Akcja „Braterstwo Krwi”

Już po raz dwudziesty studenci kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu zorganizowali akcję krwiodawstwa „Braterstwo Krwi. Jej owocem było zebranie 14,4 litra krwi.
Już po raz dwudziesty studenci kierunku zdrowie publiczne Wydziału Nauki o Zdrowiu zorganizowali akcję krwiodawstwa „Braterstwo Krwi. Jej owocem było zebranie 14,4 litra krwi.

Akcje poboru krwi, cyklicznie odbywające się na naszej Uczelni, stwarzają możliwość dotarcia do dawców, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub jego oddziałów terenowych.

W ostatnim przedsięwzięciu, które miało miejsce 24 listopada br., wzięły udział 64 osoby rekrutujące się spośród studentów i pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do poboru zakwalifikowano ostatecznie 34 dawców. Wszyscy, którzy wyrazili chęć oddania krwi, musieli wypełnić odpowiedni kwestionariusz i w specjalnie przygotowanym ambulansie, przejść rutynowe badania pozwalające wykryć czynniki stanowiące przeciwwskazanie do poboru krwi.

Rezultatem akcji było zebranie 14,4 litra krwi. Dzięki inicjatywie zdrowia publicznego od 2007 r. oddano potrzebującym już ponad 350 litrów krwi.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM