Polski     English » TELEFONY ALARMOWE   » Informacje z życia Uczelni    » Kalendarz wydarzeń

Rusza drugi etap budowy Centrum Sportowo–Rehabilitacyjnego

W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczyna się drugi etap budowy Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego. 21 sierpnia 2014 roku Uczelnia podpisała umowę z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytutem Badawczym na finansowanie dokończenia inwestycji, która ma być gotowa do grudnia 2015 roku. Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem budowy obiektu, zaś podpisanie umowy odbyło się w Sali Senatu w rektoracie Uczelni.

Pierwszy w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nowatorski zabieg przezskórnej plastyki tętnic płucnych (BPA) w leczeniu ciężkiego nadciśnienia płucnego o etiologii zakrzepowo zatorowej

W dniu 29 lipca 2014 zespół lekarzy z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowej przeprowadził pierwszy w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nowatorski  zabieg przezskórnej  plastyki tętnic płucnych (BPA) w leczeniu ciężkiego  nadciśnienia  płucnego o etiologii zakrzepowo zatorowej. 

Pamięci prof. Antoniego Dobrzańskiego

4 sierpnia 2014 roku odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej  prof. dr. hab. Antoniego Dobrzańskiego oraz nadania Jego imienia Sali 23 w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym. Gospodarzem spotkania był Rektor prof. Marek Krawczyk. W wydarzeniu uczestniczył syn Profesora prof. Andrzej Iwo Dobrzański wraz z Małżonką Jane.

Profesor Zbigniew Darżynkiewicz Doktorem Honoris Causa naszej Uczelni

24 czerwca 2014 roku Profesor Zbigniew Darżynkiewicz odebrał tytuł Doktora Honoris Causa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Uroczystość była okazją do wręczenia listów gratulacyjnych nowym profesorom oraz promocji doktorów habilitowanych i doktorów nauk medycznych z roku akademickiego 2013/2014, które uzyskały stopnie naukowe w I Wydziale Lekarskim.

Nominacje profesorskie

Profesorowie nauk medycznych: Iwonna Rahden-Staroń z Katedry i Zakładu Biochemii,  Rafał Krenke z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii oraz Roman Smolarczyk z II Kliniki Położnictwa i Ginekologii odebrali akty nominacyjne z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Unia Europejska

CEPT

Studia podyplomowe

Organizacje studenckie

Galerie

Rusza drugi etap budowy Centrum Sportowo–Rehabilitacyjnego
Uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego
Pamięci prof. Antoniego Dobrzańskiego
Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Prof. Marek Krawczyk Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej
Uroczyste rozdanie dyplomów absolwentom studiów licencjackich Wydziału Lekarsko-Dentystycznego
Wręczenie dyplomów licencjackich kierunków: elektroradiologia i audiofonologia
Uroczystość czepkowania absolwentek kierunku położnictwo
Wręczenie dyplomów English Division II Wydziału Lekarskiego
Profesor Zbigniew Darżynkiewicz Doktorem Honoris Causa naszej Uczelni
[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]