Uroczystość czepkowania absolwentów studiów I stopnia na kierunku położnictwo Wydziału Nauki o Zdrowiu

12 lipca odbyła się uroczystość czepkowania 68 absolwentek studiów I stopnia kierunku położnictwo Wydziału Nauki o Zdrowiu. Uroczystość, z udziałem JM Rektora prof. Mirosława Wielgosia i Dziekana Wydziału prof. Piotra Małkowskiego, prowadził Prodziekan ds. kierunku Położnictwo prof. Piotr Węgrzyn. Najlepszą średnią w tym roku uzyskały: Karolina Minasiewicz, Marta Nowak oraz Adrianna Gawińska.

„Dzisiaj jesteśmy uczestnikami wydarzenia, kiedy to blisko 70 Pań uzyska dyplom ukończenia studiów licencjackich na kierunku położnictwo. Dlaczego jest to takie bardzo ważne? Z dwóch zasadniczych względów: po pierwsze otrzymujecie Panie zawód bardzo dobry, bardzo ważny i ceniony, choć i nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby był bardziej ceniony i doceniany. (…) A po drugie ważne jest, że oprócz tego zawodu, jak mniemam wymarzonego i wyśnionego, otrzymujecie Panie status wyższego wykształcenia pierwszego stopnia na poziomie licencjackim. Jest to bardzo ważne, bo otwiera przede wszystkim drogę do dalszego kształcenia i możliwości kontynuowania studiów na drugim etapie, etapie magisterskim, do czego wszyscy Państwa bardzo serdecznie zachęcamy. Oczywiście można już na tym etapie zakończyć tę drogę, ale lepiej rozwijać się dalej i zdobywać kolejne szczeble, bo, jak mniemam, one nie utrudniają, a pomagają w życiu (…). Przed Paniami nowe życie, albo związane głównie z pracą zawodową, albo z kontynuacją nauki, ale na pewno nowe wyzwania. (…)Wybrałyście Panie sobie piękny zawód, który może dawać tym, którzy go wykonują, tym którzy korzystają z waszej pomocy, wiele satysfakcji, ale proszę pamiętać, że jest to zawód bardzo trudny, wymagający wielu poświęceń i wyrzeczeń” – mówił do zebranych Rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Dziekan prof. Piotr Małkowski podkreślił, że Absolwentki kończą kierunek studiów, który w rankingu Perspektyw zajmuje pierwsze miejsce oraz zachęcił do kontynuowania nauki na studiach magisterskich. Życzenia przekazali również: Prodziekan ds. kierunku Położnictwo prof. Piotr Węgrzyn, Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas, Przewodnicząca Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych Elżbieta Madajczyk, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego dr Grażyna Bączek.

Absolwentki złożyły ślubowanie, po czym obyło się tradycyjne czepkowanie. Następnie głos zabrały Panie: Paulina Szajwaj  - Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WNoZ oraz - w imieniu absolwentek - starościna roku Zuzanna Zawadzka.

Marta Wojtach
Dyrektor Biura Prasowego – Rzecznik Prasowy