Konferencja "Innowacje w Onkologii"

8 kwietnia br. odbyła się II Ogólnopolska Studencka Konferencja Szkoleniowa „Innowacje w Onkologii”. Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Onkoma działające przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie.

W oficjalnym otwarciu konferencji wzięli udział: prof. Andrzej Deptała – Prorektor ds. Personalnych i Organizacyjnych WUM, dr Filip Dąbrowski z  Okręgowej Izby Lekarskiej im. prof. Jana Nielubowicza w Warszawie, Agnieszka Bańkowska – Dyrektor Biura Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Bydgoszczy oraz Iwona Urban z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta w Lublinie.

Wykład inauguracyjny poświęcony nowościom w onkohematologii wygłosił prof. Jan Walewski – Dyrektor Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Spotkanie, które zostało zorganizowane w Centrum Dydaktycznym naszej Uczelni, transmitowano do 6 ośrodków akademickich w Polsce tj. Wrocławia, Poznania, Łodzi, Lublina, Bydgoszczy oraz Krakowa. W wydarzeniu wzięło udział ponad 700 osób – głównie młodych adeptów medycyny, lekarzy stażystów oraz rezydentów.

Program Konferencji obejmował trzy sesje poświęcone najczęściej występującym nowotworom, z którymi co roku zmagają się dziesiątki tysięcy Polek oraz Polaków – rakowi żołądka, piersi oraz prostaty. Odbyły się również  warsztaty dotyczące między innymi komunikacji pomiędzy lekarzem a pacjentem onkologicznym z gościnnym udziałem studentów Akademii Teatralnej. Zorganizowano również warsztaty laparoskopowe oraz dotyczące badania cytologicznego szyjki macicy.

Trzecia edycja konferencja odbędzie się za rok - 14 kwietnia 2018 roku, równocześnie w 13 miastach Polski.