Akcja Braterstwo Krwi

23 maja br. już po raz 21 studenci kierunku zdrowie publiczne wespół z pracownikami Narodowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowali akcję poboru krwi. Jej efektem było zebranie prawie 6 litrów krwi.

Akcje poboru krwi są cyklicznie organizowane na naszej Uczelni jesienią i wiosną. W ostatnim przedsięwzięciu wzięło udział 25 osób. Wszyscy, którzy wyrazili chęć oddania krwi, musieli wypełnić odpowiedni kwestionariusz i w specjalnie przygotowanym ambulansie, przejść rutynowe badania pozwalające wykryć szereg czynników stanowiących przeciwwskazanie do poboru krwi. Ostatecznie do poboru zakwalifikowano 13 osób.

Dzięki inicjatywie studentów zdrowia publicznego od 2007 roku, krwiodawcy rekrutujący się spośród studentów i pracowników naszej Uczelni oddali już 356 litrów krwi.

Przedsięwzięciu patronował JM Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś.

Fot. Dział Fotomedyczny WUM