Uroczystość odnowienia po 50-latach dyplomów lekarskich

16 września w Auli Centrum Dydaktycznego odbyła się uroczystość odnowienia dyplomów lekarskich w 50. rocznicę ich uzyskania. Władze rektorskie reprezentowali Prorektorzy prof. Barbara Górnicka i prof. Krzysztof J. Filipiak. Przybyli również: Dziekan I WL prof. Paweł Włodarski, Dziekan II WL prof. Marek Kuch, Dziekan WLD prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, Prodziekan I WL prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, Prodziekan WF prof. Grażyna Nowicka, Prodziekan WNoZ dr hab. Bożena Czarkowska--Pączek.

W imieniu władz rektorskich i całej społeczności akademickiej głos zabrał prof. Krzysztof J. Filipiak, który powiedział m.in.: „Za chwilę, zgodnie z tradycją naszej Uczelni, otrzymają Państwo okolicznościowe dyplomy podpisane przez Rektora ,prof. Mirosława Wielgosia i Dziekana prof. Pawła Włodarskiego. Potwierdzają one, że przez wszystkie te lata, jakie upłynęły od ukończenia studiów w Akademii Medycznej w Warszawie, przestrzegali Państwo wiernie Przysięgi Hipokratesa, byli ofiarnymi pracownikami ochrony zdrowia, stali się wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń lekarzy”.

Profesor przypomniał także nazwiska wybitnych osobowości rocznika 1967: prof. Waldemara Karnafla, prof. Stanisława Radowickiego oraz prof. Jacka Szmidta, którzy swoje życie zawodowe związali z naszą Uczelnią.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM