Tekst

Podpisanie umowy ze Smoleńską Państwową Akademią Medyczną

Warszawski Uniwersytet Medyczny i Smoleńska Państwowa Akademia Medyczna 23 marca 2010 zawarły umowę o współpracy i wymianie akademickiej studentów, doktorantów i nauczycieli akademickich. Dokumenty podpisali; ze strony polskiej JM Rektor WUM - prof. dr hab. Marek Krawczyk, a ze strony rosyjskiej - Rektor, prof. I. V. Otvagin.

Współpraca obu szkół wyższych obejmować będzie wymianę wykładowców, naukowców studentów, doktorantów, działalność naukową, organizację warsztatów oraz wymianę materiałów naukowych, publikacji i informacji. W spotkaniu, które odbyło się w naszej Uczelni, uczestniczyli przedstawiciele Smoleńskiej Państwowej Akademii Medycznej: prof. Vladimir Pleszkov - Prezydent , kierownik Kliniki Chirurgii; dr Viera Zaytseva - asystent Prorektora ds. Współpracy z Zagranicą; dr Michail Matuskov - Kierownik Działu Metodologii i Dydaktyki; dr Natalia Bedenkova - kierownik Działu Dydaktyki i Administracji. Warszawski Uniwersytet Medyczny reprezentowali: Prorektorzy - prof. Sławomir Majewski, prof. Marek Kulus, prof. Anna Kamińska, przedstawiciele władz administracyjnych - Kanclerz WUM - mgr Małgorzata Kozłowska, z-ca Kanclerza - mgr Małgorzata Rejnik, kierownik Działu Współpracy z Zagranicą - mgr Lidia Przepióra-Dziewulska oraz przedstawiciele Katedr i Klinik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zainteresowanych nawiązaniem współpracy z odpowiednimi jednostkami rosyjskiej uczelni. Byli to m.in.: prof. Magdalena Marczyńska - kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Instytutu Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych, dr Jacek Szaflik - adiunkt w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego, dr Maciej Przybylski - adiunkt w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej.

Podczas uroczystego podpisania umowy Rektor WUM - prof. dr hab. Marek Krawczyk wyraził nadzieję, że zawarte porozumienie przyczyni się do współpracy między jednostkami naukowymi obu uczelni, zwłaszcza zaś do wymiany studentów i badaczy.

Podpisanie umowy ze Smoleńską Państwową Akademią Medyczną

23 marca 2010 r.

Fot.: Wanda Widomska, Dział Fotomedyczny

Aby obejrzeć powiększenie, należy kliknąć na wybranym zdjęciu