wolontariusza – pani Magdaleny Marucha-Jaworskiej, doktor nauk prawnych, która będzie świadczyła usługę doradztwa prawnego w zakresie ochrony praw autorskich (kontakt e-mail: e-law@m-serwis.pl).
Wyłudzanie danych przez e-mail
Biuro Informacji i Promocji, 11.09.2017
W związku z pytaniami użytkowników o trafiające do ich skrzynek e-maile z prośbą o podanie loginów i haseł do poczty lub e-maile z odnośnikiem do formularzy i prośbą o wypełnienie formularzy, w których jednym z wymaganych pól jest hasło do konta pocztowego,
uprzejmie informujemy, że Dział Informatyki WUM (ani żadna wiarygodna firma) NIGDY NIE PROSI o podanie danych dostępu (nazwy konta i hasła) e-mailem lub poprzez wypełnienie formularza.
Takie działanie ma na celu wyłudzenie prywatnych informacji. Atakujący, podszywając się pod Dział Informatyki, bank czy urząd chce ukraść hasła do kont, a następnie wykorzystać je do różnego rodzaju oszustw. Coraz popularniejsze stają się również prośby o podanie nazwy użytkownika i hasła do konta pocztowego (która rzekomo zostało zablokowane przez administratorów). Uzyskanie tych danych umożliwia oszustom zalogowanie się do konta użytkownika, i przede wszystkim dokonywanie ataków na kolejne serwery poczty (wysyłanie spamu i prób wyłudzanai haseł do innych osób).
Filtry antyspamowe działające na serwerach WUM wychwytują i blokują większość tego typu e-maili, jednak może się zdarzyć, że e-mail służący do wyłudzenia danych użytkownika się przez nie przedostanie. Ostanie e-maile z próbami wyłudzania haseł były wysyłane z, przechwyconych przez przestępców kont pocztowych, dlatego też udało się tym e-mailom przedostać przez zabezpieczenia. Po każdej próbie ataku rozbudowywany jest nasz system zabezpieczeń na serwerze pocztowym o kolejne reguły wykrywania prób ataku, nie gwarantuje to jednak 100% blokowania takich prób.
Dlatego też ponownie uprzejmie prosimy nie odpowiadać na tego typu e-maile i nie klikać linków podanych w ich treści. W razie wątpliwości prosimy o przesłanie podejrzanej wiadomości do administratorów sieci na adres it@wum.edu.pl. Dział Informatyki (ani żadna wiarygodna firma) NIGDY NIE PROSI o podanie danych dostępu (nazwy konta i hasła) e-mailem lub poprzez wypełnienie formularza.
Pomimo publikacji i rozsyłania przez Dział Informatyki WUM I Biuro Informacji i Promocji WUM, ostrzeżeń przed opisanymi próbami wyłudzania haseł, niestety co kilka dni zdarzają się osoby: pracownicy, doktoranci bądź studenci WUM, ujawniający swoje hasło do poczty.
Bezpłatny kurs w ramach projektu „Współczesne wyzwania w diagnostyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych w praktyce lekarza”
Biuro Informacji i Promocji, 28.08.2017
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie realizowanym w projekcie pt. „Współczesne wyzwania w diagnostyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych w praktyce lekarza”, w ramach kształcenia ustawicznego z zakresu:
1. Kardiologii w praktyce lekarza - konfrontacja teorii z praktyką
2. Chorób nowotworowych w praktyce lekarskiej
3. Postępowania żywieniowego w chorobach nowotworowych i kardiologicznych
4. Diagnostyki i leczenia wybranych zaburzeń psychicznych
5. Diagnostyki wczesnego wykrywania chorób alergicznych górnych dróg oddechowych
6. Chorób układu oddechowego w praktyce klinicznej
7. Chorób narządu ruchu
Ilość miejsc ograniczona. Rejestracja i więcej informacji na stronie https://powerpoz.wum.edu.pl
Projekt realizowany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Pracownia Hodowli Zwierząt Laboratoryjnych zaprasza do współpracy wszystkie zainteresowane jednostki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Biuro Informacji i Promocji, 14.03.2017
Pracownia Hodowli Zwierząt Laboratoryjnych oferuje:
- zwierzęta laboratoryjne z własnej hodowli utrzymywane w warunkach konwencjonalnych
- możliwość utrzymywania zwierząt w doświadczeniu oraz korzystania z sali operacyjnej i pokoju zabiegowego. Podczas zabiegów chirurgicznych możemy zapewnić asystę wykwalifikowanych pracowników Pracowni.
