Dyplomatorium Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej WUM

28 kwietnia w Auli Centrum Dydaktycznego odbyła się promocja magistrów farmacji, magistrów analityki medycznej oraz doktorów i doktorów habilitowanych nauk farmaceutycznych w roku 2018. Władze rektorskie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego reprezentowała prof. Jadwiga Turło – Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii oraz prof. Krzysztof J. Filipiak – Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju. Gospoda-rzem dyplomatorium był Dziekan WF prof. Piotr Wroczyński, któremu towarzyszyli Prodziekani: prof. Grażyna Nowicka – Prodziekan ds. Oddziału Medycyny Laboratoryjnej, dr hab. Joanna Kolmas – Prodziekan ds. Dydaktyczno-Wychowawczych oraz dr hab. Marcin Sobczak – Prodziekan ds. Nauki. Przybyli również przedstawiciele pozostałych Wydziałów: prof. Marek Kuch – Dziekan II WL, prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska – Prodziekan I WL, prof. Kazimierz Szopiński – Prodziekan WLD i dr hab. Katarzyna Koziak – Prodziekan WNoZ.

Po przywitaniu promowanych i gości przez Dziekana głos zabrała Prorektor prof. Jadwiga Turło. W swoim wystąpieniu podkreśliła znaczenie Wydziału kierowanego przez  prof. Piotra Wroczyńskiego w kształceniu przyszłych pokoleń farmaceutów i analityków medycznych.

Wydział Farmaceutyczny, powołany w 1926 roku, jest od dziesięcioleci chlubą naszej Uczelni. Pozostaje jednym z filarów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wzmacniając jego prestiż, znaczenie naukowe i edukacyjne. Owocem pracy Wydziału są rzesze wybitnych absolwentów, których dokonania odgrywają znaczącą rolę w postępie wiedzy farmaceutycznej w kraju i na świecie – powiedziała prof. Jadwiga Turło. Zwracając się do doktorów i doktorów habilitowanych, Profesor wyraziła nadzieję, że będą oni kontynuować swoje aktywności, prowadzić badania naukowe, publikować w najlepszych czasopismach, dzięki czemu nasza Uczelnia nie tylko nadal będzie najlepszym ośrodkiem rozwoju nauk medycznych w kraju, ale znajdzie się w czołówce europejskich uczelni medycznych.

Podczas dyplomatorium wręczono nagrody i wyróżnienia indywidualne. Medal Złoty Laur Absolwenta dla najlepszej absolwentki kierunku farmacja otrzymała mgr farm. Marta Małyszczyk – średnia 4,93. To samo wyróżnienie dla najlepszego absolwenta kierunku analityka medyczna zdobyła mgr Dominika Łacheta – średnia 4,72. Złotą Odznakę Studenckiego Towarzystwa Naukowego WUM przyznano absolwentce kierunku analityka medyczna mgr Anecie Moskalik. W uznaniu zasług związanych z działalnością w Samorządzie Studentów Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej dyplom i specjalne wyróżnienie otrzymał mgr Abduljabbar Bassmar. Dyplom wręczał Kamil Koronowski – Wiceprzewodniczący Zarządu Samorządu Studentów Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej.

W 2018 roku 134 osoby ukończyły studia na kierunku farmacja, a 28 osób – na kierunku analityka medyczna. Podczas uroczystej promocji 14 osobom wręczono dyplom doktora nauk farmaceutycznych, a 5 osób otrzymało dyplom doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych.

W imieniu absolwentów głos zabrał mgr Abduljabbar Bassmar, a dr hab. Dariusz Pisklak w imieniu doktorów i doktorów habilitowanych nauk farmaceutycznych podziękował za przyznane stopnie naukowe. Okolicznościowe przemówienia wygłosili także dr Sławomir Białek – Przewodniczący Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej i prof. Mieczysław Szostek – Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Warszawskiej Medycyny i Farmacji.

W części artystycznej wysłuchano czterech utworów wykonanych przez Kwartet Reprezentacyjny Orkiestry Kameralnej WUM w składzie: I skrzypce – Elżbieta Sandel, absolwentka klasy skrzypiec Uniwersytetu Muzyczne-go Fryderyka Chopina, II skrzypce – Anna Burban, studentka II WL, altówka – Idalia Dąbrowska, studentka II WL, wiolonczela – Bartosz Kózka, doktorant II roku studiów doktoranckich WF.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM