Pożegnanie Prof. dr. hab.n. med. Huberta Kwiecińskiego

7 kwietnia 2011 r. pożegnaliśmy prof. dr. hab. n. med. Huberta Kwiecińskiego – wybitnego profesora i specjalistę w zakresie neurologii, od początku drogi zawodowej związanego z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Kierownika Katedry i Kliniki Neurologii I Wydziału Lekarskiego w latach 1990-2011.

W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się w Kościele Ojców Dominikanów i na Katolickim Cmentarzu Komunalnym w Konstancinie-Jeziornej uczestniczyły władze Uczelni w osobach: Rektora prof. Marka Krawczyka, prof. Anny Kamińskiej – Prorektor do spraw Kadr, związanej z Katedrą i Kliniką Neurologii, dr hab. Sławomira Nazarewskiego – Prorektora do spraw Klinicznych, Inwestycji i Współpracy z Regionem oraz Kanclerz Małgorzaty Kozłowskiej.

W ostatniej drodze towarzyszyły Panu Profesorowi Władze macierzystego I Wydziału Lekarskiego z Dziekanem prof. Mirosławem Wielgosiem na czele. Do świątyni na nabożeństwo żałobne przybyło bardzo wielu członków społeczności akademickiej, współpracowników, kolegów neurologów oraz studentów Pana Profesora.

Wieniec w imieniu własnym, Senatu, studentów i całej Społeczności akademickiej złożył Rektor w asyście Prorektorów oraz Kanclerza naszego Uniwersytetu, zaś w imieniu macierzystego Wydziału Profesora – Dziekan prof. Mirosław Wielgoś.

„Przybyliśmy dzisiaj do Kościoła Ojców Dominikanów, aby towarzyszyć w ostatniej ziemskiej drodze Profesorowi Hubertowi Kwiecińskiemu, który odszedł nagle, niespodziewanie, pozostawiając nas wszystkich w żalu i niedowierzaniu.

Żegnamy Profesora, który całe życie związany był z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. W naszej Uczelni w roku 1972 z wyróżnieniem ukończył studia, w niej zdobywał kolejne stopnie naukowe i awanse zawodowe, realizował pasję naukową, promował doktorów i habilitantów, przekazywał wiedzę studentom(...)Głęboko poruszony Żegnam Pana, Panie Profesorze, w imieniu Władz Uczelni, Senatu, studentów i całej społeczności akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dziękujemy Profesorze za wszystko co uczyniłeś dla naszej Uczelni, dla polskiej neurologii. Spoczywaj w pokoju”
 – żegnał Pana Profesora Rektor prof. Marek Krawczyk.

Dziekan I Wydziału Lekarskiego – prof. Mirosław Wielgoś w niezwykle ciepłych słowach pożegnał Pana Profesora. Przytoczył także fragmenty listu, jaki spontanicznie po otrzymaniu wiadomości o śmierci Profesora napisali Jego studenci. W imieniu Katedry i Kliniki Neurologii głos zabrała Prorektor prof. Anna Kamińska, która podkreślała, jak ważną Postacią był i pozostanie Profesor dla Zespołu, z którym na co dzień pracował. Pana Profesora żegnali przedstawiciele kolegów neurologów i Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Prof. Hubert Kwieciński został pochowany na Katolickim Cmentarzu Komunalnym w Konstancinie-Jeziornej.

Marta Wojtach

Rzecznik Prasowy