Dzień Otwarty naszej Uczelni

6 marca br. Warszawski Uniwersytet Medyczny zorganizował Dzień Otwarty dla kandydatów na studia. Odwiedzający mury naszej Uczelni mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną oraz porozmawiać ze studentami, reprezentującymi wszystkie kierunki i specjalności.

Zainteresowanym nauką na naszym Uniwersytecie szczegóły dotyczące zasad tegorocznej rekrutacji przedstawił dr Henryk Rebandel – sekretarz Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej. Swoją wiedzą dotyczącą warunków formalnych dostania się na studia dzielili się również pracownicy Sekcji Rekrutacji i Organizacji Nauczania.

W trakcie Dnia Otwartego nasi studenci – reprezentanci kierunków i specjalności oraz organizacji i kół naukowych, przy stworzony przez siebie, interaktywnych stoiskach, demonstrowali wiele medycznych ciekawostek, opowiadali o swojej działalności oraz chętnie dzielili się wiedzą na temat studiowania na Uczelni. Odwiedzający mogli wziąć udział między innymi w szybkim kursie szycia chirurgicznego, przeprowadzić symulację operacji laparoskopowej, czy zapoznać się technikami masażu stosowanymi w fizjoterapii. Farmaceuci dzielili się swoimi umiejętnościami w przygotowywaniu mieszanin kosmetycznych oraz przeprowadzaniu przeróżnych reakcji chemicznych, a studenci pielęgniarstwa sprawdzali ciśnienie i demonstrowali sposób na prawidłowe pobieranie krwi. Przed wejściem do Centrum Dydaktycznego ratownicy medyczni zaaranżowali pozorację akcji ratunkowej z wypadku samochodowego wraz z przybyciem karetki, dzięki której przyszli kandydaci na studia przekonali się, że ratowanie życia ludzkiego jest ważnym, trudnym i wymagającym odwagi zadaniem. Muzycznym akcentem Dnia Otwartego były występy uczelnianej Orkiestry. Dodatkowo, swoje umiejętności zademonstrowali studenci należący do dwóch sekcji sportowych Akademickiego Związku Sportowego: sekcji Tai Chi oraz formacji Łyżwiarstwa Figurowego.

W podjęciu życiowej decyzji dotyczącej wyboru studiów maturzystom pomagało uczelniane Biuro Karier, które przybliżało szanse i możliwości na rynku pracy po uzyskaniu dyplomu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Władze rektorskie Uczelni w trakcie wydarzenia reprezentował Prorektor ds. Dydaktyczno-Wychowawczych – prof. Marek Kulus.

Organizatorem wydarzenia było Biuro Informacji i Promocji.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM