WUM Ambasadorem e-ZLA

Podczas dzisiejszej konferencji „Elektronizacja zwolnień lekarskich, jako element strategii budowy e-państwa” JMR prof. Mirosław Wielgoś odebrał z rąk Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertrudy Uścińskiej tytuł Ambasadora e-ZLA w podziękowaniu za szczególne zaangażowanie WUM w popularyzację elektronicznych zwolnień lekarskich.

Podczas wydarzenia prof. Mirosław Wielgoś reprezentował także Konferencję Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych (KRAUM), która również została uhonorowana statuetką.

Warszawski Uniwersytet Medyczny wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych od prawie roku propagują wśród lekarzy i przyszłych lekarzy wiedzę o e-ZLA.

Porozumienie o współpracy w tym obszarze podpisane zostało 15 marca 2018 r. przez Rektora prof. Mirosława Wielgosia i Prezes ZUS prof. Gertrudę Uścińską. Zgodnie z umową ZUS prowadził praktyczne szkolenia lekarzy z wystawiania e-ZLA, a pracownicy Zakładu założyli wszystkim lekarzom WUM profile PUE ZUS, niezbędne do skorzystania z funkcjonalności e-zwolnienia. W ramach porozumienia ZUS oddelegował również swoich ekspertów, których zadaniem było wsparcie merytoryczne lekarzy WUM. Co niezwykle istotne – ZUS przygotował specjalny program edukacyjny dla studentów Uniwersytetu dotyczący e-ZLA i związanej z tym obsługi PUE ZUS.

Od 1 grudnia 2018 r. lekarze wystawiają wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

Biuro Prasowe