Otwarcie pokoju integracyjnego dla studentów zagranicznych w ramach projektu SUPP

W środę, 14. września br. odbyło się uroczyste otwarcie pokoju socjalnego dla studentów zagranicznych, który został utworzony w ramach projektu „SUPP - Adaptacja, Integracja i Wsparcie Psychospołeczne dla Studentów Zagranicznych”. Przecięcia wstęgi dokonał JM Rektor naszej Uczelni - prof. Mirosław Wielgoś wraz z koordynatorem tego projektu - dr Magdaleną Łazarewicz z Zakładu Psychologii Medycznej II Wydziału Lekarskiego.

W uroczystości uczestniczył również Profesor Geir Arild Espnes - kierownik Centrum Badań nad Promocją Zdrowia w Norweskim Uniwersytecie Nauki i Techniki, który wspierał nasz zespół swoim doświadczeniem zdobytym w podobnych projektach.

JM Rektor wyraził słowa uznania i przekazał serdeczne gratulacje dr Magdalenie Łazarewicz za  przygotowanie przestrzeni, która ma być miejscem integracji, dialogu i wzajemnego poznawania odmienności.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania mieli okazję w sympatycznej atmosferze nowo otwartego miejsca skosztować narodowych słodyczy z różnych regionów świata przygotowanych przez studentów.

Fot. Michał Teperek