Komunikat prasowy WUM ws.mediacji między rezydentami a MZ

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś w czwartek, 5 października zaproponował, by WUM stał się platformą do rozmów pojednawczych między rezydentami protestującymi w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym WUM przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie a Ministerstwem Zdrowia.

Rektor zaproponował rozważanie przez obie strony możliwości wykorzystania jako mediatora Ombudsmana – Rzecznika Akademickiego WUM. Obie strony przyjęły propozycję władz WUM. Pierwsza tura rozmów odbyła się wczoraj, tj. w piątek, 6 października wieczorem, kolejna odbędzie się dzisiaj.

- Kamery i światła reflektorów nie stwarzają możliwości efektywnej mediacji i odpowiednich warunków rozmów. Po zakończeniu mediacji wydany zostanie komunikat dla mediów – mówi prof. Mirosław Wielgoś, Rektor WUM.

Marta Wojtach - Rzecznik prasowy WUM

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]