Wizyta Władz Uczelni w zmodernizowanym Zakładzie Patomorfologii

W piątek 15 kwietnia 2016 roku odbyła się wizyta Władz Uczelni w zmodernizowanym Zakładzie Patomorfologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kierownik Katedry i Zakładu Patomorfologii - prof. dr hab. n. med. Barbara Górnicka przywitała zaproszonych gości i zaprezentowała uczestnikom spotkania rozwiązania, które powstały w wyniku rozbudowy Zakładu.

JM Rektor prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk, zabierając głos przypomniał historię modernizacji Zakładu Patomorfologii.

W czasie wizyty zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wnętrza budynku i zapoznać się z jego wyposażeniem. Zakład, w wyniku przeprowadzonego kapitalnego remontu, zyskał zmodernizowany obiekt, który jest wykorzystywany jako baza dydaktyczna i miejsce prowadzenia badań naukowych. Powstały nowoczesne laboratoria z licznymi pracowniami specjalistycznymi przystosowane do wykonywania diagnostyki  patomorfologicznej dla pełnoprofilowych szpitali.

Stworzono system do Wirtualnej Patologii, za pomocą którego możliwe jest prowadzenie konsultacji i telekonferencji oraz kształcenie studentów i lekarzy. Zakupiono urządzenia do badań diagnostycznych i naukowych oraz wyposażono pracownie do badań genetycznych i cytogenetycznych. Zakupiony został nowoczesny mikroskop elektronowy, który pozwala na prowadzenie m. in. diagnostyki chorób nerek, pierwotnych dyskinezji rzęsek oraz badań naukowych.

Modernizacji uległa również prosektura, w której zamontowano system AV służący do przesyłania obrazu i dźwięku na żywo z sali sekcyjnej do sal konsultacyjno-konferencyjnych.

Agata Solecka
rzecznik prasowy