Jubileusz 100–lecia urodzin dr n. med. Zofii Górnickiej

W poniedziałek 16 lutego 2009 roku podczas posiedzenia Senatu odbyła się uroczystość poświecona 100–leciu urodzin dr n. med. Zofii Górnickiej – emerytowanego lekarza pediatry, wieloletniego wykładowcy akademickiego, małżonki prof. dr. hab. Bolesława Górnickiego – Rektora naszej Uczelni w latach 1962–1972.

Pani Doktor, która przybyła na posiedzenie Senatu, odebrała z rąk JM Rektora Medal im. Tytusa Chałubińskiego, okolicznościowy dyplom, gratulacje z okazji Jubileuszu oraz bukiet czerwonych róż. Rektor złożył Jubilatce najserdeczniejsze życzenia kolejnych lat w zdrowiu i pogodzie ducha.

Dzięki ilustrowanej licznymi zdjęciami z albumu Rodziny Górnickich prezentacji wygłoszonej przez prof. dr hab. Marię Roszkowską–Blaim – Kierownika Katedry i Kliniki Pediatrii i Nefrologii Członkowie Senatu mieli okazję poznać historię życia i osiągnięć zawodowych Jubilatki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Jubileusz 100-lecia urodzin dr n. med. Zofii Górnickiej

16 lutego 2009 r.

Fot.: Michał Teperek, Dział Fotomedyczny WUM

Aby obejrzeć powiększenie, należy kliknąć na wybranym zdjęciu