Sympozjum Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej & Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Medycyny

26 maja w Centrum Biblioteczno-Informacyjnym odbyło się Sympozjum „Medycyna kosmiczna” zorganizowane przez Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego przy współpracy EMSA Warszawa „Interdyscyplinarni”.

W programie sympozjum znalazły się trzy referaty: „Patofizjologia hipotermii – hibernacja przyszłością podróży kosmicznych?” (Jakub Szczepański, KNMK), „Zanik tkanek w przestrzeni kosmicznej, misja marsjańska 2033” (dr hab. Agnieszka Ziółkowska, prof. UZ – opiekun KNMK), „Technologie kosmiczne wykorzystywane we współczesnej medycynie” (Aleksander Szymański i Beata Gruszka, KNMK).

Spotkanie objął patronatem poseł na Sejm RP Jerzy Materna – przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przestrzeni Kosmicznej.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe WUM