Warszawski Uniwersytet Medyczny w gronie laureatów IX edycji konkursu PRODOK

18 listopada nasza Uczelnia otrzymała wyróżnienie TOP10 podczas Gali IX edycji Konkursu na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię – PRODOK 2016.

Warszawski Uniwersytet Medyczny otrzymał 105 punktów i zajął VII miejsce w  klasyfikacji ogólnej, ex aequo z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Uniwersytetem Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie i Akademią Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudzkiego w Warszawie.

Ocenie Kapituły Doktoranckiej i Profesorskiej konkursu PRODOK poddano 31 formularze zgłoszeniowe. Wzięto pod uwagę następujące kryteria:

• Rekrutacja na studia doktoranckie
  • Organizacja studiów doktoranckich
  • Lektoraty
  • Obciążenia dydaktyczne/regulamin studiów doktoranckich
  • Stypendia doktoranckie
  • Badania naukowe doktorantów
  • Wspieranie współpracy międzynarodowej doktorantów
  • Obecność przedstawicieli doktorantów w uczelnianych gremiach
  • Warunki funkcjonowania samorządu doktorantów
  • Pomoc prawna dla doktorantów
  • Doktoranci z niepełnosprawnością
  • Dodatkowe – wspieranie integracji doktorantów i inne rozwiązania prodoktoranckie nieujęte w zakresie poprzednich pytań

W imieniu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dyplom odebrała Sandra Górska- Przewodnicząca Samorządu Doktorantów WUM.

Organizatorem tegorocznej edycji konkursu była Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Lista rankingowa

Fot. Krajowa Reprezentacja Doktorantów