Kampania "WUModa na zdrowie"

"Długie i zdrowe życie to marzenie każdego z nas. Jednak na jakość życia nie wpływają jedynie „dobre" geny - to oczywiście geny, ale w połączeniu z naszymi świadomymi wyborami dotyczącymi trybu życia. Głęboko pragnę, jako rektor, ale przede wszystkim jako lekarz, abyśmy zwrócili uwagę na jakość własnego życia i spróbowali pozbyć się szkodliwych dla zdrowia przyzwyczajeń i zachowań.

Mam świadomość, że większość z nas w nawale codziennych obowiązków zapomina o tym, jak ważne jest regularne dbanie o kondycję, właściwe odżywianie, wysypianie się, unikanie stresu czy ograniczenie szkodliwych używek. Zmiana stylu życia, wydaje nam się rewolucją, zatem odsuwamy ją w bliżej nieokreśloną przyszłość, dalej niszcząc swoje zdrowie. Dlatego inaugurujemy nowy projekt, kampanię "WUModa na zdrowie", za pomocą której pragniemy promować zdrowy styl życia i pokazywać, że dzięki prostym zmianom nawyków, można poprawić jakość swojego życia.

W ramach kampanii specjaliści z różnych dziedzin medycyny uzmysłowią Państwu, jak ważne w utrzymaniu zdrowia są: profilaktyka, właściwie odżywiania oraz aktywność fizyczna. Zaproponujemy także wachlarz sposobów, dzięki którym przedłużycie Państwo młodość, poprawicie kondycję i uzyskacie lepsze samopoczucie.

Wybór należy do Państwa, ale gorąco zachęcam do podążania za modą na zdrowie. To proste, ważne i przyjemne!"

Mirosław Wielgoś