Sesja „Prof. Ireneusz Roszkowski – w dwudziestą rocznicę zgonu”

Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy współudziale Stowarzyszenia Wychowanków Warszawskiej Medycyny i Farmacji, zorganizowało sesję „Prof. Ireneusz Roszkowski – w dwudziestą rocznicę zgonu”. Sesję objął patronatem JM Rektor prof. Marek Krawczyk.

Uroczystość zaszczycili obecnością: prorektor prof. Marek Kulus (reprezentujący Rektora), dziekan I Wydziału Lekarskiego prof. Mirosław Wielgoś, grono wybitnych uczniów i współpracowników Profesora i seniorów naszej Uczelni.

Po wystąpieniach prof. M. Kulusa i prof. Krzysztofa Czajkowskiego - kierownika II Kliniki Położnictwa i Ginekologii, biogram prof. Ireneusz Roszkowskiego przedstawiła dr Mariola Małecka. Następnie wspominali Profesora znakomici uczniowie i współpracownicy, profesorowie: Jadwiga Kuczyńska-Sicińska, Michał Troszyński, Janusz Kretowicz, Stanisław Radowicki, Bogdan Chazan i Rudolf Klimek. Rolę prof. Ireneusza Roszkowskiego w rozwoju szkolenia zawodowego i umacnianiu autorytetu położnych przedstawiła mgr Joanna Bień.

Sesję prowadził dyrektor Muzeum Historii Medycyny WUM - prof. Edward Towpik. Uczestniczyło w niej także liczne grono rodziny Profesora (kilka pokoleń). Po zakończeniu części oficjalnej przez dłuższy czas kontynuowano rozmowy i wspomnienia w kuluarach Muzeum.

Fot. Jarosław Oktaba