VIII Warszawskie Dni o Żywieniu Człowieka

W dniach 20-21 kwietnia br. już po raz ósmy odbyły Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka. Motyw przewodni pierwszego dnia sympozjum nosił tytuł „Dietetyka w psychiatrii i neurologii - gorące tematy”, natomiast drugi dzień konferencji upłynął pod hasłem ”Aktualne trendy w dietetyce w świetle evidence – based medicine”. Organizatorem konferencji, objętej patronatem JM Rektora – prof. Marka Krawczyka, był Zakład Żywienia Człowieka oraz Studenckie Koło Naukowe Dietetyków.

VIII Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka otworzyła przewodnicząca Komitetu Naukowego - dr hab. Dorota Szostak-Węgierek, która przywitała Dziekana Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotra Małkowskiego oraz licznie przybyłych gości i uczestników.

Na pierwszy dzień sympozjum złożyły się dwie sesje naukowe zatytułowane „Depresja – choroba naszych czasów” i „Dietetyka w neurologii” oraz multimedialna sesja plakatowa. Wyróżniono dwa plakaty.

Drugi dzień sympozjum, mający charakter konferencji studenckiej, rozpoczął się wykładem pt. „Medycyna oparta na dowodach jako podstawa w podejmowaniu decyzji terapeutycznych”, który wygłosiła prof. Katarzyna Szamotulska. Spotkanie wypełniły wystąpienia studenckie - podczas dwóch sesji swoje doniesienia naukowe przedstawiło prawie dwudziestu uczestników.

Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie wyróżnień i nagród oraz rozstrzygnięcie quizu żywieniowego.

Fot. Tomasz Jędrzejewski