Immatrykulacja studentów I Wydziału Lekarskiego

9 października br. Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski przewodniczył uroczystości, podczas której studenci czterech kierunków oraz słuchacze Studium Doktoranckiego rozpoczęli oficjalnie kształcenie na najstarszym Wydziale naszego Uniwersytetu.

Podczas immatrykulacji, która odbyła się w Auli im. prof. Janusza Piekarczyka uroczyste ślubowanie złożyli nowo przyjęci studenci kierunku lekarskiego, audiofonologii z protetyką słuchu, elektroradiologii oraz logopedii ogólnej i klinicznej.

Rozpoczynając uroczystość, Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Paweł Włodarski przywitał wszystkich przybyłych, w tym Władze Uczelni, kierowników i nauczycieli jednostek kształcących na pierwszym Wydziale Lekarskim oraz członków Kolegium Dziekańskiego. W spotkaniu wzięli udział: Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia – prof. Barbara Górnicka, Władze Dziekańskie I WL: prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska- Prodziekan ds. studenckich I, II, i III roku; prof. Krzysztof Czajkowski –Prodziekan ds. Studiów Licencjackich i Magisterskich; prof. Lidia Rudnicka –Prodziekan ds. Nauki; dr hab. Przemysław Kunert – Prodziekan ds. Przewodów Doktorskich oraz Kierownik Studium Doktoranckiego I WL – dr hab. Bożena Kociszewska-Najman.

Dziekan Wydziału – prof. Paweł Włodarski pogratulował świeżo upieczonym studentom owocnej rekrutacji i poprosił o niezmarnowanie tego sukcesu. Zauważył, że studia to zarówno najlepszy okres w życiu, jak i czas ciężkiej pracy. Zachęcał nowych żaków do ciągłego doskonalenia się i aktywności w licznie działających kołach naukowych, zapewniając przy okazji o wsparciu na jaki mogą liczyć ze strony Uczelni.

Zwracając się do uczestników studiów doktoranckich Dziekan pogratulował im  osiągnięć naukowych, które umożliwiły rozpoczęcie studiów doktoranckich oraz wyraził radość z ich aspiracji do grona uczonych. Podkreślił też, że w tym roku do grona doktorantów dołączyło dwoje studentów – laureatów konkursu diamentowy grant.

Centralnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania,  które od studentów odebrała prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska - Prodziekan ds. studenckich I, II, i III roku. Odczytano także nazwiska osób mogących się pochwalić najlepszymi wynikami podczas rekrutacji. Wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne. Wręczono także akty powołania studentom I roku, którzy będą wchodzili w skład pocztu sztandarowego.

Z ramienia Samorządu Studentów I Wydziału Lekarskiego słowa powitania i gratulacji skierował do młodszych kolegów Michał Cięciel.

Ślubowanie na ręce dr hab. Bożeny Kociszewskiej-Najman złożyli także uczestnicy studiów doktoranckich. Najlepsi spośród przyjętych odebrali pisemne gratulacje. W imieniu Samorządu Doktorantów do immatrykulowanych doktorantów zwrócił się Karol Taradaj.

Podczas uroczystości Dziekan - prof. Paweł Włodarski za pomocą symbolicznego klucza dokonał otwarcia nowego Roku Akademickiego na I Wydziale Lekarskim.

Wykład inauguracyjny dotyczący rzemiosła i sztuki medycznej wygłosił prof. Bogdan Ciszek – Kierownik Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej.

Artystycznym akcentem uroczystości był występ Chóru pod dyrekcją Daniela Synowca. Nasi uczelniani wokaliści wykonali trzy utwory będące standardami muzyki popularnej.

Po zakończeniu uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Fot. Wanda Widomska

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]