Złożenie kwiatów na grobie prof. Zdzisława Askanasa

17 stycznia 2016 roku pracownicy I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z zaproszonymi gośćmi złożyli kwiaty na grobie prof. Zdzisława Askanasa, założyciela i pierwszego kierownika IV Kliniki Chorób Wewnętrznych – obecnie I Katedry i Kliniki Kardiologii.

Tradycja spotkań na Powązkach trwa od śmierci Profesora Zdzisława Askanasa w 1974 roku.

W wydarzeniu brali udział: dr Katarzyna Tymińska-Sędek, dr Marian Pieniak i prof. Jan Tylka - uczniowie prof. Askanasa oraz prof. Grzegorz Opolski - kierownik I Katedry i Kliniki Kardiologii, prof. Krzysztof Filipiak – Prodziekan I Wydziału Lekarskiego, prof. Marek Kuch – Dziekan II Wydziału Lekarskiego, Prodziekani II Wydziału Lekarskiego: prof. Artur Mamcarz i dr hab. Wojciech Braksator, prof. Krystyna Cedro-Ceremużyńska – wdowa po prof. Leszku Ceremużyńskim, prof. Hanna Szwed – Kierownik II Kliniki Choroby Wieńcowej Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia, prof. Andrzej Budaj – kierownik Kliniki Kardiologii CMKP, a także: dr hab. Marcin Grabowski, dr hab. Filip Szymański, dr Michał Marchel, dr Paweł Balsam, dr Michał Kowara, dr Mariusz Tomaniak, dr Ewa Szczerba, dr Anna Płatek, inż. Marek Wasilewski Chrostowski a także przedstawiciele Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice: Karolina Malesa, Dominika Puchta oraz Bartosz Sadownik.

Również w tym dniu na cmentarzu w Pyrach złożono kwiaty na grobach uczniów profesora Askanasa – prof. Leszka Ceremużyńskiego, prof. Tadeusza Kraski i prof. Jerzego Kucha.

Fot.: I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego