Uroczyste spotkanie z Pracownikami odchodzącymi na emeryturę

We wtorek, 21 listopada w Auli wykładowej im. Prof. Janusza Piekarczyka odbyła się uroczystość pożegnania pracowników Uczelni odchodzących na emeryturę. W spotkaniu uczestniczyli: Rektor prof. Mirosław Wielgos, Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych prof. Andrzej Deptała, Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii prof. Jadwiga Turło, Dziekan I Wydziału Lekarskiego prof. Paweł Włodarski, Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, Prodziekan II Wydziału Lekarskiego prof. Artur Mamcarz, Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego prof. Grażyna Nowicka, Prodziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu dr hab. Katarzyna Koziak.

W imieniu władz Uczelni oraz własnym Rektor prof. Mirosław Wielgoś podziękował osobom odchodzącym w 2017 roku na emeryturę za pracę, za dokonania, za wszystko, co osoby te uczyniły dla Uczelni. Spośród pracowników Rektor szczególnie wyróżnił trzy osoby: prof. Annę Barańczyk-Kuźmę, dr n. biol. Henryka Rebandela i Ireneusza Rudnickiego. Dwaj ostatni Panowie zabrali również głos podczas uroczystości.

Najlepsze życzenia przekazał także Prorektor prof. Andrzej Deptała, jak również Dziekani Wydziałów i przełożeni emerytowanych pracowników.  Osoby odchodzące na emeryturę otrzymały dyplomy, czerwone róże, a także upominki od Uczelni. Spotkanie, przygotowane przez Pion ds. Personalnych i Organizacyjnych kierowany przez Dyrektor mgr inż. Ewę Kaczmarek, zakończył uroczysty obiad.

W tym roku na emeryturę przeszło 85 pracowników, z wszystkich grup pracowniczych. Była to bardziej liczna niż zwykle grupa, ze względu na zmianę przepisów emerytalnych, umożliwiających skorzystanie z emerytury kobietom, które ukończyły 60 rok życia  i mężczyznom, którzy ukończyli 65 rok życia.

Mgr Marta Wojtach
Dyrektor Biura Prasowego - Rzecznik prasowy