Posiedzenie Parlamentu Studentów WUM

30 maja br. odbyło się posiedzenie Uczelnianego Parlamentu Studentów naszej Uczelni. W trakcie spotkania wybrano nowego przewodniczącego Samorządu Studentów WUM - została nim Natalia Bierezowicz oraz nowego Marszałka Uczelnianego Parlamentu Studentów na kadencję 2018-2020, którym został Łukasz Samoliński.

Na Wiceprzewodniczących SS WUM został wybrany Roman Koński, Przewodniczący w latach 2014-2016 i 2016-2018 oraz Andrzej Patyra, który jednocześnie objął funkcję Przewodniczącego Komisji Dydaktyki. Mariusz Bochnia zajął stanowisko Przewodniczącego Komisji Informacji i Promocji, Paulina Szajwaj Przewodniczącej Komisji Sportu i Turystyki, Michał Cięciel Przewodniczącego Komisji Kultury. Na Sekretarza został wybrany Jakub Białkowski. Kadencja organów Samorządu trwa dwa lata, począwszy od 1 października roku kalendarzowego, w którym odbywają się wybory. Ustępujące organy Samorządu działają do czasu ukonstytuowania się nowych organów.

Wicemarszałkiem Marszałka Uczelnianego Parlamentu Studentów została Anna Tłomacka.

Spotkanie zaszczyciła swoją obecnością prof. Barbara Górnicka – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia. W programie, oprócz wyborów, znalazło się również sprawozdania Zarządu z kadencji 2016-2018.

Uczelniany Parlament Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego stanowi najwyższy organ uchwałodawczy struktur Samorządowych. W skład Parlamentu wchodzą przedstawiciele wszystkich kierunków, wybrani w wyborach powszechnych oraz Przewodniczący Samorządu Studentów i Przewodniczący Zarządów Samorządów Wydziałowych.

Biuro Informacji i Promocji

Fot. Tomasz Jędrzejewski