Złożenie kwiatów na grobie prof. Józefa Polikarpa Brudzińskiego

17.12.2017, w niedzielę, w Mikołajewie koło Sochaczewa władze rektorskie dwóch uniwersytetów reprezentowane przez Panią Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego (UW) – prof. UW dr hab. Jolantę Choińską-Mikę oraz Pana Prorektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. dra hab. med. Krzysztofa J. Filipiaka złożyły kwiaty na grobie prof. Józefa Polikarpa Brudzińskiego, profesora wydziału lekarskiego UW, pierwszego rektora UW w latach 1915-1917.

U grobu profesora, na cmentarzu parafialnym kościoła pw. Świętych Męczenników Jana i Pawła, zebrała się rodzina i potomkowie pierwszego rektora UW z kraju i z zagranicy. Wieńce od społeczności akademickich obu uniwersytetów złożyła Pani Prorektor Jolanta Choińska-Mika oraz Pan Prorektor Krzysztof J. Filipiak.

Oboje Państwo Rektorzy zaprosili jednocześnie wszystkich obecnych na finisaż wystawy poświęconej prof. Józefowi Brudzińskiemu na UW i otwarcie wystawy poświęconej Panu prof. Józefowi Brudzińskiemu w dniu następnym (poniedziałek 18.12.2017) w WUM.

Fot. Jarosław Oktaba

B001.jpg