Ogłoszenia dla pracowników

Kurs „Guz płuca – aktualne wytyczne w diagnostyce klinicznej i patomorfologicznej”

W imieniu prof. Joanny Domagały-Kulawik z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii UCK WUM zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie pt. „Guz płuca – aktualne wytyczne w diagnostyce klinicznej i patomorfologicznej”, organizowanym przez Przychodnię Lekarską Orlik, który odbędzie się w dniach 23.11.2019 r. oraz 07.12.2019 r.

Program Kursu

MedHack - łuszczyca pod kontrolą

22-23 listopada (oraz 6 grudnia - finał) odbędzie się mały hackathon medyczny MedHack, organizowany przez Inkubator UW wspólnie z firmą Pfizer Polska sp. z.o.o., przy wsparciu Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę.

Celem MedHcku jest stworzenie aplikacji wspierającej autodiagnozę chorych na łuszczycę, którzy przechodzą przez proces leczenia.
MedHack to dwa dni kreatywnej pracy pod okiem ekspertów (z medycyny czy IT), jak i samych pacjentów, którzy będą z nami w trakcie całego wydarzenia - tak, by finalnie stworzyć jak najodpowiedniejsze rozwiązanie, dopasowane do ich potrzeb.
Na program składają się: prelekcje (IT- wykorzystywanie algorytmów, Dermatolog o problematyce leczenia łuszczycy, Perspektywa pacjenta chorego na łuszczycę), wsparcie ekspertów i mentorów, warsztaty, konsultacje z pacjentami, finałowe pitchingi.
W trakcie hackathonu zapewnione będzie wsparcie ekspertów, inspirujące prelekcje, wyżywienie dla każdego uczestnika oraz nagrody rzeczowe.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Rejestrować można się indywidualnie bądź zespołowo.

Szczegóły wydarzenia: https://iuw.edu.pl/pl/projects/medhack-luszczyca-pod-kontrola/ oraz wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/547983446015507/

 

II Forum Akademickie

Pełnomocnika Rektora ds. Jakości Kształcenia - dr hab. Piotr Dziechciarz, Dyrektor Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej - dr Antonina Doroszewska, Uczelniany Zespół ds. Jakości Kształcenia, Centrum Doskonalenia Edukacji Medycznej oraz Biuro Jakości i Innowacyjności Kształcenia WUM zapraszają na II Forum Akademickie, które odbędzie się 22 listopada br. w godz. 12.00 – 14.00 w sali 8 im. prof. J. Zaorskiego w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym WUM.

Tematem przewodnim spotkania będzie dynamika motywacji.

Prelekcje wygłoszą: prof. dr hab. Grażyna Wieczorkowska-Wierzbińska (Katedra Psychologii i Socjologii Zarządzania Wydziału Zarządzania UW), prof. dr hab. n. med. Dominika Nowis(Zakładu Medycyny Genomowej WUM) oraz Tomasz Ufniarski (student WUM).

Wstęp wolny, rejestracja nie jest wymagana.

 

 

Wybory członków komitetów naukowych PAN

Polska Akademia Nauk zaprasza do udziału w wyborach członków komitetów naukowych PAN w roku 2019. W wyborach mogą wziąć udział samodzielni pracownicy naukowi, posiadający tytuł dr hab. prof. dr hab., dr hab. inż. oraz prof. dr hab. inż.

Rejestracja kandydatów w systemie wyborczym została otwarta 12.11 i potrwa do 20.11.2019 r.
Głosowanie przez internet potrwa od 16 do 20.12.2019 r., zaś ogłoszenie wyników nastąpi w styczniu 2020 r.

Spotkanie pt. "O wojnie i medycynie" w Muzeum Historii Medycyny WUM

Muzeum Historii Medycyny WUM zaprasza na spotkanie pt. "O wojnie i medycynie", które odbędzie się 20 listopada o godz. 17:30 w sali im. prof. J. Zaorskiego w budynku Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM (parter) przy ul. Żwirki i Wigury 63 w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Gdańsku i wpisuje się w obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Podczas wydarzenia prof. Tadeusz Nasierowski (Katedra Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego) wygłosi prelekcję poświęconą kultywowaniu pamięci o zagładzie chorych w Brandenburgu nad Hawelą. Ważnym punktem będzie też promocja książki autorstwa Mateusza Kubickiego (IPN Gdańsk) „Kapitan ostatni opuszcza swój statek… Józef Władysław Bednarz (1897-1939)”.

Zagłada osób chorych psychicznie w tzw. „Starej Rzeszy” (akcja T4) była do sierpnia 1941 r. centralnie sterowanym programem, zwanym „planową eutanazją”, całkowicie zbiurokratyzowanym, w postaci ściśle określonej procedury medycznej. Chorzy byli gazowani w 6 ośrodkach eutanazji. Pierwszym z nich było dawne więzienie w Brandenburgu nad Hawelą. Ośrodek ten, w którym zabito ponad 9 tys. osób, działał tylko w 1940 r. W 2012 r. na jego terenie Fundacja Brandenburskie Miejsca Pamięci (Stiftung Brandenburgische Gedenkstätten) utworzyła ośrodek dokumentacji i pamięci tej zbrodni. Odtąd każdego roku 1 września odbywa się uroczystość upamiętniająca ofiary i zaproszona osoba wygłasza mowę poświęcona pamięci osób zabitych. W 2019 r. z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej do wygłoszenia mowy zaproszono osobę z Polski (Tadeusza Nasierowskiego).

Szkolenie "Ochrona własności intelektualnej w obszarze life science"

Centrum Transferu Technologii WUM zaprasza na szkolenie organizowane w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 2.0” pt.: Ochrona własności intelektualnej w obszarze life sciences", które odbędzie się 3 grudnia 2019 r. w sali konferencyjnej budynku Szpitala Pediatrycznego (ul. Żwirki i Wigury 63a, Warszawa).

Program szkolenia

Prowadzący szkolenie - dr Anna Grzelak