Pokaz szkoleniowy z zakresu elektroterapii

13 maja br. przed Centrum Dydaktycznym naszej Uczelni stanął autobus, w którym zaprezentowano innowacyjne urządzenia do leczenia zaburzeń rytmu serca . Inicjatorem tego oryginalnego pokazu był Zespół Elektroterapii I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM.
13 maja br. przed Centrum Dydaktycznym naszej Uczelni  stanął autobus, w którym zaprezentowano innowacyjne urządzenia do leczenia zaburzeń rytmu serca . Inicjatorem tego oryginalnego pokazu był Zespół Elektroterapii I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM.

Na pokładzie Millie busa wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć najmniejszy na świecie rejestrator omdleń Reval  LINQ, wykorzystywany w diagnostyce migotania przedsionków oraz miniaturowy stymulator serca Micra TPS. W odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu autobusu, stworzono strefę dla graczy, gdzie odwiedzający mogli wirtualnie wszczepić pacjentowi miniaturowy stymulator serca. Uczestnicy pokazu poznali także najciekawsze aspekty telemedycyny, czyli opieki medycznej na odległość.

Klinika Kardiologii rozpoczęła przygotowania do implementacji niektórych z zaprezentowanych urządzeń, inne są już wykorzystywane w praktyce terapeutycznej.

Zdjęcia: Michał Teperek