12th Warsaw International Medical Congress

W dniach 12 – 15 maja br. odbyła się 12 edycja Warsaw International Medical Congress - największej studenckiej konferencji w Polsce i jednej z najbardziej liczących się w Europie. W ciągu 4 dni studenci z 35 krajów zaprezentowali ponad 400 oryginalnych prac naukowych oraz ciekawych przypadków medycznych.

Podczas konferencji, mającej jednocześnie formę konkursu, Jury wyróżniło osiem najlepszych prac, które następnie wzięły udział w sesji plenarnej. Grand Prix przyznano Annie Luizie Pasierb reprezentującej naszą Uczelnię. Laureatka wyjedzie na dwutygodniowy staż do szpitala uniwersyteckiego w Lozannie. Drugie miejsce zajął Jakub Fronczek z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a trzecie Ewa Olszańska ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nagrodę publiczności zdobyła Adriana Furdova z Bratysławy.

Poza sesjami studenckimi, uczestnicy wzięli udział w serii wykładów wygłoszonych przez wybitnych naukowców, m. in. prof. Sarah Tabrizi (University College of London), prof. Homero Rivasa (Stanford University) i laureata Nagrody Nobla - prof. Berta Sakmanna (Max-Planck Institute).

Ponadto, w programie konferencji znalazło się 31 warsztatów, zorganizowano także liczne wycieczki.

Głównym organizatorem 12th Warsaw International Medical Congress było Studenckie Towarzystwo Naukowe Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kongres odbył się pod patronatem honorowym JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Prorektora ds. Dydaktyczno-Wychowawczych i Dziekanów wszystkich Wydziałów WUM, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Zdrowia, Prezydent m. st. Warszawy, Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, Prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie oraz kilkudziesięciu towarzystw naukowych.

Fot. Jarosław Oktaba