Pracownia prowadzi hodowle:
Myszy: BALB/c, C57Bl/6, C57Bl/6-Foxp3, F1 C57Bl/6 x CBA
Szczury: WISTAR, mib/mib na podłożu genetycznym Lewis, Lew/Han, tl/tl
Ma możliwość utrzymywania:
- gryzoni (myszy, szczury)
- królików
- świń domowych i świń miniaturowych np. getyńskich
A po zakupie odpowiedniego sprzętu także chomików oraz świnek morskich.
Do wyboru dwie lokalizacje Pracowni: przy ul. Pawińskiego 3c oraz przy ul. Chałubińskiego 5.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z mgr Anną Kosowską tel.: 600814456 lub akosowska@wum.edu.pl
Więcej informacji na stronie: http://zwierzetarnia.wum.edu.pl/content/pracownia-hodowli-zwierzat-labor...
Fundacja Ronalda McDonalda zaprasza Wolontariuszy do pomocy dzieciom i ich rodzinom w Szpitalu Pediatrycznym WUM!
Biuro Prasowe, 18.11.2016
Fundacja dba o wyposażenie kuchni i salonów w szpitalu, z których korzystają chorzy i ich bliscy, dostarcza także inspiracji naukowych i kulturalnych, by pobyt dzieci w szpitalu był przyjemniejszy i nie stanowił dla nich bariery edukacyjnej. Wolontariusze są potrzebni, żeby wspomóc serwis porządkowy w przestrzeniach rodzinnych oraz organizację wydarzeń kulturalno-naukowych dla małych pacjentów (warsztatów, pokazów, koncertów).
Z każdym Wolontariuszem podpisywana jest umowa. Warunkiem koniecznym, by do nas dołączyć, jest dobry stan zdrowia.
Fundacja zaprasza na kawę – poznajmy się – wystarczy napisać lub zadzwonić: Katarzyna Nowakowska, tel. 502 406 407, katarzyna.nowakowska@frm.org.pl. Więcej o Fundacji na profilu Fb i na stronie: www.frm.org.pl.
Warto zaangażować się w Wolontariat – dobro zawsze do nas powraca!
Informacja dotycząca umowy w zakresie sprzedaży służbowych biletów lotniczych
Biuro Informacji i Promocji, 12.07.2016
Dział Współpracy z Zagranicą uprzejmie informuje, że w dniu 24.03.2016 roku Warszawski Uniwersytet Medyczny podpisał umowę na zakup i dostawę biletów lotniczych krajowych i zagranicznych z Biurem Podróży eTravel S.A.z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy: 02-625), przy ul. Woronicza 15.
Wszystkie bilety lotnicze należy rezerwować i realizować wyłącznie w w/w biurze.
Bilety zakupione w innych biurach nie będą rozliczane przez WUM!
Zamówienia mogą być składane:
1) telefonicznie na numer: 22 482 01 02
2) faxem na numer: 22 567 31 01
3) e-mailem na adres: cuw-bilety@nbt.pl, slawomir.chudzik@etravel.pl
Uwaga! Osoby nie będące pracownikami WUM, jak również studenci i doktoranci, nie mogą otrzymać zaliczki na wyjazd. W takim przypadku WUM dokonuje przedpłat (hotelowych, opłaty zjazdowej, podróży) lub refunduje poniesione koszty po przedstawieniu faktur/rachunków wystawionych na WUM.
Dokumenty związane z wyjazdem służbowym za granicę należy składać do Działu Współpracy z Zagranicą, pokój 623.
Rozliczenia finansowe z wyjazdu dokonuje się w Dziale Finansowym, pokój 420.
Wszelkich dodatkowych informacji związanych z wyjazdami służbowymi za granicę udziela:
Dział Współpracy z Zagranicą
ul. Żwirki i Wigury 61, pok. 623
02-091 Warszawatel.: 22/ 57 20 310