Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Studenci Tel-Aviv Medical College zachwyceni naszą Uczelnią

Dnia 17 stycznia br., 11 osobowa grupa studentów przygotowujących się do egzaminów na studia medyczne w Tel-Aviv Medical College Overseas Medical Education z siedzibą w Berlinie i Tel-Avivie przyjechała z wizytą do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wizyta, którą zainicjował dr Shahar Geva, dyrektor Tel-Aviv Medical College miała na celu przedstawienie kandydatom z Niemiec, Norwegii i Izraela oferty studiów: medycyny, stomatologii i farmacji w języku angielskim. Spotkanie zostało przygotowane przez Dział Współpracy z Zagranicą i Dziekanat ED II Wydziału Lekarskiego. Ze strony Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w spotkaniu udział wzięli: prof. Krzysztof J. Filipiak - Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju, prof. Bożena Werner - Prodziekan ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II WL, dr hab. n. farm. Piotr Luliński – Prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju Wydziału Farmaceutycznego, z Działu Współpracy z Zagranicą: Kierownik  mgr Lidia Przepióra–Dziewulska i mgr Delfina Święckowska, z Dziekanatu ED: mgr Anna Lazurek i mgr Marta Ołdak-Oliwa oraz studentka VI roku studiów 6-letniego programu medycyny Justyna Pordzik.

Spotkanie otworzył prof. Krzysztof J. Filipiak, który przywitał przybyłych gości. Następnie prof. Bożena Werner omówiła szczegółowo system kształcenia studentów w języku angielskim, zasady rekrutacji na studia, możliwości rozwoju naukowego w czasie studiów, udziału w programie Erasmus, realizacji wybranych kursów z programu studiów za granicą oraz przedstawiła propozycje dodatkowych aktywności i dotychczasowe osiągnięcia studentów Oddziału Nauczania w Języku Angielskim.

Następnie studentka Justyna Pordzik - Przewodnicząca Samorządu Studentów English Division i Laureatka Diamentowego Grantu, podzieliła się z przybyłymi gośćmi swoimi doświadczeniami na temat studiów w WUM. Po wystąpieniach gospodarzy rozpoczęła się dyskusja, w czasie której młodzież zadawała pytania dotyczące organizacji studiów, opłat za studiowanie i kosztów pobytu w Polsce, zajęć praktycznych, kursów przygotowujących do egzaminów lekarskich.

Po spotkaniu jego uczestnicy udali do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, po którym oprowadzała ich mgr Marzena Kostera–Ostrowska. Studenci zobaczyli nowocześnie wyposażony Zakład Radiologii, pracownię hybrydową, w której odbywał się zabieg interwencyjny leczenia wady serca u dziecka, pracownię elektrofizjologii i ablacji oraz Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Następnie zwiedzili Bibliotekę, Centrum Dydaktyczne, Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne oraz Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). Wzięli równiez udział - jako obserwatorzy w zajęciach w Centrum Symulacji Medycznych. Dr hab. Piotr Luliński oprowadził grupę po Wydziale Farmaceutycznym, w którym rozpoczyna się nabór na studia w języku angielskim.

Wizyta zakończyła się przejazdem tramwajem miejskim do Domu Studenta. Goście byli pod wielkim wrażeniem Uczelni, nowoczesności jej obiektów, profesjonalizmu i życzliwości kadry. Wizyta miała istotne znaczenie dla promocji studiów w języku angielskim w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

 

prof. Bożena Werner
Prodziekan ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim

 

Zdjęcia: Michał Teperek
Dział Fotomedyczny WUM

Dnia 17 stycznia br., 11 osobowa grupa studentów przygotowujących się do egzaminów na studia medyczne w Tel-Aviv Medical College Overseas Medical Education z siedzibą w Berlinie i Tel-Avivie przyjechała z wizytą do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wizyta, którą zainicjował dr Shahar Geva, dyrektor Tel-Aviv Medical College miała na celu przedstawienie kandydatom z Niemiec, Norwegii i Izraela oferty studiów: medycyny, stomatologii i farmacji w języku angielskim. Spotkanie zostało przygotowane przez Dział Współpracy z Zagranicą i Dziekanat ED II Wydziału Lekarskiego. Ze strony Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w spotkaniu udział wzięli: prof. Krzysztof J. Filipiak - Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju, prof. Bożena Werner - Prodziekan ds. Oddziału Nauczania w Języku Angielskim II WL, dr hab.n.farm. Piotr Luliński – Prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju Wydziału Farmaceutycznego, z Działu Współpracy z Zagranicą: Kierownik  mgr Lidia Przepióra – Dziewulska i mgr Delfina Święckowska, z Dziekanatu ED: mgr Anna Lazurek i mgr Marta Ołdak-Oliwa oraz studentka VI roku studiów 6-letniego programu medycyny Justyna Pordzik.

Spotkanie otworzył prof. Krzysztof J. Filipiak, który przywitał przybyłych gości. Następnie  prof. Bożena Werner omówiła szczegółowo system kształcenia studentów w języku angielskim, zasady rekrutacji na studia, możliwości rozwoju naukowego w czasie studiów, udziału w programie Erasmus, realizacji wybranych kursów z programu studiów za granicą, oraz przedstawiła propozycje dodatkowych aktywności i dotychczasowe osiągnięcia studentów Oddziału Nauczania w Języku Angielskim.

Następnie studentka Justyna Pordzik, Przewodnicząca Samorządu Studentów English Division i Laureatka Diamentowego Grantu,  opowiedziała przybyłym gościom o  swoim doświadczeniu ze studiów w WUM. Po wystąpieniach gospodarzy rozpoczęła się dyskusja, w czasie której młodzież zadawała pytania dotyczące organizacji studiów, opłat za studiowanie i kosztów pobytu w Polsce, zajęć praktycznych, kursów przygotowujących do egzaminów lekarskich.

Po spotkaniu, goście udali do Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, po którym oprowadzała ich mgr Marzena Kostera – Ostrowska. Studenci zobaczyli nowocześnie wyposażony Zakład Radiologii,  pracownię hybrydową, w której odbywał się zabieg interwencyjny leczenia wady serca u dziecka, pracownię elektrofizjologii i ablacji oraz Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Następnie  goście zwiedzili Bibliotekę, Centrum Dydaktyczne, Centrum Sportu i Rehabilitacji oraz Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT). Obserwowali również zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej. Dr hab. Piotr Luliński oprowadził grupę po Wydziale Farmaceutycznym, w którym rozpoczyna nabór na studia w języku angielskim. Wizyta zakończyła się przejazdem tramwajem miejskim do Domu Studenta. Goście byli pod wielkim wrażeniem Uczelni, nowoczesności obiektów,  profesjonalizmu i życzliwości kadry. Wizyta miała istotne znaczenie dla promocji studiów w języku angielskim w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
012.jpg
013.jpg
014.jpg
015.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube