Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Nominacje profesorskie

21 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W gronie nowo mianowanych znaleźli się pracownicy naukowi naszej Uczelni.

Jubileusz - 200 lat Uniwersytetu Warszawskiego

W sobotę 11 czerwca 2016 roku, z okazji trwających obchodów jubileuszu 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego, spod Kolumny Zygmunta do bram Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu przeszła uroczysta parada. Na zaproszenie rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Marcina Pałysa w paradzie wziął udział Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Marek Krawczyk oraz Prorektor do spraw Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem prof. Sławomir Nazarewski.

Warszawski Uniwersytet Medyczny pierwszą uczelnią medyczną w Polsce wyróżnioną znakiem HR Excellence in Research

Warszawski Uniwersytet Medyczny znalazł się w grupie europejskich instytucji naukowych posiadających prawo do korzystania z logo Human Resources Excellence in Research i jest pierwszą uczelnią medyczną w Polsce, która wdrożyła zasady Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych oraz podjęła zobowiązanie, aby te zasady stosować.

Warszawski Uniwersytet Medyczny wśród liderów Rankingu Perspektyw

8 czerwca 2016 roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2016”. Warszawski Uniwersytet Medyczny, podobnie jak w ubiegłym roku, zajął 8 miejsce wśród wszystkich zgłoszonych do rankingu uczelni wyższych w Polsce, co uplasowało naszą Uczelnię na pierwszym miejscu spośród uniwersytetów o profilu medycznym. W kategorii uczelni medycznych WUM znalazł się na 2 miejscu – za Collegium Medicum UJ, które w rankingu nie występuje osobno i jest traktowane jako integralna część Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Profesor Piotr Radziszewski doctorem honoris causa Uniwersytetu w Bukareszcie

3 czerwca 2016 roku prof. dr hab. n. med. Piotr Radziszewski - Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej naszej Uczelni - otrzymał tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Karola Davili w Bukareszcie. Tę najwyższą godność akademicką  profesor Radziszewski przyjął z rąk  JM Rektora – wybitnego urologa, profesora Ioanela Sinescu.
[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]

projekty

 • Baner kierujący do strony nt. kursu przygotowawczego

 • Baner przekierowujący na stronę rekrutacyjną Uczelni

 • Baner kierujący do strony nt. programu Poznaj Uczelnię, zostań studentem!

 • Baner przekierowujący na informację o projekcie MOSTUM

 • Baner przekierowujący na listę oraz linki do stron organizacji studenckich

 • Baner przekierowujący na wersję elektroniczną miesięcznika Medycyna, Dydaktyka, Wychowanie

 • Baner przekierowujący na stronę Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 • Przekierowanie na stronę Biura Projektów

 • Baner przekierowujący na stronę Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii

 • Baner kierujący do strony projektu - Rozbudowa i modernizacja infrastruktury sieciowej, serwerowej i aplikacyjnej WUM

 • Baner przekierowujący na stronę Centrum Kształcenia Podyplomowego