Dyplomatorium Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Medycyny Laboratoryjnej

11 kwietnia br. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbyło się rozdanie dyplomów absolwentom Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej. Podczas uroczystości promowano także doktorów habilitowanych i doktorów nauk farmaceutycznych.

Gospodarzem spotkania był Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej – prof. Piotr Wroczyński. Podczas uroczystości z przemowami wystąpili: JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – prof. Marek Krawczyk, Prodziekan ds. Dydaktyczno-Wychowawczych Wydziału Farmaceutycznego - dr hab. Agnieszka Pietrosiuk, Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej - mgr farm. Alina Fornal, przedstawicielka Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych - prof. Ewa Augustynowicz-Kopeć. W imieniu absolwentów głos zabrała mgr farm. Justyna Skowyra, zaś w imieniu doktorów oraz doktorów habilitowanych przemówił - dr hab. Piotr Luliński.

W Dyplomatorium wzięli udział przedstawiciele Władz Uczelni: Prorektor ds. Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem  - prof.  Sławomir Nazarewski, Prorektor ds. Kadr - prof. Renata Górska, Dziekan II Wydziału Lekarskiego - prof.  Marek Kuch, Dziekan Wydziału Lekarsko-Dentystycznego - prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu - prof. Piotr Małkowski oraz Prodziekan I Wydziału Lekarskiego -  prof. Krzysztof Zieniewicz.

Na spotkanie przybyli także:  Wojewódzki  Inspektor  Farmaceutyczny w Warszawie - mgr farm. Mariola Kostewicz, Przedstawicielka Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych - prof. Ewa Augustynowicz-Kopeć, Prezes Stowarzyszenia Wychowanków Warszawskiej Medycyny i Farmacji - prof. Mieczysław Szostek, prof. Jan Pachecka – członek Stowarzyszenia Wychowanków Warszawskiej Medycyny i Farmacji, reprezentanci Studenckiego Towarzystwa Naukowego: Katarzyna Hanus i Jan Orlewski oraz przedstawiciele prasy farmaceutycznej.

Dyplomy magisterskie wręczono 115 absolwentom kierunku farmacja oraz 37 absolwentom analityki medycznej. Złoty Laur Absolwenta z rąk JM Rektora otrzymały: mgr farm. Katarzyna Radczuk oraz mgr Agata Osiak. Do grona doktorów habilitowanych dołączyli: Katarzyna Sykłowska-Baranek oraz Piotr Luliński, natomiast zbiorowość doktorów nauk farmaceutycznych powiększyła się o: Monikę Czerwińską, Agnieszkę Filipek, Wandę Gajzlerską-Majewską, Sebastiana Granicę, Martę Grech-Baran, Agnieszkę Lis-Cieplak, Michała Łaźniewskiego, Magdalenę Popławską, Wiolettę Olejarz, Anetę Książek, Jolantę Kubis, Izabelę Baran-Lewandowską, Katarzynę Łastawską, Annę Piecuch, Łukasza Perę, Tomasza Stawarskiego.

Występ Chóru Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Daniela Synowca stanowił muzyczną atrakcję uroczystości.

Fot. Michał Teperek

[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]