XXII edycja akcji Braterstwo Krwi

28 marca br. z inicjatywy studentów kierunku zdrowie publiczne już po raz 22. zorganizowano akcję poboru krwi. Jej owocem było zebranie prawie 10 litrów krwi.

Akcje poboru krwi, cyklicznie odbywające się na naszej Uczelni, stwarzają możliwość dotarcia do dawców, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub jego oddziałów terenowych. Inicjatywie patronuje Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś.

W ostatnim przedsięwzięciu wzięły udział 33 osoby, rekrutujące się spośród studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do poboru zakwalifikowano ostatecznie 22 dawców. Wszyscy, którzy wyrazili chęć oddania krwi, musieli wypełnić odpowiedni kwestionariusz i w specjalnie przygotowanym ambulansie, przejść rutynowe badania pozwalające wykryć czynniki stanowiące przeciwwskazanie do poboru krwi. Podczas akcji istniała także możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku.

Dzięki inicjatywie studentów zdrowia publicznego od 2007 roku, krwiodawcy z naszej Uczelni oddali już 410 litrów krwi.

Fot. Tomasz Jędrzejewski

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]