Wizyta księcia koronnego malezyjskiego stanu Perlis

21 listopada br. Warszawski Uniwersytet Medyczny gościł delegację władz uczelni Universiti Malaysia Perlis, której przewodniczył Jego Książęca Wysokość książę koronny malezyjskiego stanu Perlis - Tuanku Syed Faizuddin Putra Jamalullail. Reprezentanci malezyjskiej uczelni spotkali się z władzami oraz studentami English Division pochodzącymi z Malezji.

Jego Książęca Wysokość przybył w towarzystwie córki, Jej Wysokości Sharifah Farah Adriana Binti Tuanku Syed Faizuddin Putra oraz oficjalnej delegacji z University of Malaysia Perlis, w skład której weszło także 32 członków społeczności studentów.

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w Auli Centrum Dydaktycznego, była reprezentująca JM Rektora - prof. Bożena Werner – Prodziekan ds. Nauczania w Języku Angielskim II WL.

W liście wystosowanym do przybyłych, JM Rektor WUM - prof. Mirosław Wielgoś przedstawił naszą Uczelnię, opisując najważniejsze ostatnie osiągnięcia specjalistów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyraził także nadzieję na współpracę badawczą z University of Malaysia Perlis.

Prof. Bożena Werner podkreśliła natomiast sukcesy studentów z Malezji, którzy podjęli kształcenie na naszej Uczelni. Jak zauważyła są oni często najlepsi na swoim roku. Przykładem może być dr Nor Syahairah Mohd Nor Norul – najlepsza studentka medycyny 2017 roku i laureatka Złotego Lauru Absolwenta. Wyróżnieni za naukę zostali także dr Nur Aini Sharkhan i dr Mohamad Amirul Akram Mashum . Prodziekan stwierdziła także, że „English Division ma same pozytywne doświadczenia ze studentami z Malezji, którzy przez uczelnianą społeczność postrzegani są jako pilni, pracowici i mili. Przewodnicząca Samorządu Studenckiego English Division (EDSG) - Elwira Bukowiecka dodała, że są również zaangażowani w życie studenckie: Jannush Nathan jest sekretarzem EDSG; Shasmeeta Dhevyia jest koordynatorem mediów społecznościowych zaś Mira Odessa pełni funkcję skarbnika EDSG.

W trakcie spotkania, prof. Bożena Werner wspomniała również, jak program stypendialny rządu Malezji - Mara umożliwił wielu młodym ludziom studia na naszym Uniwersytecie. Jak stwierdziła: "W 2011 roku 94 malezyjskich studentów stanowiło większość uczących się  w English Division, niestety liczba studentów pochodzących z Malezji od 2011 spadała - obecnie wynosi to 30 osób”.

Nawiązując do tych faktów, prof. Werner wyraziła nadzieję, że Jego Książęca Wysokość wesprze nasze zamiary i przyczyni się do zwiększenia liczby studentów z Malezji. Dodała, że studiowanie medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym jest korzystne dla obywateli tego kraju, ponieważ po uzyskaniu dyplomu medycznego naszej Uczelni mogą bez żadnych przeszkód wykonywać zawód w swoim kraju, gdyż WUM jako jedna z trzech uczelni medycznych w Polsce posiada akredytację Malezyjskiej Rady Lekarskiej.

Pani Prodziekan zwróciła się także do JE Ambasador Malezji - Chitry Devi Ramiah, dziękując jej i jej poprzednikom za stałe wsparcie i miłą współpracę, w ramach której zorganizowano m.in wizytę Jego Książęcej Wysokości.

Z ramienia University of Malaysia Perlis, głos zabrał wicekanclerz Uczelni, który opowiedział o jej funkcjonowaniu.

Na zakończenie spotkania studenci reprezentujący gości zainicjowali śpiew i taniec.

Fot. Krzysztof Kurek

Wizyta delegacji z Malezji [01].jpg